Kamerlid en oud-politieman Louis Bontes vreemde eend in de Haagse bijt 8 NIEUWS Hij is het enige Ka merlid met een ta toeage van een koikarper. Ver moedelijk de eni ge parlementariër die aan kickboksen doet. Zeker het enige lid van de Tweede Ka mer dat ooit iemand neerschoot. Het was in 1993, vertelt Louis Bontes (59), en hij was agent in Rotterdam-West. „Ik moest een gozer arresteren die helemaal was doorgedraaid. Pillen, denk ik. Beer van een vent. Ik ging met m'n hond naar die flat, op de vierde verdieping. Stond die gozer in eens met een slagersmes te zwaaien. Hij nam m'n hond te gra zen en toen kwam-ie op mij af. Je had toen nog geen pepperspray, hè? In een impuls heb ik gescho ten. Twee keer, in z'n borst. Hij heeft het overleefd, maar hij is wel blijvend invalide geraakt. „Ik werd verhoord. Om drie uur 's nachts ben ik met een schietdocent naar de schietkelder van de politie gegaan, heb ik hon derd patronen staan wegknallen. Dat luchtte op. De volgende dag ben ik gewoon gaan werken. Ik heb er nooit slecht van geslapen. „Weet je: ik heb zo veel gekke dingen meegemaakt. Een meisje werd neergeschoten in een disco theek, ik was als eerste ter plaatse - die meid is in m'n armen gestor ven. Ik ben er nooit crazy van ge worden, maar je krijgt er geen vro lijk wereldbeeld van. Ik heb een soort argwaan over me. Ook in de politiek: eerst zien, dan geloven." Bontes is sinds deze week te rug bij Voor Nederland (VNL). In april 2015, een jaar nadat hij de par tij had opgericht met voormalig PVV-genoot Joram van Klaveren, besloot hij VNL te verlaten. De re den: Bram Moszkowicz. „Joram en ik zochten een bekend gezicht om de partij op de kaart te zetten. We dachten dat het kabinet snel zou vallen, en Joram en ik wisten dat we niet bekend genoeg waren om zetels te halen. Toen kwam het be stuur ineens met Moszkowicz. Kijk, wij hebben VNL destijds op gericht als een partij van law and order. Dan kun je niet met Bram Moszkowicz aankomen, vond ik. Hij had miljoenenschulden, be gon ook al snel om geld te vragen. Hij heeft zelfs geld geleend van een Hells Angel.Joh, wij gaan er in de Kamer juist hard in tegen die motorclubs. Dan word je to taal ongeloofwaardig. Ik heb ge zegd: Joram, dit trek ik niet." „Mijn stelling was: als Moszko wicz na de verkiezingen in de Kamer komt, en onze partijleider wordt, dan ben ik weg. Maar ik wachtte het wel even af. Voelde in- 'Een koikarper zwemt ook tegen de stroom in' door Peter Groenendijk U had ook meteen de Kamer kunnen verlaten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 8