Benefietconcert voor Karei en Lenie Led-scherm Goes in april in bedrijf Drukte op open dag Maritiem en Logistiek College de Ruyter in Vlissingen WALCHEREN 17 Studenten - aankomend, bezig en afgestudeerd - ontmoeten potentiële werkgevers op open dag bij Scalda. Ze vallen niet alleen op door hun groene oorkleppen. Jort (4) en Finn (2) zijn ook de jongste bezoekers van de open dag op Maritiem en Logistiek College de Ruyter in Vlissingen. Ja, glimlacht moeder Marije de Rooij, ze krij gen de liefde voor scheepvaart en techniek met de paplepel binnen. Vader Menno is werktuigkundi ge, heeft op deze school gestu deerd en heeft vrienden onder de docenten. De open dag is een jaar lijks uitje voor het Vlissingse ge zin. „Ik hoop wel dat de jongens dit ook gaan doen ja", bekent hij. Waarom? „Prachtig werk. En je werkt een halfjaar. Zes weken op, zes weken af." Marije corrigeert hem: „Wel weken van 80 uur hé." Tegen de tijd dat Jort en Finn een baan in de scheepvaart zoe ken, ziet de arbeidsmarkt er waar schijnlijk heel anders uit dan nu. De werkgelegenheid gaat - zoge zegd - met golfbewegingen. Dat merkt Christiaan de Jong van rederij Redwise heel goed. Het bedrijf levert wereldwijd sche- 'Meerderheid van de jongens die hier een sollicitatieformulier inleveren, voldoet goed' pen en het personeel dat daarbij hoort. „Hadden we in ons topjaar 2014 tweehonderd mensen op zee, nu honderd." Toch staat de open dag in Vlissingen hoog op zijn prioriteitenlijst. „De aanloop hier is altijd erg goed. En van het aantal jongens dat hier een sollici tatieformulier inlevert, voldoet de overgrote meerderheid erg goed." Ook voor Maritiem en Logis tiek College de Ruyter is de open dag van groot belang, zegt direc teur Stevens. „Wij zijn dit jaar voor het derde jaar op rij gegroeid. We hebben nu ruim zeshonderd studenten. De binnenvaart schreeuwt om mensen, de logis tiek krijgt de komende tien jaar te maken met vergrijzing en onze maritieme opleiding is de laatste vier jaar kwalitatief gegroeid." Het College de Ruyter is ambiti eus, zegt Stevens, en de open dag speelt daarin een rol. „Voor nieu we studenten die zich oriënteren, voor huidige studenten die een baan zoeken en voor bedrijven die personeel zoeken." Anton Blum (21) is net klaar met zijn studie en levert, na een uitgebreid gesprek, een sollicitatie formulier in bij Redwise. „Het lijkt me prachtig werk: nieuw ge bouwde schepen afleveren aan steeds een nieuwe opdrachtgever. Steeds iets anders, steeds andere technieken." De banen liggen niet voor het opscheppen: negen van de veertien sollicitaties kwamen meteen negatief terug. „Vandaag kijk ik inderdaad naar nieuwe kan sen. Ik wil in een persoonlijk ge sprek laten zien dat ik goed ben." Remco Baaij (18) (1) uit Terneu- zen is tweedejaars op Maritiem en Logstiek College de Ruyter en geeft bezoekers van de open dag uitleg in de machinekamer. „Ik studeer van maritiem officier en kan stuurman en machinist worden op de ongelimiteerde vaart. Het maakt niet uit hoe groot het schip is. Dat maakt deze opleiding heel breed." „Ik ben zelf twee keer op een open dag geweest voor ik mij hier aanmeldde. Uitleg geven is erg leuk. De leraren steken veel ener gie in mij, dit is het minste dat ik terug kan doen. En stiekem zijn al die vragen een leermoment: het is net een mondeling examen." Derius van der Bijl (13) uit Ou- werkerk zit in 2 vmbo van het Odyzee College in Goes en moet volgend jaar kiezen welke rich ting hij op wil. „Deze open dag is wel leuk ja. Ik hou wel van techniek. Ik zeil zelf ook, maar dat is toch anders dan scheepvaart. Er zitten veel kanten aan deze opleiding. Dat is een uit daging en dat spreekt me wel aan. Dan ben je iedere keer met iets nieuws bezig." „Ik heb ook de open dag op de sportopleiding van het CIOS in Goes bezocht. Dat vind ik tot nu toe toch iets leuker. Op het CIOS ben je meer met mensen bezig. En dat is ook een uitdaging." Het concert vindt plaats in de Ma chinefabriek in Vlissingen. Dat het zou plaatsvinden, was eerder aangekondigd; nu is ook het pro gramma bekend. Er is zowel een uitgebreid kinderprogramma als een serie muziekoptredens ge pland. Voor de kinderen is er een op treden van Chloe's Toverkast (13.00-13.30 uur en 14.00-14.30 uur, met aansluitend een Meet and Greet). Ook zijn er allerlei ac tiviteiten, zoals schminken, springkussens, draaimolen, draaiorgel en er worden pannen koeken gebakken. Artiesten die optreden zijn Wild May West (15.00-16.00 uur), G@ntle Akoestic (16.30-17.30 uur), Woodworks (18.00-19.00 uur), Starlight (19.30-20.30 uur), 5-0-Ma- tics (21.00-22.00 uur) en Deze Zeeuwse Band en J&J 2 Men Com pany (22.30-23.45 uur). De Machin efabriek gaat om 12.30 open. Het programma begint om 13.00 uur en duurt tot middernacht. Entree bedraagt 5 euro. Kinderen tot 12 jaar onder begeleiding hebben gra tis toegang. Voorverkoop Kaarten zijn in de voorverkoop te verkrijgen in Vlissingen bij Prime- ra, Uw Marktkraampje, tabakshop Sisters en De Rode Pilaren; in Oost-Souburg bij Primera; in Mid delburg bij Kippie, BD Store en De Rode Pilaren. GOES. Het led-informatiescherm bij de rotonde Tiendenplein in Goes werkt eind maart of begin april. De komende maanden moeten eerst een fundering en een elektriciteitskast worden ge plaatst. Het scherm zelf wordt bijna acht vierkante meter groot. De gemeente wil op het bord par- keerinformatie weergeven. Bezoekers worden bijvoor beeld naar parkeergarage Cen trum worden verwezen. Ook worden er evenementen en maat schappelijke acties als 'De scho len zijn weer begonnen' op ge toond. Adverteren Ondernemers kunnen op het led-scherm adverteren. Voor plaatsing van het scherm is 50.000 euro beschikbaar. Een ge koppeld parkeerverwijssysteem, waarop te zien is waar nog par keerplaatsen beschikbaar zijn, was te duur. MAANDAG 8 FEBRUARI 2016 Jort (4, rechts) en Finn (2) de Rooij krijgen uitleg in de machinekamer van de zeevaartschool van Scalda. foto's Ruben Oreel Weinig werk, maar mooi! door Maurits Sep Christiaan de Jong, Rederij Redwise door Maurits Sep VLISSINGEN. Het door brand getrof fen kermisechtpaar Karei en Lenie van der Linden uit Vlissingen kan blijven rekenen op hulp om hen uit de problemen te halen. Zaterdag 13 februari wordt met een bene fietconcert extra geld ingezameld voor het echtpaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 17