Het Zwin vanaf maart op de schop Drie generaties Ajax Ajkeuring steun Motortje Zeeuwse supporters van Ajax 2 ZEELAND De Klassieker Ajax-Feyenoord wordt morgen vanaf 12.30 uur gespeeld. Zeeuwse supporters van beide partijen gaan ver voor hun club. Letterlijk en figuurlijk. (SwLf%mn csm COMMENTAAR De leden van Provinciale Staten zijn ongekend helder in hun afkeuring van de flinke loonsprong van Arnoud Kamerbeek, de baas van energiebedrijf Delta. In de pogingen om de verontwaardiging van hun ach terban door te geven, schuwen de Statenleden grote woorden niet. Of dit duidelijke oordeel wat oplevert, is nog maar de vraag. De Staten willen dat de Raad van Commissarissen van Delta in grijpt. Maar president-commissaris Cees Maas heeft dat eerder afgewezen. Het gevolg zou kunnen zijn dat de provincie als aan deelhouder de commissarissen wegstuurt, maar dat heeft dan vooral symbolische betekenis. De politiek kan luid klagen, maar de excessieve beloningen op de grens van het publieke en het pri vate domein, zoals bij Delta, ra ken we waarschijnlijk niet snel kwijt. Er is geen greep op. En de belonings- en bonuscultuur ver andert maar heel langzaam. De Statenleden laten zich geluk kig niet helemaal leiden door de kwestie Kamerbeek. Hoe ongemakkelijk die ook is, de politici denken goed mee over de toekomst van Delta na de verplichte splitsing van het bedrijf. Tot en met een eventuele garantstelling voor een flink kapitaal om de zwakke onderdelen een kans te ge ven. Dat is zeer constructief. De Staten van Zeeland laten zich gelukkig niet leiden door de kwestie Kamerbeek Het natuurgebied tussen Knokke en Retranchement meet nu 213 hectare en wordt de komende drie jaar vergroot tot 333 hectare. Eind 2016 is de Zwinvlakte afgewerkt en in 2017 ligt de focus vooral op de waterhuishouding. De reden is om verzanding van het gebied tegen te gaan en er wordt ook een nieuwe, bredere dijk gemaakt die betere bescher ming biedt tegen stormen en over stromingen. De uitbreiding wordt ook aangegrepen om meer fiets en wandelpaden aan te leggen en om de natuur een handje te hel pen. Er komen koeien en schapen grazen en er worden onder meer kikkerpoelen aangelegd. „Mensen zullen hier en daar wellicht een vrachtwagen of werf- keet zien", zei woordvoerster Lien Depoorter donderdagavond na mens alle deelnemende partijen uit Nederland en België. De plan ning voor de uitbreiding werd donderdag gepresenteerd aan de inwoners van Retranchement in een vol dorpshuis. Naast de globa le planning werd er ook ingegaan op mogelijke hinder. De aan- en afvoer van grond gebeurt voor tweederde binnen het projectge- bied, omdat afgegraven grond wordt hergebruikt om elders grond op te hogen. Ook geluids hinder wordt beperkt door 'specia le machines' en in het broedsei- zoen wordt niet gewerkt. Eind 2016 is de Zwinvlakte afge werkt en in 2017 ligt de focus op de waterhuishouding. Aan Bel gische zijde komen pompen die doorsijpelend zout water via grachten terug naar het Zwin ver voeren en in Nederland een drai nagesysteem. Dezelfde bijeen komst wordt 18 februari nogmaals gehouden in Knokke-Heist, in cen trum Scharpoord om 20.00 uur. Almanak Intriest nieuws overheerste vorig weekend het wereldkampioenschap Veldrijden in Heusden-Zolder. Een Belgische deelneemster had rondgere den op een fiets met een motortje dat onzichtbaar had moeten blijven. He laas, de mechanische doping werd ont dekt. Een collega die graag fietst en al wat op leeftijd komt, bestudeerde de afbeeldingen van het motortje deze week super geïnteresseerd. Hij is een volschapen amateur en zou naar zijn idee wel met zo'n apparaat mogen rij den. Tot hij zijn fietsenmaker belde. Hij legde teleurgesteld de hoorn neer. „Vêê te diere." 