Museum geeft hoop op atrium nog niet op Wegwerkzaamheden Bevelandse wegen leiden tot ongewenste situaties Wmw "r BEVELANDEN en THOLEN 9 Extra borden, verkeersregelaars en controles door politie moeten ongelukken op Kapelseweg voorkomen. uitgezonderd "indiensfen H Talent gezocht voor reeks concerten Wie de werk zaamhe den aan de N670 tus sen Kloe- tinge en Kapelle de komende acht weken omzeilt via de Kapelseweg, ris keert een boete van 90 euro. De Kapelse wijkagent Silvan Vael wees er deze week via Twit ter nog maar eens op: de Kapelse weg is geen sluiproute, maar al leen bedoeld voor bestemmings verkeer. Middels een trits borden worden ook automobilisten daar nu op geattendeerd. In verband met de vele fietsers die er rijden is het te gevaarlijk als daar ook nog eens stoet auto's bij komt, is de achterliggende gedachte. Tot nu toe is één controle uitgevoerd, maar mensen worden nu nog voornamelijk gewaarschuwd aan gezien de borden er nog maar kort staan. „Ik heb woensdag zelf 48 mensen gewaarschuwd en donder dag zeven", zegt Vael. Lijndiensten en bestemmings verkeer mag wel over de Kapelse weg, maar het is de vraag of een bus niet meer gevaar oplevert op de niet al te brede weg. Het gaat om twee bussen per uur. „Het zijn beroepschauffeurs en die zijn ho pelijk voorzichtiger", zegt Vael. „Maar het blijft smal inderdaad." Verkeer dat van Kapelle naar Goes wil, moet omrijden via Vierwe- gen. Op drukke tijden wordt ook een verkeersregelaar ingezet en de bebording op de drie locaties waar wordt gewerkt (delen van de pro- uitgezonderd bestemmings verkeer uitgezonderd L vinciale weg N670 bij Yerseke en Kapelle en de N666 bij 's-Graven- polder) is nogmaals bekeken en zo nodig uitgebreid. Want ook op de omleidingsroutes is kritiek geko men, ze zouden niet duidelijk zijn aangegeven of onlogisch zijn. Zo worden automobilisten vanuit Yer seke de Moer ingestuurd via de Smalleweg. De naam zegt het al, op het moment dat twee auto's el- Het museumbestuur wil tussen het hoofdgebouw en de exposi- tieschuur een atrium bouwen. Met die voorzieningen worden in één keer meerdere problemen opgelost. Zo is er nu geen ge schikte ruimte om grote groepen te ontvangen, is de toegankelijk heid voor rolstoelen beneden de maat en ontbreekt een winkeltje. Het bestuur hoopte op een for se gemeentelijk bijdrage voor het plan, dat een slordige vier ton kost. Het museum zelf heeft al anderhalve ton bij elkaar ge spaard. In oktober liet het colle ge echter weten dat er geen geld is. Voorzitter Arie van de Zwan reageerde destijds hevig teleurge steld. Volgens hem is het vol strekt normaal dat gemeenten meebetalen aan het modernise ren van musea. Het bestuur is echter niet bij de pakken gaan neerzitten. „We hebben mis schien een oplossing", zegt Van der Zwan. Welke dat is, kan hij nog niet zeggen. „We hopen over niet al te lange tijd naar bui ten te kunnen treden." Deze week is het vooral bij waarschuwen gebleven, maar sluipen via de Kapelseweg kost straks serieus geld. THOLEN. De zomerconcerten in Tholen-stad zijn in drie jaar uit gegroeid tot een populair feno meen. Voor een vierde reeks wordt nog talent gezocht. Al drie zomers achter elkaar vindt de hele zomer lang elke zaterdag een concert plaats in een historisch gebouw in de binnenstad. Zangers, zangeres sen, solisten en ensembles die hun talent komende zomer ook een keer willen laten zien, kun nen zich aanmelden via tele foonnummer 0166-850805. De nieuwe reeks begint op 14 mei met een concert van Andrea van de Velde op klarinet en Eric Quist op orgel en piano. kaar tegemoetkomen, zal er één achteruit terug moeten. Verkeer van en naar Ovezande moet voorlopig door 's-Gravenpol- der rijden en ook daar is niet ieder een gelukkig mee. Ook vrachtver keer nam die route, terwijl dat na drukkelijk niet de bedoeling was. Inmiddels zijn extra borden ge plaatst. Aannemingsbedrijf H4A voert tot eind maart werkzaamhe den uit aan de genoemde wegen. Op een aantal plekken vormt het wegdek vanwege verzakking een dusdanige uitdaging voor autove ring dat maatregelen nodig zijn. Het werk duurt zo lang, omdat er in totaal duizend heipalen de grond ingaan voor een zogeheten palenmatras, een in Zeeland nog niet eerder toegepaste techniek om verzakking te voorkomen. Nieuw in LED verlichting I 19.000,- k.k. ZATERDAG 6 FEBRUARI 2016 Sluiper riskeert vette bon door Luc Oggel - Sluipverkeer dat de werkzaamheden in de N670 tussen Kapelle en Kloetinge wil omzeilen via de Kapelseweg, riskeert een boete van 90 euro. foto Marcelle Davidse SINT-ANNALAND. De uitbreiding van streekmuseum De Meestoof in Sint-Annaland kan misschien toch doorgaan. Voorzitter Arie van der Zwan laat weten dat op een oplossing wordt gebroed. Floodlight schijnwerper De floodlight schijnwerper is naast het verlichten van terreinen ook geschikt voor verlichting van reclameborden, gevels, objecten, etc. De behuizing is van aluminium met een zwarte verstelbare montagebeugel. Het armatuur is verkrijbaar in warm wit of koel wit en in verschillende lichtsterktes. Heeft u vragen of wilt u prijzen weten, neem dan contact op met: Meeuwse Handelsonderneming b.v. Albert Plesmanweg 6,4462 GC Goes Tel. 0113-21620 Fax 0113-232214 Email info@meeuwse-goes.com. Kasteelstraat 48 Vlissingen 10 JAAR lillïiiEm Ruime tussenwoning In het centrum Zonnige stadstuin Ruime woonkamer 3 slaapkamers Diverse mogelijkheden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 76