Aduard, Gemert en Bergkamp Zeeuws-Vlaamse specialist slopestyle is in 8 SPORT Snowboarden is een sport waarin de ontwikkelingen niet stil staan. Terneuzenaar Erik Bastiaansen, die nu naar de Jeugd Olympische Spelen gaat, experimenteert ook volop. IW yfv HMRPr Serooskerke kan vanmiddag tegen Oranje Wit een nieuw hoofdstuk toevoe gen aan zijn bekerhistorie. Want een historie heeft de club in de beker. Het eerste ijkpunt da teert uit 1978 toen Serooskerke in de landelijke zaterdagbeker met 1-5 won bij Aduard. Het tweede ijkmoment is de winst in de dis trictsbeker van 1987. Eerst dat duel uit 1978. Uit. Te gen Aduard. Een vierdeklasser uit Groningen. Op zo'n 350 kilometer van Serooskerke. Het is een af stand die Hoek in de topklasse al 's aflegde naar Harkemase Boys en Vlissingen voor de beker naar Sneek. Maar bijna veertig jaar gele den was de wereld gevoelsmatiger iets groter. De verste uitwedstrijd van Serooskerke was tot dan naar Dinteloord gegaan... Drie bussen vol met supporters volgden echter op zaterdagoch tend naar Aduard de selectie die een dag eerder al naar het noor den was gereisd. En het werd één groot feest. Het bekertoernooi van 'Seroos' kon al niet meer stuk om dat het duel met het grote Arne- muiden na een 3-1-achterstand was omgebogen in een 4-3-zege, maar de uiteindelijk 5-1-zege bij Aduard was er één uit duizenden. Negen jaar later bloeide er hele maal een bekersprookje uit dui zend-en-één nachten. Seroosker ke had zich opgewerkt tot een ge vreesde tweedeklasser (de hoofd klasse bestond nog niet) en maak te landelijk naam in de districtsbe ker. De Zeeuwse toppers Middel burg en Hoek (met 0-5) moesten eraan geloven, maar ook de gere- nommeerde eersteklassers. In de halve finale bijvoorbeeld. Een veelbesproken halve finale. De KNVB had Serooskerke toege zegd dat ze thuis mochten spelen. Maar daar kwam de bond op te rug, omdat tegenstander WVO nog maar één keer thuis had ge speeld in de beker. Protest mocht niet baten. Serooskerke was zo op gepompt, dat de 3-1-overwinning bijna logisch was. De finale werd op het veld van tegenstander Gemert gespeeld én gewonnen. Een week later volgde een landelijk toetje. Serooskerke speelde onder meer tegen Ajax 2, dat in het westen de beker had ge wonnen. Zo stond Serooskerke plots tegenover groeibriljanten als Dennis Bergkamp, Bryan Roy en Richard Witschge. Niet vreemd dat het sprookje daar eindigde. Gaat Serooskerke vanmiddag in de achtste finale tegen Oranje Wit weer met een griffel schrijven? ROAD TO THE FINAL SEROOSKERKE 1987 RONDE TEGENSTANDER UITSLAG SCOREVERLOOP 1e ronde IJzendijke 0-1 nv Jan Leendertse 0-1 2e ronde RCS 5-0 Erik de Boer 1-0, Wim Allaart 2-0, Bert Riemens 3-0, Jan Riemens 4-0, Jan Riemens 5-0 3e ronde Zierikzee 2-0 Marcel de Nijs 1 -0, Hans Wattel 2-0 4e ronde Cluzona 2-4 Pierre van Broekhoven 1-0, Ronald Jongelings 1-1, André Maas 2-1, Hans Wattel 2-2, Kees Pieters 2-3, Wim Allaart 2-4 (pen) 5e ronde Middelburg 2-2 wns Jan de Rijke 0-1, Marcel de Nijs 1 -1Bert Riemens 2-1, Jan de Rijke 2-2 kwart Hoek 0-5 Jan Leendertse 0-1, Jan finale Leendertse 0-2, Marcel de Nijs 0-3, Jan Leendert se 0-4, Marcel de Nijs 0-5 halve WVO 1-3 Paul de Ronde 1-0, Jan finale Leendertse 1-1, Hans Adriaanse 1-2, Arjen Luteijn 1-3 finale Gemert 0-3 Jan Leendertse 0-1, Bert Riemens 0-2, Bert Riemens 0-3 jjl. fówfc p zijn Facebook- pagina zette Erik Bastiaansen af gelopen week een filmpje van een majestueuze sprong. De pas zeventienjarige snowboarder uit Terneuzen maakte in de bergen van de Ame rikaanse staat Colorado een 'front side 1440' - vier wendin gen om je lengteas - en landde ook nog eens perfect. Hij was er zelf helemaal beduusd van. En zijn volgers met hem. Bastiaansen zit al geruime tijd in de Verenigde Staten. Om de laatste voorbereidingen te treffen voor de Jeugd Olympisch Spelen. De specialist op het onderdeel slopestyle is, samen met bonds coach Frank van der Putten, hele dagen in het funpark van Breckenridge te vinden. „In deze trainingen probeer ik nog wat nieuwe tricks te leren of tricks die ik al vaker heb gedaan tot een constanter niveau te brengen", laat hij weten. „Het uiteindelijke doel is om een zo goed mogelijke run neer te kunnen zetten in Lil- lehammer." Het is een dus een kwestie van experimenteren en bijpun ten. „Je hebt heel veel vrijheid in deze sport", legt de Zeeuws-Vla