TQ@S 0 Gezicht UC Roosevelt blijft Zeeland trouw Berging Flinterstar laat nog op zich wachten Viskotter BR 43 komt terug naar Nederland Doorgaan 2 NIEUWS De Stelling Reageer op pzc.nl Ook arme Zeeuwen hebben recht op hippe kleding. Uw Mening Hardrijder gepakt Bijeenkomst over Doel Brug Sluiskil kan veiliger paul kusters maandag Marleen Blommaert Verzet is nutteloos. Ik ben ziek. Ik ga mezelf niet langer groot hou den. Vraag: Hoe gaat het? Antwoord: Ge woon beroerd. Het is mijn schild klier die met me aan de haal gaat. Die me hondsmoe maakt, mijn keel dichtknijpt en me om de ha verklap boos of verdrietig maakt. Gelukkig ben ik omringd door liefdevolle maar vooral geduldige mensen. Om vast te stellen waarom dat ding precies van slag is, ga ik ra- Ziek is ook saai. Na verloop van tijd ken je het silhouet van die bomen voor je raam wel. dioactieve plaatjes laten schieten. Natuurlijk aan de overkant want daar doen ze in radioactiviteit. Hier niet, hier zijn slechts polders en populieren. Alhoewel de popu lieren aardig gedecimeerd wor den. In x dag hebben ze er langs onze dijk 24 neergehaald. Ik heb ze horen vallen, een geluid wat je in je maagstreek voelt. De irritan te toon van de kettingzaag, die steeds meer weerstand ontmoet, totdat.Een luid gekraak dat aar zelend begint, in een versnelling schiet en tenslotte een enorme knal die het huis doet trillen. Zelfs mijn oude dove hond voelt de trillingen en tilt vragend zijn kop op. Ik geef hem een geruststel lende aai over zijn kop. Hij vindt het wel ok, een zieke baas in bed en ligt negen van de tien keer trouw naast het bed. De jonge hond vindt het maar saai en pro beert me te activeren door met zijn neus tegen mijn zij te duwen of in mijn pols te bijten. Ziek is ook saai. Na verloop van tijd ken je het silhouet van die bomen voor je raam wel. Gelukkig is dit weekend de 6-nations cup begon nen. Voor wie dit niet kent: een rugbytournooi tussen Frankrijk, Italië, Ierland, Engeland, Schot land en Wales. Ik zag hoe ze daar doorgingen. Tot bloedens toe. Ze haalden nog net adem maar ze gingen door. Bewusteloos ge weest? Spons in het gezicht en hup verder. Gebroken neus? Hup pleister, klaar. Ik keek die avond in de spiegel en sprak mezelf streng toe: Blom maert wat ben je toch een watje, hup, pilletjes erin. Doorgaan. Aan mijn lijf geen polonaise. 416 reacties toosenhenk.nl D carnaval: gemeenten hanteren eisen veiushei&sresels HET VERPLICHTE ARMLENGTE PAK VOOR CARNAVAL VIERENDE ASIELZOEKERS De politie heeft zaterdag rond 23.50 uur een 17-jarige bestuurder van een carna valsvoertuig aangehouden. De jongen uit de gemeente Schouwen- Duiveland stak met hoge snelheid de Rijks straatweg bij Bruinisse over. De auto zou een beperkte snelheid hebben (25 kilo meter per uur), maar er bleek met de begrenzer te zijn geknoeid. Het voer tuig is in beslag genomen. De Zeeuwse en Brabantse Milieufederatie en anti- kernergieorganisatie Wise houden donderdag 18 fe bruari een informatiebijee- komst over de kerncentra les in Doel en Borssele. De drie organisaties maken zich vooral zorgen over de incidenten in de Belgische kerncentrales in Doel. De bijeenkomst vindt plaats in Goes. Plaats en tijdstip worden binnenkort be kendgemaakt. Een werkgroep buigt zich over de verkeerssituatie voor landbouwvoertuigen en fietsers die gebruikma ken van de brug bij Sluis kil. Landbouw- en fietsver- keer rijdt aan de zuidkant van de brug over hetzelfde weggedeelte. In het verle den zijn daar (ernstige) on gelukken gebeurd. Het wa terschap Scheldestromen heeft onder meer de dorps raad Hoek uitgenodigd om deel te nemen aan een werkgroep die de verkeers situatie nog eens onder de loep gaat nemen. Rijbewijs kwijt na drankrit De politie heeft zater dagnacht het rijbewijs van een 28-jarige Fransman in gevorderd nadat hij op de Sloeweg Noord in Ritthem werd betrapt op dronken rijden. De man viel op door zijn slingerende rijge drag. Agenten namen hem een blaastest af. De eerste test bevestigde dat hij te veel gedronken had. Een ademanalyse op het bu reau gaf een score van 480 ug/1 (meer dan twee maal de toegestane hoeveel heid). Zijn rijbewijs is inge vorderd en de man kan een dagvaarding voor de rech