Groene Ster houdt stand in hectisch slot Andres Vlaming heeft einde van zijn American 10 SPORT Doelpunt van Istvan Bakx is onvoldoende voor zege FC Oss Kerkhove start in kwalificatie Hoogerland en Minnaard komen in peloton aan in Spaanse Alzira Vlissinger gebruikt zijn ervaringen uit typische Amerikaanse sport nu in zijn werk als personal trainer. Goal Eryürük bezorgt Hoek zege op FC Axel Voetballer Istvan Bakx was gis teravond trefzeker voor FC Oss in de [upiler League. Met zijn doelpunt kort voor rust zette de Vlissinger de Brabantse ploeg op t-o tegen Achilles'90. Kort na rust werd het al gelijk door een eigen doelpunt. Bij 1-1 bleef het uiteindelijk. Thomas van den Houten uit Goes beleefde met zijn club Tel star een eenvoudige avond tegen MW. De wedstrijd in het Rabo bank IJmond Stadion (kort voor de wedstrijd kreeg het stadion in IJmuiden deze nieuwe naam) werd het 4-0 door doelpunten van Marko Maletic (twee keer, hij miste zelfs nog een straf schop), Tarik Tissoudali en Rafael Uiterloo. Terneuzenaar Tom Boere viel in de slotfase in bij FC Eindhoven, dat met 2-1 won van Jong Ajax. Koploper Sparta Rotterdam, waarvoor Axelaar Rick van Dron- gelen speelt, komt morgenmid dag pas in actie. Op het eigen Kasteel wordt de topper tegen VW-Venlo gespeeld. Johnny Hoogerland (Team Roompot Oranje Peloton) en Marco Minnaard (Wanty-Grou- pe Gobert) zijn respectievelijk als 75e en 91e over de meet geko men in de derde etappe van de Ronde van Valencia. De Zeeuw en konden zich handhaven in het peloton tijdens de etappe van 173,5 kilometer. De rit in Alzira werd gewonnen door de Nederlander Dylan Groe- newegen (Team Lotto-NL Jum bo). Na een hectische finale klop te het 22-jarige talent de Franse sport kort topsprinter Nacer Bouhanni (Co- fidis) in de massasprint. Ray mond Kreder, ploeggenoot van Hoogerland, sprintte naar een verdienstelijke vijfde plaats in de straten van Alzira. Wout Poels (Team Sky) behield de leiding in het algemeen klas sement. Minnaard staat 54e in de algemene rangschikking, ter wijl Hoogerland de 57e plaats be zet. Vandaag worden de renners opnieuw op de proef gesteld in de 141,3 kilometer lange rit van Orihuela naar Xorret del Cati. Misschien wel het grootste sportevene ment ter we reld vindt zon dagnacht plaats: de vijftigste editie van de Super Bowl. In Nederland is Ame rican football een kleine sport en in Zeeland al helemaal. De pro vincie heeft zelfs geen enkele club die competitie speelt. Toch hadden 'we' ooit een groot ta lent. Vlissinger Andres Vlaming (29) voelde zich echter genood zaakt te stoppen. Naar eigen zeggen leeft Andres Vlaming uit Vlissingen nog altijd als topsporter. De hui dige verzorger van Groene Ster Vlissingen en personal trainer bij Budgetsports beoefende tot drie jaar geleden American football op het hoogste niveau in Duits land. De verdedigend ingestelde back hoopte op zijn positie de beste van Europa te worden. Daar kwam het echter niet van. „Bij een wedstrijd brak ik mijn middenvoetsbeentje en scheurde ik beide enkelbanden af', gaat Vlaming terug in de tijd. „Tijdens het duel had ik het nau welijks door. Ik speelde nog een half uur verder. Na de wedstrijd zag ik dat mijn enkel helemaal op gezwollen was. Ik besefte dat het herstel even zou duren. Maar dat ik niet meer op topniveau zou spelen, kon ik toen niet beden ken." Vlaming ging een twijfelachti ge periode in. „Ik stond voor de volgende keuze: probeer ik op dit niveau terug te komen of kies ik voor een ander leven. Ik had geen opleiding, omdat sporten bij mij centraal stond. Het was super moeilijk om tot het besef te ko men dat ik beter verder kon kij ken." Pas op zijn zeventiende kwam Vlaming in contact met Ameri can football. Zijn broer nam hem mee naar een wedstrijd. Ander halfjaar trainen bij de Middel burg Mustangs (tegenwoordig on derdeel van Sport en Welzijn) leidde hem via Jong Oranje uit eindelijk naar het hoogste niveau in Duitsland. Die ervaring neemt hij mee in zijn dagelijkse werk zaamheden. Vlaming: „Ik begeleid sporters en jonge talenten op het gebied van fysiek. American football hecht daar enorm veel waarde aan. Voetballers 'vergeten' soms de sportschool in te gaan, maar dat kan juist het verschil maken. 