'Dreischor' gaat dicht Nieuwe rassen Zeeuwse Vlegel Stichting Voor de lach van een kind uit Serooskerke slaat een andere weg in SCHOUWEN-DUIVELAND 9 Spandoeken zijn op zolder gelegd, schreeuwers de rug toegekeerd. Stichting Voor de lach van een kind vangt sinds kort echt kinderen op. Vader cel in voor breken ribben pasgeboren zoontje. Tien jaar geëist tegen misbruik opa uit Zoetermeer. Negentien jaar cel voor pedofiel die eigen pleeg dochters misbruikte. De website van Stichting Voor de lach van een kind staat vol nieuwsberichten, en dat zijn niet de vrolijkste. De oprichtster, Jet van Gent, zette ze ook op haar Facebook-pagina. Tot familieleden haar gingen ontvol- gen. „Ze vonden het te veel. Maar een geldt. Ik kreeg relaties met mannen die beschadigd waren. Dat die relaties stukliepen, kwam door de wereld waarin zij waren opgegroeid. Dat deed wat met me. Het bleef me bezighouden, zelfs toen Peter op mijn pad kwam. Ik dacht: als het daar gebeurde, ge beurt het in mijn dorp ook. En ik weet wat de gevolgen zijn." Ze tuigde de website op, plaats te berichten en startte een stich ting, Voor de lach van een kind. „Ik ging naar demonstraties te gen kindermisbruik, om hartjes uit te delen. Maar ik stond er tus sen lui die de politie uitscholden en die roeptoeterden dat alle pe dofielen dood moeten. Ik schaam de me. Dat was niet wat ik wilde." Van Gent gooide het over een andere boeg en nam haar spandoe ken, en een groepjes vrijwilligers, mee naar markten. „We wilden kinderen schminken en intussen vragen we ouders aandacht voor leed van andere kinderen. Maar ik merkte dat die grote zwarte let ters 'strijd tegen kindermisbruik' mensen afschrikten. Ze liepen met een boog om ons heen." De spandoeken liggen op zol der. Het aantal vrijwilligers is ge groeid. „Stoere Strijders noem ik ze. Ze hebben vaak zelf ook een trau matisch verle den. Met kerst heb ben we speel goed uitgedeeld aan arme kinderen. En we praten. We praten heel veel met die gezinnen. Dan komt de el lende boven." Dat was het moment dat Van Gent kon doen wat ze wil de: helpen. „Ik ben gaan bemidde len bij vechtscheidingen. Praten, luisteren en afspraken maken. Het werkt. Een moeder die haar kind lang niet mocht zien, mag dat nu wel." Kinderen die in de knel zitten, kun nen ook bij Van Gent terecht. Volgens Van Gent komen ze ook. Ze wil elk kind serieus ne men, al blijkt dat nog niet zo ge makkelijk. „Eén kind, waar ik wat mee ging drinken om zijn hart te laten luchten, bleek met zichzelf in de knoop te zitten. Je realiseert je dan plotseling dat je als kind ook wel eens niet naar huis durf de. Bij een ander kind dacht ik: oei, dit is wel groot, dit kan ik niet 'Ja, het is veel ellende. Soms te veel. Dan stap ik in onze camper en rijden we naar Spanje' even zelf oplossen. Daarom heb ik nu contact gelegd met politie en jeugdzorg. Al wil ik geen onder deel worden van die bureaucrati sche molen. Mijn drempel blijft laag." De stichting is veranderd, maar de kwaadheid is niet weg. „Niet zolang kinderen blijven lijden. Ja, het is veel ellende. Soms te veel. Dan stappen we in onze camper en rijden we naar Spanje. Kom ik helemaal opgefrist thuis. En dan ga ik weer door." 'Je realiseert je plotseling dat je zelf als kind ook wel eens niet naar huis durfde' ik wil dat mensen het weten." Haar alarm heeft Van Gent bij gesteld, maar haar bekommering is er niet minder om. Integendeel. „Jaarlijks worden honderdduizen den kinderen mishandeld en misbruikt. Het gebeurt gewoon. Maar niemand durft het naar buiten te brengen, zeker niet mensen die uit een warm nest komen." Zelf komt Van Gent ook uit zo'n nest. „Pas later in mijn leven ontdekte ik dat dat niet voor ieder- ZIERIKZEE. Tijdens bakproeven in het laboratorium van Zeelandia in Zierikzee zijn vier tarweras- sen van het veredelingsbedrijf Li- magrain uit Rilland getest. Twee wintertarwes, Evina en Re form, hebben een kwaliteit die vergelijkbaar is met de tarweras- sen waarmee Zeeuwse Vlegel 25 jaar geleden is begonnen. De zo- mertarwe Lavett blijkt ook een goed alternatief. De telers gaan deze rassen in de praktijk verder testen. Tot nu toe zijn er echter geen betere ras sen gevonden dan de oorspronke lijke Renan en Sunnan. Deze worden nog volop verbouwd. Zeelandia vergeleek afgelopen weken de nieuwe oogst met die van 2014. De oogst van 2015 heeft, volgens Zeelandia, een nog betere bakaard dan de vori ge. Het volume is groter en de kleur iets lichter. Zeelandia stelt een receptadvies op voor de bak kers. De baktarwe voor Zeeuws Vle gelbrood groeit zonder bestrij dingsmiddelen en zonder kunst mest. Het brood wordt gebakken in Zeeland, Brabant en Zuid-Hol land en in meer dan honderd winkels verkocht. ZIERIKZEE. De gemeente Schou- wen-Duiveland gaat akkoord met de sluiting van de brand weerpost Dreischor. Maar er kan pas tot sluiting worden overgegaan als zeker is dat de brandweerzorg voor het dorp vanuit een andere locatie gegarandeerd is. Dat voorbehoud maakt bur gemeester Gerard Rabelink bij het besluit om de post Dreischor te sluiten, Ooster- land open te houden en de be staande brandweerposten Zie rikzee en Kerkwerve samen te voegen. Aan de Haringvliet- straat moet dan een nieuwe ka zerne komen. Nieuw in LED verlichting Floodlight schijnwerper De floodlight schijnwerper is naast het verlichten van terreinen ook geschikt voor verlichting van reclameborden, gevels, objecten, etc. De behuizing is van aluminium met een zwarte verstelbare montagebeugel. Het armatuur is verkrijbaar in warm wit of koel wit en in verschillende lichtsterktes. Heeft u vragen of wilt u prijzen weten, neem dan contact op met: Meeuwse Handelsonderneming b.v. Albert Plesmanweg 6,4462 GC Goes Tel. 0113-21620 Fax 0113-232214 Email info@meeuwse-goes.com. Kasteelstraat 48 Vlissingen I 19.000,- k.k. ZATERDAG 6 FEBRUARI 2016 Jet strijdt voor ieder kind door Wendy Wagenmakers Twee jaar geleden richtte Jet van Gent uit Serooskerke de stichting Voor de lach van een kind op. Sindsdien staat haar leven compleet op zijn kop. foto Dirk-Jan Gjeltema 10 JAAR Ruime tussenwoning In het centrum Zonnige stadstuin Ruime woonkamer 3 slaapkamers Diverse mogelijkheden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 67