Kampioenenbal tijdens sportgala in Zierikzee Drie generaties Ajax Afkeuring steun Motortje Zeeuwse supporters van Ajax 2 ZEELAND De Klassieker Ajax-Feyenoord wordt morgen vanaf 12.30 uur gespeeld. Zeeuwse supporters van beide partijen gaan ver voor hun club. Letterlijk en figuurlijk. COMMENTAAR De leden van Provinciale Staten zijn ongekend helder in hun afkeuring van de flinke loonsprong van Arnoud Kamerbeek, de baas van energiebedrijf Delta. In de pogingen om de verontwaardiging van hun ach terban door te geven, schuwen de Statenleden grote woorden niet. Of dit duidelijke oordeel wat oplevert, is nog maar de vraag. De Staten willen dat de Raad van Commissarissen van Delta in grijpt. Maar president-commissaris Cees Maas heeft dat eerder afgewezen. Het gevolg zou kunnen zijn dat de provincie als aan deelhouder de commissarissen wegstuurt, maar dat heeft dan vooral symbolische betekenis. De politiek kan luid klagen, maar de excessieve beloningen op de grens van het publieke en het pri vate domein, zoals bij Delta, ra ken we waarschijnlijk niet snel kwijt. Er is geen greep op. En de belonings- en bonuscultuur ver andert maar heel langzaam. De Statenleden laten zich geluk kig niet helemaal leiden door de kwestie Kamerbeek. Hoe ongemakkelijk die ook is, de politici denken goed mee over de toekomst van Delta na de verplichte splitsing van het bedrijf. Tot en met een eventuele garantstelling voor een flink kapitaal om de zwakke onderdelen een kans te ge ven. Dat is zeer constructief. De Staten van Zeeland laten zich gelukkig niet leiden door de kwestie Kamerbeek ZIERIKZEE. Golfer Bas Post uit Brui- nisse is verkozen tot sporter van 2015 op Schouwen-Duiveland. Het duo Post en Jan Job Sibbeling werd Nederlands kampioen. Post sleepte tevens een Zeeuws titel in de wacht en promoveerde naar het hoogste competitieniveau. Beste sportploeg van het jaar is het beachtennisduo Ronald van Slooten/Pieter Boot van LTC Zie rikzee. De Nederlands kampioe nen bereikten tevens de laatste 16 van het EK. De aanmoedigings prijs ging gisteren op het sportga la in Zierikzee naar judoka Joska de Boer (brons NK). Een bij uit zondering verstrekte oevreprijs was er voor Dig Vleugel, voor zijn uiteenlopende functies en inzet voor het voetbal in de regio. De penning van verdienste ging naar Wim Munter, vertrekkend voorzit ter van volleybalvereniging Forza. Almanak Intriest nieuws overheerste vorig weekend het wereldkampioenschap Veldrijden in Heusden-Zolder. Een Belgische deelneemster had rondgere den op een fiets met een motortje dat onzichtbaar had moeten blijven. He laas, de mechanische doping werd ont dekt. Een collega die graag fietst en al wat op leeftijd komt, bestudeerde de afbeeldingen van het motortje deze week super geïnteresseerd. Hij is een volschapen amateur en zou naar zijn idee wel met zo'n apparaat mogen rij den. Tot hij zijn fietsenmaker belde. Hij legde teleurgesteld de hoorn neer. „Vêê te diere." Nog acht tafels bij KNRM-diner Van de 20 tafels (voor 8 per sonen) bij het liefdadig heidsdiner voor KNRM-sta- tion Neeltje Jans zijn er 12 verkocht. Vooral aan bedrij ven in Rotterdam en omge ving. Burgemeester Rabe- link heeft Zeeuwse bedrij ven benaderd om de laat ste 8 tafels a 2500 euro be zet te krijgen. Het diner wordt 9 september gehou den