'Dat ik niet meer op topniveau zou spelen, kon ik toen niet bedenken' Bij American football kijken ze naar het hele plaatje. Sterker wor den is belangrijk, maar er wordt bijvoorbeeld ook naar het voeten werk gekeken. Op deze manier worden spelers sneller." Ondanks dat Vlaming niet meer op topniveau sport, leeft hij er nog wel altijd naar. „Dat zit in mijn systeem. Ik eet en train nog precies hetzelfde." De personal trainer heeft het inmiddels een beetje verwerkt dat hij niet meer de sport beoefent waar hij zoveel van houdt. „Ik heb het voor de helft achter me gelaten inmid dels. Ik krijg nu eindelijk plezier in het trainen van mensen." Ooit hoopt Vlaming als trai ner terug te keren in het Ameri can football. Zijn hart ligt er nog altijd. Als het over de Super Bowl gaat, wordt hij dan ook direct en thousiast. „Die ga ik zeker kijken. Meestal kijk ik met vrienden thuis. Dan beginnen we met een soort voorbeschouwing en laat ik de hoogtepunten zien van het af gelopen seizoen. De tafel staat vol chips en cola." De eerste klap kwam van TPP, toen Karim Mossaoui al na drie minuten de score opende. Maar Groene Ster herpakte zich snel. Said Bouzambou maakte vijf mi nuten later gelijk, hij verzorgde de assist bij de 1-2 van zijn broer. Kort voor rust tilden Khalid El Hattach en opnieuw Said Bou zambou de score halverwege naar 1-4. Na de pauze werd het door goals van Said Bouzambou (1-5), Lahcen Bouyouzan (2-5) en op nieuw El Hattach 2-6. Het duel leek gespeeld, maar in een uiter ste slotoffensief kwam TPP via Lotfï Salah en twee goals van Fe lix Verhaar (broer van Sparta-spits Thomas) in de laat ste minuut zelfs nog terug tot 5-6. Verder liet Groene Ster het niet komen. Volgende week vrijdag speelt Groene Ster thuis in de eredivi sie tegen koploper 't Knooppunt, Dat hij morgennacht vermoe delijk van zeven uur 's avonds tot zes uur in de ochtend voor de buis gekluisterd zit, deert hem niet. „Ik moet de volgende dag ge woon werken, maar dit kan ik niet missen. Het evenement is zó groot. Het is afwachten wie uit eindelijk het meest stressbesten dig is. Bij American football moet je tot de laatste seconde honderd procent zijn. Als een spe ler dat niet is, valt de tegenstan der je gelijk aan op je zwakke punt en ga je eraf." HOEK. Hoek heeft gisteravond een oefenwedstrijd gewonnen van zaterdag-tweedeklasser FC Axel. De Zeeuws-Vlaamse hoofdklasser won door een doelpunt van Ibrahim Eryürük met 1-0. Hij scoorde na ruim een halfuur. Fabian Wilson maakt na zijn langdurige blessure voor het eerst minuten in het eerste. Hij speelde onlangs al een helft mee bij het tweede. FC Axel re vancheerde zich door de kleine nederlaag van de blamerende 8-o-nederlaag, die het vorige week leed tegen eersteklasser Kloetinge. VLISSINGEN SINT-PETERSBURG. Tennisster Lesley Kerkhove uit Zierikzee probeert via de kwalificaties het WTA-toernooi van Sint-Petersburg binnen te ko men. Vandaag speelt ze haar eerste voorrondepartij. Haar tegenstandster is de Russin Anastasia Bukhanka, die een wildcard van de organisatie heeft gekregen. Kerkhove moet driemaal winnen om het hoofdtoer nooi te bereiken, foto Lex de Meester ALZIRA OOSTBURG Danny Magito wordt trainer Oostburg Danny Magito (foto) wordt volgend sei zoen trainer van voet balclub Oostburg. Ma gito volgt bij de Zeeuws-Vlaamse zon dag-vierdeklasser Pa trick Boute op, die ver trekt naar klassege- noot Biervliet. Magito is nu nog trainer van Aardenburg. WISSENKERKE Vandaag finale Het libretoernooi in Wissenkerke is toe aan de finales. Van daag spelen Ron Ver burg (vijf keer derde en vijf keer tweede), Toon Rijnberg (oud winnaar en twee keer tweede), Wim Walra ven en Kees Hoogeste- ger (beiden een keer derde) de finale. ZIERIKZEE Exit Rossen en Ernst In het driebandentoer- nooi om de Graan- beurs trofee IN Zierik zee bleven topfavorie ten als Rinus Pankow, Piet Verschure, Ronald van Geyt, Piet Koek en Philip van der Male in de tweede ronde kaarsrecht overeind. Oud-winnaar Arjan Rossen ging er op per centage uit en twee voudig winnaar Wil Ernst puntloos. VLISSINGEN Oefenvoetbal Vriendschappelijk: s-Heer Arendsker- ke-SKNWK 6-4, Arne- muiden-De Meeuwen 3-1, VCK-GPC Vlissin- gen 0-1, Bruse Boys-Terneuzense Boys 3-5, De Noor- mannen-ZSC'62 2-2, Walcheren-DwO'15 6-1. Super Bowl met door Len Wolters Andres Vlaming ex-footballer door Rudy Boogert ROTTERDAM. Voor de eerste keer in de historie hebben de zaalvoet ballers van Groene Ster Vlissin gen zich geplaatst voor de halve finales van de KNVB-beker. Gister avond in Rotterdam schakelde Groene Ster na een hete slotfase TPP met 6-5 uit. Kort na rust leid den de Zeeuwen nog met 5-1. Hoewel Andres Vlaming niet meer op topniveau sport, leeft hij er nog wel altijd naar. „Dat zit in mijn systeem. Ik eet en train nog precies hetzelfde." foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 72