Tijd voor een laatste praatje bij de pomp met Jos Boot Uirnclub is springlevend 16 WALCHEREN Meer geld Watersnoodmuseum In de regio Mijn dorp, mijn stad 'Ook veel watersporters kwamen met hun jerrycannetje bij mij langs' Jos Boot, pomphouder AAGTEKERKE Sportzaal, 09.30-10.30 uur - Gymnastiek op mu ziek voor ouderen. BIGGEKERKE Dorpshuis, 14.00-16.00 uur - Ta- feltennisactiviteit voor senioren. KOUDEKERKE De Couburg, 13.00-16.30 uur - Bil jarten voor senioren; De Klimop, 13.30-16.00 uur - Koersbal. MELISKERKE Gymzaal 'Ons huis', Burgemeester Ade laarstraat 26, 13.30-14.30 uur - Be- wegingsgymnastiek op muziek voor ouderen; 13.30-17.00 uur - Seniorensoos met o.a. sjoelen en gezelschapsspellen. MIDDELBURG Zeeuws Archief, Hof plein 16, 09.00-17.00 uur - Maritieme Ex positie 'Schepen op de Westerschelde'; Zeeuwse Biblio theek, Kousteense- dijk 7,13.30-16.00 uur - Cursus iPad; Gymzaal H.Smit- hlaan, Hakewill Smit- hlaan 11,15.30-16.30 uur - Sportactiviteit voor kinderen uit groep 3 t/m 5; 16.30-17.30 uur - Sportactiviteit voor kinderen uit groep 6 t/m 8. VEERE Museum Veere, Markt 5,13.00-17.00 uur - Expositie 'Veere door de ogen van He Jiang'. VLISSINGEN Gymzaal de Combi natie, Pablo Picassop- lein 120-126,09.00 uur - Gymnastiek voor peuters die al zelf kunnen lopen, samen met een (groot)ouder; Biblio theek, Spuistraat 6, 10.00-12.00 uur - Cursus Digisterker; Gymzaal de Bran ding, Verkuijl Quak- kelaarstraat 106, 16.00 uur - Kleuter- gym; Scheldemond College, Weyevliet- plein 7-13,19.30 uur - Voorlichtings avond over High- school Hockeyklas; Cine Café, Spuikom- weg 3,19.45-23.00 uur - Mr. Bright's Quiz Night. VROUWENPOLDER Verenigingsgebouw, Dorpsdijk 38, 14.00-15.30 uur - Volksdansen. WESTKAPELLE Westkapelle Her rijst, Markt 79, 14.00-16.00 uur - In formatiebij eenkomst over veranderingen in de WMO en de zorg en hulpverle ning in de gemeente Veere en Walcheren. OOST-SOUBURG Geloofsbijeenkomst voor vrouwen Interkerkelijke vrou wenorganisatie Aglow houdt dinsdag een ge loofsbijeenkomst in Oost-Souburg. Hier wordt samen ge zongen. Daarnaast zal Tineke Bouwman spre ken. Na afloop is er de mogelijkheid voor een persoonlijk gebed. Al le vrouwen zijn wel kom vanaf 19.30 uur in De Ark in Oost-Sou burg. MIDDELBURG Contactmiddag stomapatiënten De Stomavereniging houdt in heel 2016 contactmiddagen voor lotgenoten. De eerste vindt plaats op 9 februari in 't Gast huis. De middagen zijn er op gericht mensen met een stoma en hun naasten in con tact te brengen met lotgenoten. Daarnaast krijgen bezoekers ook veel informatie over le ven met een stoma. De contactmiddagen duren van 14.00 tot 16.00 uur en vinden plaats op 9 februari, 12 april, 14 juni, 9 au gustus, 11 oktober en 13 december. SEROOSKERKE Lezing Zomerbollen Groei en Bloei afde ling Walcheren houdt woensdag een lezing in Verenigingsgebouw de Zandput in Seroos- kerke, genaamd 'Zo merbollen voor kleur in uw tuin'. De lezing wordt gegeven door kweker Jaap Duijs en begint om 19.30 uur. Leden van Groei en Bloei krijgen gratis toe gang, niet-leden beta len 5.00 euro. OUWERKERK. De jaarlijkse subsidie voor het Watersnoodmuseum in Ouwerkerk wordt mogelijk vertienvoudigd. Het college staat welwillend tegenover een subsidieverzoek van 45.000 euro per jaar, zei wethouder Jacqueline van Burg (Cultuur) zaterdag bij de open dag. Een hoogtepunt was het relaas van Pau Heerschap (links). Hij vertelde over de 14-jarige Reinier Pollemans uit Oude-Tonge. Die verdronk toen hij probeerde te waarschuwen voor de vloedgolven, foto Marieke Mandemaker door Emile Calon MIDDELBURG. Nog enkele weken en dan kan er niet meer worden ge tankt bij de Texaco-pomp aan de Punt in Middelburg. Jos Boot en zijn vrouw Petra moeten stoppen met het bedrijf, omdat de vergun ning voor de exploitatie afloopt en Texaco geen aanvraag heeft inge diend voor verlenging. Volgens Boot werd er de laatste tijd ook niet echt veel geld omge zet. Hij merkt als geen ander