Vekabo bestaat 35 jaar Muziek voor de donkere dagen minicamping waar natuur centraal staat ZEELAND 21 vekabo gaat. Bij de inrichting zijn zoveel mogelijk natuurlijke materialen ge bruikt. De camping is een serieus onder deel van het agrarische bedrijf. Zo'n twintig procent van de verdiensten moet uit de recreatiepoot komen. Helemaal nieuw is het ontvangen van toeristen niet voor het echt paar. Bij hun woning verhuren ze al een vakantieappartement. Dit voorjaar komen de eerste gas ten. Tijdens het proefdraaien, eind vorige zomer, merkten ze dat niet al leen toeristen van buiten de provin cie interesse hebben. Juist uit Zuid-Beveland informeerden men sen naar een plaatsje. Ellen: „Men sen kennen de Zwaakse Weel en vinden het prachtig om hier te kun nen kamperen." NISSE. Ooit begonnen als clubje van Walcherse boeren die tent jes op hun weiland toelieten, is de Vekabo inmiddels uitgegroeid tot een landelijke organisatie van meer dan uoo kleinschalige kam peerboerderij en. Piet Lampert uit Biggekerke was de eerste voorzitter van de Veka bo. Begin jaren tachtig woedde de discussie of het 'vrije kampe ren' bij de boer wenselijk was. Uiteindelijk kregen boeren toe stemming om vijf'eenheden' op hun erf toe te staan. Die vijf wer den er vijftien en de afgelopen ja ren zelfs maximaal vijfentwin tig. Rinus van 't Westeinde, fruit teler in Nisse en tot voor kort Ve- kabo-voorzitter, vierde deze maand met 180 Zeeuwse leden het 35-jarige bestaan van de vere niging. „Kleinschaligheid, het be leven van rust en ruimte, is onze uniciteit. Wij vissen in een geheel andere vijver dan de grote recrea- gelijk, verwacht Van 't Westein de. Promotie en kwaliteitsbewa king ('ook een kampeerboerderij kan niet meer zonder wifï' staan centraal. Elke regio heeft een coördinator als aanspreek punt. Voor Zeeland is dat Cor Abrahamse uit Serooskerke. Agra rische ondernemers hebben door dat er niet alleen in een mi nicamping brood zit. „Work shops, een theeschenkerij of een speelboerderij", noemt Van 't Westeinde als voorbeelden van activiteiten die geld in het laatje kunnen brengen. In de beginja ren werd binnen de agrarische sector bedenkelijk gekeken naar de kampeerboeren. Die tijden lig gen ver achter ons, zegt Van 't Westeinde. „Schaalvergroting is vaak nodig om een bedrijf renda bel te houden. Maar als de grond er niet is om uit te breiden, is de recreatie een manier om waarde aan je bedrijf toe te voegen." Aantal kampeerboerderijen van Vekabo in Zeeland 'Wij vissen in een heel andere vijver dan grote recreatiebed rijven' tiebedrijven." Tot dit jaar be stond de Vekabo uit zes zelfstan dige regio's. Sinds 1 januari zijn die samengevoegd in één organi satie onder één bestuur. De bun deling van krachten maakt een verdere professionalisering mo- Jeremias zal altijd bekend blij ven als de man die geëmotio neerde teksten schreef. In zijn Klaagzangen treurt hij over de verwoesting van Jeru salem. De tekst maakt duidelijk dat de val van Jerusalem (586 voor Christus) veel ellende met zich meebracht. Couperin schreef Les Lecons de Ténèbres tussen 1713 en 1717 in een typisch Franse lyrische barokstijl. De muziek is tijdloos, contrastrijk en, als ze goed uitge voerd wordt, bezorgt het kippen vel. The King's Consort verzorgde een recital met muziek vooral voor de donkere dagen in de Goede Week. Voor de instrumentale bege leiding zorgden Reiko Ichise (viola da gamba), Lynda Sayce (theorbe) en Robert King (kistorgel/muzikale leiding). De vocalisten Julia Doyle (sopraan), Marianne