in het Topshuis. zie ook charityandsport.com Dorpshuis zoekt nieuwe huurders De nieuwe beheerder van het dorpshuis in Bruinisse, José Schikker, is op zoek naar mensen of verenigin gen die zalen in het dorps huis willen huren. Yogalessen, danslessen, theater: volgens José Schik ker alles is mogelijk. Discussie over NME-centrum Over locatie en kansen van het NME-centrum in Re- nesse wordt maandag 15 fe bruari gediscussieerd in het gemeentehuis. Vooraf gaand licht NME-voorzit- ter Tin Buis (foto) de begro ting toe. In het NME-cen trum, ex-Ecoscope, wordt in 2017 de VW gehuisvest. Er komen ook een wandel pad en een dorpstuin. De aanvang is om 19.30 uur. Vergadering over Strandkerk Voor wie het niet wil mis sen: maandagavond komt de aankoop van de voorma lige toeristenkerk in Renes- se aan de orde in de com missievergadering op het Schouwse gemeentehuis. Fracties laten daar horen wat ze vinden van het voor stel van het college om het pand en de grond voor vier ton te kopen, met een ver lies van bijna twee ton. (JhEfÖXQ33 (£CQ 05-02 06-02 07-02 Corry Hoondert (63) uit 's-Heerenhoek en dochter Natascha de Jonge (38) hebben al bijna twintig jaar een seizoen kaart van Ajax. Ook bij de derde generatie, Destiny Love (2), wordt de clubliefde er met de paplepel ingegoten. Natascha's huis is één groot Ajax-museum, vol met clubmer- chandise. En de liefde voor de club heeft Natascha ook nog eens met drie tattoos op haar lichaam vereeuwigd. Wat in 1995 begon als een moeder-dochter- ding, is nu iets van het hele ge zin. Want ook Natascha's vriend en zoon zijn er altijd bij. Tel maar uit: dat zijn vier seizoen kaarten a 247 euro. En dan wel bij de F-side, dé harde kern van de Ajax-supporters. Maar een seizoenkaart biedt alleen toegang tot de thuiswed strijden. „En wij vinden de uit wedstrijden juist het leukst, want daar gaan alleen de echte Ajax-supporters naartoe", vol gens Natascha. Dus dat zijn per gezinslid nog eens 15 uittickets van minimaal 30 euro. En als Ajax meedoet met de Europese toernooien, reist het gezin de spelers graag achterna. De dag voor de uitwedstrijden in het buitenland, staat Natascha met haar gezin al aan de zijlijn bij de training. „Dan probeer ik met de spelers af te spreken dat ze me hun shirt geven na de wedstrijd. 'Ik sta morgen vooraan de tribu ne achter het doel', roep ik dan." Het is haar al vaak gelukt. Op die manier heeft ze voetbalshirts ge scoord van onder anderen Heitin- ga, Alderweireld en Schone, een stropdas van Zlatan en de schoe nen van Gudelj. Natascha en Corry zijn nu al zenuwachtig voor morgen. „Dit is echt dé wedstrijd. Ik lig er al dagen wakker van", zegt Na tascha. Al gaat Ajax 'natuurlijk gewoon winnen'. Met 4-0, denkt ze. Corry gokt op 3-1. door Elodie Kint FZC Beachtennisduo Ronald van Slooten/Pieter Boot van LTC Zierikzee. foto Marieke Mandemaker Tip? redactie@pzc.nl NEELTJE JANS BRUINISSE Belangstellenden kunnen zich melden via 06-28197121 of wschikker@zeelandnet.nl RENESSE ZIERIKZEE 1 Zaterdag Zondag 13-18 uur 11-17 uur 11-17 uur Toegangsprijs voor één dag A Kinderen tot 12 jaar gratis* *Onder begeleiding van een volwassene Clubliefiie Ajax-fans Corry Hoon dert, dochter Natascha de Jonge en kleindochter Destiny Love. foto Marcelle Davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 65