dat sinds de opening van de N57, en kele jaren geleden, en het op nieuw inrichten van de Kaaienrou- te er nog maar betrekkelijk weinig auto's langs zijn pomp rijden. Eind februari doet hij de deur definitief op slot. Dat houdt ook in dat buurtbewoners een andere plek moeten zoeken voor het ko pen van sigaretten en snoep. „Ja, wij zijn de laatste winkel hier in de buurt." Ook de talloze watersporters zullen een ander bedrijf moeten zoeken als ze op zoek zijn naar brandstof voor hun buitenboord motoren. „Klopt, velen kwamen met hun jerrycannetje bij mij langs." Maar de watersporters hoe ven hem persoonlijk niet te mis sen. Hij wordt, zo zegt hij, plaats vervangend havenmeester. Klanten zullen Boot missen. Hij was altijd bereid te helpen bij het bijvullen van de koelvloeistof, water voor de ruitenwissers of olie. „Dat gebeurt niet bij andere ze ervoor getraind, een keer per week, twee uur per keer. En? „Het is goed gegaan! Niks is ingestort." De menselijke torens bedoelt Ma- rilisa, die de turnsters bouwden. De 24-jarige Vlissingse turnt sinds haar tiende. Ze is één van de 550 leden van VTV. „De grootste sportvereniging van Vlissingen", zegt vicevoorzitter Ruud Kempe trots. „En ruim honderd jaar oud." VTV is opgericht op 1 september 1899. Toen nog alleen voor heren, sinds 1909 ook voor dames. Nu is de VTV een vereniging met verschillende afdelingen: tur nen, dans, springen en acrogym- nastiek. Met voortdurend een in stroom van nieuwe, jonge leden, zegt Kempe. „Natuurlijk merken we dat kinderen uit steeds meer verenigingen kunnen kiezen. Vroeger koos je voor voetbal of gymnastiek. We voelen de concur rentie van hockey, rugby, noem maar op. Maar, we zijn springle vend." Dat bleek wel tijdens de grote uitvoering 'VTV gaat Olympisch'. Honderden turners en turnsters van alle leeftijden op de vloer en honderden familieleden op de tri bunes. Maar net als veel verenigin gen leunt ook VTV op de schou ders van een paar vaste krachten, die daarom werden gehuldigd. Danny de Kam, 40 jaar lid en zo wel secretaris als penningmeester en trainer; Marja Verstraate, 50 jaar lid en naast veel meer vooral het 'technisch geweten' van de club; en Marion van Belzen, ook 50 jaar lid en vanwege haar vele rollen volgens Kempe ook wel de 'moeder overste' van de VTV. Jos en Petra Boot stoppen met hun tankstation aan de Punt. Texaco wilde niet langer blijven en de omzet liep terug door de N57. foto Lex de Meester door Maurits Sep VLISSINGEN. Het is ook niet niks: de grote uitvoering van de Vlissing se Turn Vereniging vindt maar eens in de drie jaar plaats. Geen wonder dat Marilisa Maas bloednerveus was. „Nou ja, dat ben ik voor elke wedstrijd hoor." Zaterdag gaf ze met de andere mei den van de acrogym een demon stratie in sporthal Baskensburg. Sinds de zomervakantie hebben Turners van alle leeftijden gaven zaterdag demonstraties tijdens de driejaar lijkse uitvoering van de Vlissingse Turn Vereniging, foto Ruben Oreel pompen." En bij hem kon je ook altijd terecht voor een praatje. Het had echter niet veel ge scheeld of hij was eerder gestopt. Want de afgelopen jaren is zijn pompstation vijf keer overvallen. Zelf maakte hij twee keer mee dat hij werd bedreigd en geld moest afgeven. Zijn zoon ook twee maal en één keer een medewerkster. Zijn vrouw vroeg hem na weer een overval om te stoppen met de pomp, omdat het risico te groot werd. Toch zette hij door. Maar hij geeft wel aan dat de impact van een overval groot was, en de buit voor de overvallers in de regel klein. Wethouder Johan Aalberts kan nog niet zeggen wat er komt op die plek waar nu nog kan worden getankt. Hij wijst erop dat over een half jaar op Ramsburg een nieuw tankstation komt. Als er on dernemers zijn die het tanksta tion op de Punt voort willen zet ten, dan valt er te praten met de gemeente. Maar Aalberts stelt ook dat er op die plek 'tal van andere mogelijkheden zijn'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 16