Beate Kielland (mezzo sopraan) brachten werken van Couperin. Het Magnificat werd gaaf en dy namisch verantwoord vertolkt, de instrumenten volgden de zang per fect. In het Paasmotet werd even afgeweken van de mineurstem ming. De twee stemmen pasten volledig bij elkaar qua klankkleur en qua natuurlijk vibrato. Het Alle luja (correct gezongen met een uu en geen oe, zoals de Franse barok vereist) klonk glorieus en vol glans. In het instrumentaal inter mezzo speelde de gambiste de Pre lude in e van Monsieur de Sain- te-Colombe, de man die de zeven de snaar toevoegde aan de gamba, juist om die sombere, volle tonen te kunnen spelen. Tombeau pour Sieur de Ste Colombe van Marin Marais vertolken was logisch. Het werk is een eerbetoon aan de man die Marais alles over de gamba leer de. Zijn Chaconne in A werd dansant en joyeus gebracht en The King's Consort verzorgde een recital met muziek vooral voor de donkere dagen in de Goede Week. vormde een goede overgang naar het Paasmotet. Les Lecons de Ténè bres zetten de kroon op een per fect recital. Prachtige, heldere en toch dramatische vertolkingen. Ge voelig gebrachte letters van het He breeuwse alfabet, kippenvelmo menten tijdens de pathetisch la mentatie 'Plorans ploravit', het me lancholische 'Recordate est' en de terugkerende tekst 'Jerusalem con- vertere'. De Basso Continuo ver sterkte de donkere tonen, het sa menspel was perfect. Het geheel ademde de sfeer van verlatenheid en eenzaamheid. Schrijnend mooi. Twitter Maart je Leegsma @amsgeel Mag ik met carnaval verkleed als verkle de Brabander of is dat cultural approp riation? Online top-5 Uw reactie Carnaval G GPpzcredactie G facebook.com/depzc @pzcredactie MAANDAG 8 FEBRUARI 2016 platte landsaccommodaties infographic Renske Van de Velde onder Vliedberg' Rinus van 't Westeinde, Vekabo RECENSIE THE KING'S CONSORT door jeanette Vergouwen Muziek Podium Zeeland Franse barokwerken. Door The King's Consort o.l.v. Robert King. Gehoord 6 fe bruari in de St. Jacobskerk in Vlissingen. Er is het afgelopen weekend flink gefeest voor/door carna val. De grote vraag blijft natuur lijk elk jaar weer; hoe ga je ver kleed? Filosofe in opleidng Maartje Leegsma vroeg zich af of het als verklede Brabander kon gaan. Maar hoe ziet dat er dan eigenlijk uit? Daar weidt ze verder niet over uit... 1. Carnaval leeft in Zeeland (fo toalbum) 2. Werkgeversvereniging BZW geeft plan zonnepanelen op be- drijfsdaken tweede kans 3. Ollanders en Vlamingen beze gelden hun liefde met spette rend slotfeest 4. Nieuwbouw op plek gesloopt zwembad Terneuzen 5. Openbaar Ministerie erkent opnieuw fout met flitspaal N59 American Football is nou niet bepaald een Nederlands ding. Toch hadden we ooit een groot talent, de Vlissinger Andres Val- ming (29). Hij keek de Super Bowl vannacht met chips en co la. Op Facebook kreeg de PZC verschillende lovende reacties. Martijn Muller: „Hey Andres! Dat waren nog eens tijden, he?" Barbara Kouwijzer tipt haar moeder door haar te taggen, die wil dit wel lezen. „Gouwe tij den in Hamburg en omstreken brol" zegt Ferdie Veen. Het is dit weekend al flink losge gaan met carnaval in de provin cie. Bent u nog niet moe van carnval en wilt u de foto's terug kijken? Of bent u benieuwd naar het programma (voor van daag staat er nog wat op de agenda op de Bevelanden)? Of heeft u misschien leuke foto's gemaakt die nog niet op onze website staan? Kijk dan op onze carnavalspagina: pzc.nl/carnaval Kijk op www.pzc.nl of

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 21