Lillehammer huisvest pas tweede wintereditie Jeugd Olympische Spelen De Boer Lillehammer medaillekandidaat SPORT 9 Lillehammer COLUMN Barry van der Hooft Ik heb Frank de Boer hoog zitten. De trainer van Ajax is realistisch, durft spelers aan te pakken en aan alles kun je tijdens wedstrijden zien dat de adrenaline door zijn lijf giert. De Boer trainde jaren lang de jeugd van Ajax, deed erva ring op bij Oranje als assistent van Bert van Marwijk en nam in december 2010 het roer over bij de Amsterdamse club. Daarna volgden vier landstitels op rij. Daar kunnen ze bij veel (top)clubs alleen maar van dro men. De laatste tijd is de kritiek op Frank de Boer echter toegeno men. Resultaten uit het verleden lijken niet meer te tellen, het spel van Ajax doet pijn aan de ogen en daar is de trainer verantwoorde lijk voor. Gisteren las ik dat De Boer zich donderdag bij een af vaardiging van de supporters heeft moeten melden. Hij had Jas per Cillessen, Davy Klaassen, Mitchell Dijks en Nemanja Gudelj meegenomen. Tijdens de bijeenkomst, zo las ik op Ajax Life, hebben supporters hun ongenoegen geuit over het vertoonde spel van de afgelopen tijd en ook over het gebrek aan respect naar de supporters toe. De spelers hebben de fans na wed strijden een paar keer niet be- De Boer heeft zich donderdag bij een afvaardiging van de supporters moeten melden. dankt. De spelers lieten op hun beurt weten dat wegwerpgebaren en fluitconcerten van de suppor ters (niet echt respectvol toch?) averechts werken. Maar vanuit de spelersgroep is er wel begrip voor de onvrede op de tribune.... Aan De Boer, Cillessen, Klaassen, Dijks en Gudelj werd ook het be lang van de Klassieker van mor gen tegen Feyenoord duidelijk ge maakt. Deze moet koste wat kost gewonnen worden. Echt waar?, moet één van die spelers cynisch hebben gedacht. De trainer en de spelers zullen het nooit hardop zeggen, maar zulke gesprekken zijn zoethoudertjes. De fans moe ten het gevoel krijgen dat ze se rieus genomen worden. Niet één speler gaat na zo'n ge sprek beter voetballen en De Boer gaat het ook niet ineens anders doen. Hij wil morgen tegen Feye noord drie punten pakken, het liefst met sprankelend voetbal. Als Ajax wint zal hij, net als zijn spelers, na afloop de fans bedan ken. Dan is iedereen weer tevre den. Voorlopig dan toch. De Jeugd Olympisch Spelen vin den één keer in de vier jaar plaats, net als het sportevene ment voor volwassenen. En er is zowel een zomer- als een winter- variant. Het evenement bestaat nog niet zo lang. In 1998 waren er de World Youth Games in Moskou. Daar deden zo'n 7500 toptalen ten in vele takken van sport aan mee. Het kreeg alleen nooit een vervolg. Totdat het Internatio naal Olympisch Comité het idee oppakte. In de zomer van 2010 was de eerste editie van de Jeugd Olympisch Spelen in Singapore, waarna in 2012 de eerste winter- versie was in Innsbruck. Los van de Jeugd Olympisch Spe len bestaat ook nog het Europees Jeugd Olympisch Festival. Dat is een kleiner toernooi, dat al wel sinds 1991 elke twee jaar wordt gehouden. Steeds is er in een on even jaar een winter- en een zo- mereditie. Lillehammer huisvest van 12 tot en met 21 februari de Jeugd Olympisch Spelen. Aan het eve nement doen zo'n 1100 sporters van vijftien tot en met achttien jaar mee uit 71 verschillende lan den. Er zijn zeventig gouden, zil veren en bronzen plakken te ver dienen. Nederland stuurt dertien spor ters in zes takken van sport. Van hen is Terneuzenaar Erik Basti aansen de enige snowboarder. Chef de mission is oud-schaatser Carl Verheijen. COdCB ZATERDAG 6 FEBRUARI 2016 Youth blympte Games dat is de truc Erik Bastiaansen maakt onverschrokken de meest moeilijke sprongen op een slopestyle-parkoers. De Terneuzenaar is één van de dertien Nederlandse deelnemers aan de Jeugd Olympisch Spelen in Lillehammer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 61