ter tegemoetzien. Oomen volgde in 2012 oprichter Hans Adriaansens als dean op. In augustus wordt prof. dr. Bert van den Brink (1964) het nieuwe boegbeeld van de universiteit. De bestuurlijk ervaren Van den Brink komt over van de Universi teit Utrecht. Hij gaat zich onder meer wijden aan het plan Cam pus Zeeland, dat inzet op een tweede universiteit 'techniek en wetenschap'. Volgens Oomen is het in het universitaire onder wijs 'heel normaal dat het leider schap rouleert'. „Ik ben voor vier jaar benoemd. Nu draag ik het stokje over, want ik zit niet vast aan het pluche. Ik denk dat een universiteit gebaat is bij roule rend leiderschap. Dat zorgt voor frisse ideeën." Oomen en haar man Herman Lelieveldt, politicoloog aan de UCR, vertoeven het komende studiejaar wel buiten Zeeland. „We gaan een jaar lang onder zoek doen in Italië. Ik ga me daar bezighouden met mensenrech ten in de Europese Unie. In het bijzonder hoe gemeenten om gaan met de komst van vluchte lingen en wat de juridische ver schillen tussen de ene en andere gemeente zijn. We verblijven in Florence. Zeg nou zelf, dat is toch niet verkeerd, hè!" 'Mijn man en ik gaan in Italië een jaar lang onderzoek doen.' De verwachting is dat het hof van beroep niet eerder dan eind februari een oordeel zal vellen. De Belgische Staat heeft rederij Flinter uit Barendrecht verant woordelijk gesteld voor de ber ging. Staatssecretaris Bart Tom- melein vindt dat niet de Bel gische belastingbetaler hiervoor moet opdraaien. Rederij Flinter heeft afstand gedaan van het schip, wat vol gens het internationaal zeerecht niet ongebruikelijk is. De advo caat van Flinter voegde daar tij dens de zitting van het hof van beroep nog iets opmerkelijks aan toe. De Belgische Staat is volgens hem verantwoordelijk voor de aanvaring waarbij de Flinterstar ten onderging, omdat zowel op de Flinterstar als op het andere betrokken schip, de gastanker Al Oraiq, Vlaamse loodsen aanwe zig waren. Dat is een bijzonder argument, omdat een gezagvoer der altijd de eindverantwoorde lijkheid houdt over zijn schip. Een loods treedt officieel slechts als adviseur op. De Flinterstar ligt stabiel op een zandbank voor Zeebrugge. De brandstof is eruit. Af en toe komen er 'wel grote stukken van het zeeschip af, aldus een woord voerster van staatssecretaris Tom- melein. BRESKENS. De ruim drie jaar gele den uit bedrijf genomen en naar Zuid-Afrika vertrokken viskotter Breskens 43 van de firma Albregt- se komt terug naar Nederland. Het schip is aangekocht door zeevisgroothandel Dadas en de gebroeders Jan en Wim de Boer uit Urk, meldt vakblad Visserij- nieuws. Jaap Albregtse deed eind 2012 zijn schip met pijn in het hart van de hand. Hoge brand stofprijzen en lage visprijzen dwongen hem tot verkoop. Al bregtse voer het schip zelf naar Zuid-Afrika, waar het is ingezet als bewakingsschip voor onder- zoeksvaartuigen in de offshore. De offshore heeft het zwaar door de lage olieprijs. „Wat eind 2012 met ons is gebeurd, gebeurt nu in de olie-industrie", trekt Al bregtse een parallel. Hij zal zelf binnen twee a drie weken helpen zijn vroegere kot ter terug te varen. Albregtse: „Bi zar, maar het doet me ook wel goed dat de BR 43 terugkomt in de visserij. Het schip heeft niet in een saneringsregeling gezeten. Daarom kan dit en nieuwbouw is erg duur." De ontmantelde kotter zal bij scheepswerf Maaskant in Stellen dam opnieuw worden uitgerust voor visserij op zee. OOSTERLAND GOES HOEK RITTHEM door Frank Balkenende MIDDELBURG. Hoewel ze per 1 au gustus stopt als dean, blijft Barba ra Oomen hoogleraar recht aan de University College Roosevelt in Middelburg. „Kennelijk denkt iedereen nu dat ik Zeeland ver laat, maar nee hoor, ik blijf! Mijn man en ik zijn verknocht aan de provincie." Barbara Oomen, dean UCR door Harmen van der Werf ZEEBRUGGE. De berging van het begin oktober vorig jaar voor de kust van Zeebrugge gezonken Ne derlandse Flinterstar laat nog even op zich wachten. Het hof van beroep in Brugge moet eerst nog een uitspraak doen in het ge schil tussen de Belgische staat en rederij Flinter over wie voor de berging moet opdraaien. door Harmen van der Werf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 2