't Duumpje trekt bezwaren in N atuurbeschermingsorga- nisatie 't Duumpje en de Stichting Duinbehoud ver zetten zich niet langer te gen de uitbreiding van ho tel De Blanke Top in Cad- zand-Bad. De organisaties trekken na overleg tussen alle partijen hun bezwaar in, laten ze weten aan B en W in Sluis. De Blanke Top, op de dui nen aan de oostkant van het kustdorp, wil moderni seren en uitbreiden van 51 naar 92 kamers. Daarnaast wordt in het bestemmings plan ruimte geboden voor de bouw van drie gebou wen met in totaal 54 appar tementen. Inzenden voor Beeldenroute Kunstenaars die hun beel den willen exposeren op de Scheldedijk in Terneu- zen, wordt gevraagd inzen dingen te leveren voor de jaarlijkse Beeldenroute op de Scheldeboulevard. Die vindt in juli en augustus voor de zeventiende keer plaats. De beelden moeten min stens 2,5 meter hoog of groot zijn. Belangstellen den kunnen tot 29 februari contact opnemen. De orga nisatie besluit in maart wel ke beelden er dit jaar wor den getoond. Vergunning voor 145 woningen Eigenaren van 145 wonin gen in Cadzand-Bad heb ben voor dit jaar een par- keervergunning aange vraagd. Slechts één ervan is een vaste bewoner; de rest is eigenaar van een re creatiewoning. De Sluise gemeenteraad schafte het vergunningsys teem in Cadzand-Bad na een pilotjaar af. Op initia tief van D66-raadslid Wim Huigh (foto) kregen bewo ners wel de kans om op in dividuele basis een vergun ning aan te vragen. Voor hen worden speciale 'ver gunde vakken' aange bracht. 05-02 06-02 07-02 Corry Hoondert (63) uit 's-Heerenhoek en dochter Natascha de Jonge (38) hebben al bijna twintig jaar een seizoen kaart van Ajax. Ook bij de derde generatie, Destiny Love (2), wordt de clubliefde er met de paplepel ingegoten. Natascha's huis is één groot Ajax-museum, vol met clubmer- chandise. En de liefde voor de club heeft Natascha ook nog eens met drie tattoos op haar lichaam vereeuwigd. Wat in 1995 begon als een moeder-dochter- ding, is nu iets van het hele ge zin. Want ook Natascha's vriend en zoon zijn er altijd bij. Tel maar uit: dat zijn vier seizoen kaarten a 247 euro. En dan wel bij de F-side, dé harde kern van de Ajax-supporters. Maar een seizoenkaart biedt alleen toegang tot de thuiswed strijden. „En wij vinden de uit wedstrijden juist het leukst, want daar gaan alleen de echte Ajax-supporters naartoe", vol gens Natascha. Dus dat zijn per gezinslid nog eens 15 uittickets van minimaal 30 euro. En als Ajax meedoet met de Europese toernooien, reist het gezin de spelers graag achterna. De dag voor de uitwedstrijden in het buitenland, staat Natascha met haar gezin al aan de zijlijn bij de training. „Dan probeer ik met de spelers af te spreken dat ze me hun shirt geven na de wedstrijd. 'Ik sta morgen vooraan de tribu ne achter het doel', roep ik dan." Het is haar al vaak gelukt. Op die manier heeft ze voetbalshirts ge scoord van onder anderen Heitin- ga, Alderweireld en Schone, een stropdas van Zlatan en de schoe nen van Gudelj. Natascha en Corry zijn nu al zenuwachtig voor morgen. „Dit is echt dé wedstrijd. Ik lig er al dagen wakker van", zegt Na tascha. Al gaat Ajax 'natuurlijk gewoon winnen'. Met 4-0, denkt ze. Corry gokt op 3-1. door Elodie Kint VAN DE VOOR PAGINA FZC door Sophie Stockman RETRANCHEMENT. De uitbreiding van natuurgebied Het Zwin begint 15 maart en zowel omwonenden als recreanten gaan zo min moge lijk merken van de werkzaamhe den. De infocentra in België en Ne derland en de stranden blijven toe gankelijk. Tip? redactie@pzc.nl CADZAND-BAD TERNEUZEN CADZAND-BAD in dc Grote Kerk van vccre Vrijdag Sn Zaterdag Zondag 13-18 uur 11-17 uur 11-17 uur Toegangsprijs voor één dag A Kinderen tot 12 jaar gratis* *Onder begeleiding van een volwassene Clubliefiie Ajax-fans Corry Hoon dert, dochter Natascha de Jonge en kleindochter Destiny Love. foto Marcelle Davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 78