Wereld kijkt naar Cam Newton, Peyton Manning en Lady Gaga 'Het is echt nog wennen voor mijn lichaam' Lornah Kiplagat neemt atleten onder handen footballcarrière 'half achter zich gelaten SPORT 11 In San Francisco wordt morgennacht de vijftig ste uitvoering van de Su per Bowl gehouden. De twee best presterende ploegen uit de reguliere competitie hebben zich daarvoor geplaatst: de Carolina Panthers met de flamboyante quarter back Cam Newton en de Denver Broncos met de bescheiden quarter back Peyton Manning. De Super Bowl is de jaarlijkse American foot- ballfinale tussen de kampioenen van de American Football Con ference (AFC) en Natio nal Football Conference (NFC), de twee profes sionele competities in de Verenigde Staten. De Super Bowl is een van de belangrijkste sportevenementen in het land en wordt offi cieus beschouwd als een nationale feestdag. De wedstrijd was meer maals het best bekeken televisieprogramma van het jaar in de Vere nigde Staten en hoort met meer dan honderd miljoen kijkers samen met de finale van de Ue- fa Champions League tot de best bekeken sportevenementen ter wereld. De laatste vijf Super Bowls vormen zelfs de top vijf van best bekeken Amerikaanse programma's ooit, met gemiddeld ito miljoen kijkers. Lady Gaga zingt vooraf aan de vijftigste editie van de Super Bowl het Amerikaanse volkslied. Coldplay verzorgt de en tertainment in de rust, samen met onder ande ren Beyoncé. Heeft iemand die arme man al verteld dat het dit jaar een van de zwaarste edities ooit wordt door de extreem hoge wa terstand? Het is een van de vele reacties die Henk Geelhoed kreeg op zijn plan om de Kustmarathon te gaan rennen, terwijl hij een bloedhekel heeft aan hardlopen en het tot t januari ook nog nooit had gedaan. Nadat Geelhoed begin januari in deze krant zijn goede voorne men bekendmaakte, regende het reacties. Het merendeel was posi tief, ze vonden het erg gedurfd dat de a-sportieve Middelburger deze uitdaging aan durfde gaan. „Maar er waren ook mensen die zeiden: Henk, je bent gek! Of: nu je in de krant hebt gestaan, kun je niet meer terug." De 44-jarige Geelhoed ziet dat zelf anders. „Ik ben daar zelf niet mee bezig. Ik blijf alles op het ge mak doen en ga geen gekke din gen doen. Ik wil vooral voor me zelf weten of ik de Kustmarathon kan uitlopen. Aan de andere kant werkt het wel motiverend dat mensen met me meeleven. Ook op verjaardagen word ik er op aan gesproken." Waterstand Over die hoge waterstand, waar voor hij dus al is gewaarschuwd, maakt Geelhoed zich wel enigs zins zorgen. Het betekent dat hij op 1 oktober kilometers lang door mul zand zal moeten rennen. „Ik heb die reactie op internet ook ge lezen, ja. Ik wist niet dat het dit jaar hoog water is en ben erg be nieuwd hoe het hardlopen op het strand dan zal gaan. Maar ik zie het ook wel als een extra uitda ging. Ik ben er inmiddels wel ach ter dat 42 kilometer hardlopen so- 'Ik ben er inmiddels wel achter dat 42 kilometer hardlopen sowieso erg lang is' OP WEG NAAR... DE KUSTMARATHON wieso erg lang is, het is wel duide lijk waar ik aan begonnen ben", vertelt hij lachend. Op dit moment traint de Mid delburger twee tot drie keer per week. „Ik merk dat het voor mijn lichaam echt nog wennen is, maar het gaat langzaam beter. Een dag na de training heb ik last van stramme spieren, maar een dag la ter is dat weer over." Huiswerk Op dit moment zit hij op een sche ma van twee minuten hardlopen, twee minuten wandelen. „Vanaf volgende week begin ik met een schema dat meer op de marathon is gericht." Daarvoor heeft hij huiswerk meegekregen van Eduard Vroomen, die conditietrainer, sportmasseur en EHBO'er is. Hij heeft inmiddels ook een nulme ting bij Geelhoed uitgevoerd. Daarvoor heeft hij onder meer de hartslag gemeten en hartslagzo nes bepaald waar de Middelburger binnen moet blijven. Volgende maand in deel 3: Valt Geelhoed al af? 'Ik ben erg benieuwd hoe het hardlopenop het strand dan zal gaan' Runnersworld had een speciale Kenia Night opgetuigd ten bate het Keniaanse trainingscentrum, waar Kiplagat en haar man Pieter Langerhorst kansarme maar talent volle meisjes een gratis opleiding aanbieden. Daarover vertelde ze gisteravond in besloten kring. Vervolgens werd in looppas de anderhalve kilometer lange route naar sportpark Het Schenge geko zen, want daar kregen tientallen lopers uit de regio een loopclinic van Kiplagat. De inmiddels 41-jari- ge geboren Keniaanse, sinds 2003 lopend voor Nederland, kon daar bij putten uit haar eigen rijke loop tijd. Ze werd onder meer vier keer wereldkampioen: twee keer op de halve marathon (2007 en 2008), één keer op de twintig kilometer (2006) en één keer bij het veldlo pen (2007). Ze heeft nog altijd di verse wereldrecords in handen, zo als op de twintig kilometer. Na de clinic waarin ze de nodi ge tips and tricks doceerde, keerde het gezelschap terug naar de sport zaak in de Goese Gasthuisstraat, waar op gepaste wijze werd afge sloten: met Afrikaanse hapjes en drankjes. ZATERDAG 6 FEBRUARI 2016 door Maurice Steketee Henk Geelhoed beginnend hardloper Henk Geelhoed beginnend hardloper Lornah Kiplagat (midden, met hoofdband) verzorgde gisteravond op de atletiekbaan van AV'56 in Goes een clinic aan lopers uit de regio, foto Johan van der Heijden GOES. Lornah Kiplagat vermaakte gisteravond haar gehoor in Goes. Eerst in de sportspeciaalzaak Run- nersworld en vervolgens op de atle tiekbaan van AV'56. GO Blut (f' chips en cola Henk Geelhoed wil op 1 oktober de Kustmarathon lopen. Zonder enige hardloop ervaring begon hij op 1 januari aan de voorbereiding. De PZC volgt hem de komende maanden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 73