Drie generaties Ajax Afkeuring steun Motortje Zeeuwse supporters van Ajax 2 ZEELAND De Klassieker Ajax-Feyenoord wordt morgen vanaf 12.30 uur gespeeld. Zeeuwse supporters van beide partijen gaan ver voor hun club. Letterlijk en figuurlijk. COMMENTAAR De leden van Provinciale Staten zijn ongekend helder in hun afkeuring van de flinke loonsprong van Arnoud Kamerbeek, de baas van energiebedrijf Delta. In de pogingen om de verontwaardiging van hun ach terban door te geven, schuwen de Statenleden grote woorden niet. Of dit duidelijke oordeel wat oplevert, is nog maar de vraag. De Staten willen dat de Raad van Commissarissen van Delta in grijpt. Maar president-commissaris Cees Maas heeft dat eerder afgewezen. Het gevolg zou kunnen zijn dat de provincie als aan deelhouder de commissarissen wegstuurt, maar dat heeft dan vooral symbolische betekenis. De politiek kan luid klagen, maar de excessieve beloningen op de grens van het publieke en het pri vate domein, zoals bij Delta, ra ken we waarschijnlijk niet snel kwijt. Er is geen greep op. En de belonings- en bonuscultuur ver andert maar heel langzaam. De Statenleden laten zich geluk kig niet helemaal leiden door de kwestie Kamerbeek. Hoe ongemakkelijk die ook is, de politici denken goed mee over de toekomst van Delta na de verplichte splitsing van het bedrijf. Tot en met een eventuele garantstelling voor een flink kapitaal om de zwakke onderdelen een kans te ge ven. Dat is zeer constructief. WARMETRUIENDAG De Staten van Zeeland laten zich gelukkig niet leiden door de kwestie Kamerbeek Almanak Intriest nieuws overheerste vorig weekend het wereldkampioenschap Veldrijden in Heusden-Zolder. Een Belgische deelneemster had rondgere den op een fiets met een motortje dat onzichtbaar had moeten blijven. He laas, de mechanische doping werd ont dekt. Een collega die graag fietst en al wat op leeftijd komt, bestudeerde de afbeeldingen van het motortje deze week super geïnteresseerd. Hij is een volschapen amateur en zou naar zijn idee wel met zo'n apparaat mogen rij den. Tot hij zijn fietsenmaker belde. Hij legde teleurgesteld de hoorn neer. „Vêê te diere." Bieb in de buurt 17 februari open Hansweert heeft vanaf woensdag 17 februari weer een bibliotheek. In zorgcen trum Maria-Oord opent die dag de 'Bieb in de buurt'. Problemen met de internetaansluiting leverde een vertraging van tweeen- halve week op. De Bieb is open op maandag tot en met vrijdag van 14.00 tot 16.00 uur en op dinsdag en donderdag ook van 10.00 tot 12.00 uur. Wildbreien voor de Schildersdag Kapelle Cultureel zoekt wildbreiers voor de jaarlijk se Schildersdag. Die wordt dit jaar gehouden op 28 mei en heeft als thema 'Co bra' meegekregen. Dat the ma leidde tot het idee om zoveel mogelijk inwoners van Kapelle mee te laten breien voor een langgerekt kunstwerk, een slang. Deel nemers kunnen hun bijdra ge, een lap op sjaalbreedte, inleveren tot vrijdag 23 april in het Cederhof. Daar staat bij de balie een groe ne mand voor de breisels. Een kijkje nemen bij het gemaal Op dinsdag 16 februari neemt waterschap Schelde- stromen het nieuwe ge maal Schore officieel in ge bruik. Samen met leerlin gen van groep 5 en 6 van OBS De Eendracht uit Hansweert, wordt het ge maal geopend. Na de offi ciële opening is het gemaal aan de Schoorse Zeedijk van 15.30 uur tot 17.00 uur toegankelijk voor publiek. Foto's Ronald Peeters in Kerkje Fotograaf Ronald Peeters exposeert zondag zijn foto serie Mystic Lights in 't Kerkje van Ellesdiek in Elle- woutsdijk. De kunstenaar is aanwezig voor tekst en uitleg. Daarnaast laat Mir jam Peeters kunstwerken van vilt zien. De tentoon stelling is te bezichtigen tussen 13.30 en 16.00 uur. De toegang is gratis. Corry Hoondert (63) uit 's-Heerenhoek en dochter Natascha de Jonge (38) hebben al bijna twintig jaar een seizoen kaart van Ajax. Ook bij de derde generatie, Destiny Love (2), wordt de clubliefde er met de paplepel ingegoten. Natascha's huis is één groot Ajax-museum, vol met clubmer- chandise. En de liefde voor de club heeft Natascha ook nog eens met drie tattoos op haar lichaam vereeuwigd. Wat in 1995 begon als een moeder-dochter- ding, is nu iets van het hele ge zin. Want ook Natascha's vriend en zoon zijn er altijd bij. Tel maar uit: dat zijn vier seizoen kaarten a 247 euro. En dan wel bij de F-side, dé harde kern van de Ajax-supporters. Maar een seizoenkaart biedt alleen toegang tot de thuiswed strijden. „En wij vinden de uit wedstrijden juist het leukst, want daar gaan alleen de echte Ajax-supporters naartoe", vol gens Natascha. Dus dat zijn per gezinslid nog eens 15 uittickets van minimaal 30 euro. En als Ajax meedoet met de Europese toernooien, reist het gezin de spelers graag achterna. De dag voor de uitwedstrijden in het buitenland, staat Natascha met haar gezin al aan de zijlijn bij de training. „Dan probeer ik met de spelers af te spreken dat ze me hun shirt geven na de wedstrijd. 'Ik sta morgen vooraan de tribu ne achter het doel', roep ik dan." Het is haar al vaak gelukt. Op die manier heeft ze voetbalshirts ge scoord van onder anderen Heitin- ga, Alderweireld en Schone, een stropdas van Zlatan en de schoe nen van Gudelj. Natascha en Corry zijn nu al zenuwachtig voor morgen. „Dit is echt dé wedstrijd. Ik lig er al dagen wakker van", zegt Na tascha. Al gaat Ajax 'natuurlijk gewoon winnen'. Met 4-0, denkt ze. Corry gokt op 3-1. door Elodie Kint VAN DE VOOR PAGINA Graadje lager HEINKENSZAND. Het was gistermiddag even geen aardrijkskunde of rekenen voor groep 7 en 8 van basisschool De Wegwijzer in Heinkenszand. Wethou der Ad Schenk kwam namelijk een uurtje langs in het kader van warme- truiendag. Die dag is in het leven geroepen om aandacht te vragen voor ener giebesparing. Op school ging de verwarming een graadje lager, en dus trok ken de leerlingen een warme trui aan. Verspreid over de Bevelanden bezoch ten verschillende wethouders basisscholen in de regio. Leerlingen gingen in gesprek met de wethouder over energie en werden uitgedaagd in de 'muts op-muts af-quiz.' foto Marcelle Davidse Tip? redactie@pzc.nl HANSWEERT KAPELLE SCHORE ELLEWOUTSDIJK Clubliefiie Ajax-fans Corry Hoon dert, dochter Natascha de Jonge en kleindochter Destiny Love. foto Marcelle Davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 74