ming uit. „Het is ook nog een jonge sport. Elke dag wordt er nog progressie geboekt en het is wel heel leuk om al die ontwik kelingen mee te maken. Eén van de vereisten voor een goede snowboarder is ook dat-ie voor uitloopt op de rest." Met die 'front side 1440' in de training heeft hij in elk geval al indruk gemaakt in snowboard- land. En ook de beelden van an dere runs zijn fraai. Bastiaansen maakt onverschrokken de meest duizelingwekkende sprongen. Hij heeft een ruim assortiment aan tricks. Wereldkampioen Elf maanden geleden brak Basti aansen door. De Terneuzenaar die in de skihal in zijn eigen woonplaats kennismaakte met de sport, werd in het noordoos ten van China wereldkampioen bij de junioren. Voor iedereen was dat een grote verrassing. Hij was een outsider. Er was reke ning gehouden met hooguit een plaats in de top acht. Daarna ging het alleen maar crescendo voor Bastiaansen. In eens werd hij gezien als een olympiër voor de toekomst. Niet voor niets zit hij sinds afgelopen zomer op Papendal en is hij één van de wintersporters die wor den klaargestoomd voor de Spe len van 2018 in het Koreaanse PyeongChang. Deelname aan de Jeugd Olympisch Spelen is wat dat betreft een mooie, logische tussenstap. „De overgang ging vrij soe pel", zegt hij over de stap van Ter- neuzen naar het sportcomplex in de Gelderse bossen. „Ik was al ge wend aan het voor mezelf zorgen omdat ik al vaak in het buiten land trainde. Het effect op het snowboarden merk ik al wel. Op Papendal werken we - als we dus nog niet in de bergen zitten - twee keer per dag, vijf dagen in de week aan ons lichaam. Mijn lijf kan nu meer aan en ik kan er ook meer van verwachten." Bastiaansen vertoeft inmid dels al weer geruime tijd in het buitenland. Aanvankelijk trainde ledereen denkt: o, hij is wereldkampioen geworden, dan moet hij ook olympisch kampioen kunnen worden' hij en had hij wedstrijden in Eu ropa, maar de laatste drie weken zit hij in de Verenigde Staten. Op beide continenten heeft hij al be wezen dat hij wéér progressie heeft geboekt. In Italië eindigde hij als eerste bij het World Roo kie Fest (vorig jaar werd hij der de) en in Californië maakte hij een verdienstelijk wereldbekerde buut bij de senioren. De Terneu zenaar eindigde als achttiende van de veertig. Door alle buitenlandstages miste Bastiaansen als enige de olympische teamoverdracht in ja nuari, waarbij de diverse sport bonden de sporters aan NOCNSF toevertrouwden. Hij komt pas komende dinsdag te rug en vliegt dan twee dagen la ter met de Oranje-ploeg naar Noorwegen. Voor sommige Ne derlanders begint het evenement dan al bijna, maar de snowboar der moet lang wachten. Het on derdeel slopestyle is pas op 19 fe bruari. Dat vindt hij overigens niet erg. „In de week voor mijn SLOPESTYLE wedstrijd hoop ik nog wat van de andere sporten mee te kun nen krijgen." Nieuwe kansen NOCNSF rekent erop dat de Ne derlanders op het maximale van hun kunnen presteren. Bastiaan sen, die met zijn wereldtitel en de resultaten uit de recente we ken hoge verwachtingen heeft ge wekt, voelt de druk echter niet. „Iedereen denkt: o, hij is wereld kampioen geworden, dan moet hij ook in Lillehammer olym pisch kampioen kunnen worden. Ik zie dat zelf niet zo. Iedereen heeft weer een heel jaar de tijd gehad om nieuwe trucs te leren. Nieuw seizoen, nieuwe kansen. Als ik mijn eigen run kan landen, ben ik tevreden. Zelf voel ik de druk niet echt. Zelf probeer ik te doen wat ik kan en op de rest heb je geen invloed. Dus hoefik me daar ook geen zorgen over te maken." CIJFERS O ZEEUWSE Op het weblog RudeStats (www.pzc.nl/rudestats) laat PZC-sportverslaggever Rudy Boogert dagelijks zijn (statistische) licht schijnen over het Zeeuwse amateurvoetbal. Vanaf dit seizoen doet hij dat ook elke zaterdag in de papieren krant. Tips en reacties: R.Boogert@pzc.nl. ...^w PZC| bron Rudy Boogert Vooruitlopen, door Roeland van Vliet Slopestyle is een jonge sport. De snowboarders maken een afda ling en komen onderweg tal van obstakels tegen, zoals schansen en relingen. De bedoeling is dat ze er zo spectaculair mogelijk overheen gaan. Een jury beoordeelt de runs. Die let daarbij op meerdere facetten: de hoogte van de sprongen, de moeilijkheid van trucs, de uitvoe ring en het totale plaatje, waaron der de stijl van de sporter.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 60