Wie stelt boze achterban gerust? \\\\\m L in v/. 2 SPORT Strootman trefzeker bij zijn rentree Afrika steunt sjeik Salman China breekt snel record Koeman weer in de prijzen VOORBESCHOUWING AJAX - FEYENOORD Anwar El Ghazi (20) kijkt morgen in de spiegel van zijn jeugd, als hij met Ajax speelt tegen de club uit de regio van zijn roots. Kevin Strootman heeft zijn langverwachte rentree ge vierd met een treffer. De mid denvelder benutte gisteren een strafschop tijdens een duel voor de beloften van AS Roma met Avellino (6-0). Met zijn linkerbeen schoot de 25-voudig international van Oranje de bal in de hoek. Strootman, die zich volgens af spraak liet vervangen in de rust, stond voor het eerst sinds een jaar weer op het veld. „Een geweldig gevoel om weer terug te zijn op het veld", meldde hij via Twitter. Sjeik Salman Bin Ebrahim Al Khalifa kan tijdens de verkie zingen voor het voorzitter schap van de FIFA rekenen op de steun van de Afrikaanse landen. Volgens de Afrikaanse bond kiezen de 54 aangeslo ten leden unaniem voor de kandidaat uit Bahrein. De sjeik geldt als favoriet voor de verkiezing op 26 februari, wanneer een opvolger voor Sepp Blatter wordt gekozen. De Zwitser Gianni Infantino lijkt zijn grootste concurrent. Alex Teixeira mag zich vanaf gisteren de duurste speler in de Chinese competitie noe men. Jiangsu Suning betaalde Sjachtar Donetsk 50 miljoen euro voor de Braziliaanse aan valler. Teixeira is nog weer duurder dan de Colombiaan Jackson Martinez, die woens dag voor 42 miljoen euro Até- tico Madrid verruilde voor Gu angzhou Evergrande. Jiangsu Suning telde eerder al 29 mil joen euro neer voor de Brazili aan Ramires van Chelsea. Ronald Koeman is een zeer ge respecteerd trainer in de Pre mier League. De trainer van Southampton is al voor de der de keer uitgeroepen tot coach van de maand, een unicum voor een manager van The Saints. Na september 2014 en januari 2015 volgde januari 2016. Aan de basis stonden ze ges op Watford, West Brom- wich Albion en Manchester United. Sergio Agüero van Manchester City was de beste speler van de maand. Kijk hem eens gui tig in de camera van de clubfoto graaf lachen. Een D-pupilletje is Anwar El Ghazi nog. Ietwat opgebolde wangen onder een paar vrolijke ogen. Wie de foto verder afspeurt ziet de blonde lokken van een piep jonge Rick Karsdorp. En kijk daar, Tonny Vilhena, eigenwijs de lens in loerend. Morgen staan ze waarschijnlijk alle drie op het veld van de Arena. Kars dorp en Vilhena nog steeds in hetzelfde shirt van Feyenoord. El Ghazi niet, die draagt het roodwit van de rivaal. Zijn weg naar de top loopt an ders. Als een skiër die niet voor de afdaling kiest, maar de reu zenslalom moet afwerken. Maar altijd met twee constante facto ren: zijn hechte Marokkaanse ge zin én de onvoorwaardelijke lief de voor het spel. Nooit vindt El Ghazi een grotere liefde dan de bal. In Barendrecht, waar je de Kuip kunt ruiken, groeit hij op. Voetballen kan hij als klein vent je al geweldig. Dribbelen, passe ren, schieten, met links en rechts. Dezelfde genen als vader Mohammed. Die heeft alleen veel meer aan zijn hoofd dan de bal. De zoektocht vanuit Marok ko door Europa naar geluk ein digt net onder Rotterdam. Ba rendrecht is de plek waar hij zijn gezin wil stichten. Feyenoord-trainer Giovanni van Bronckhorst keek gisteren stuurs voor zich uit en haalde noncha lant zijn schouders op. Dat het veldspel in de bekerwedstrijd te gen Roda JC heel vaak nergens op leek, werd hem voorgelegd. En of hij, zeker als voormalig spe ler van de gelikte elftallen bij Bar celona en Arsenal, diep in zijn hart heeft afgevraagd of dit nou was wat hij wilde zien. „Nou", reageerde Van Bronckhorst. „We moesten winnen en dat is ge beurd. En of ik het anders had willen zien? We hebben het ge woon uitstekend gedaan." Dat zal een deel van de fana tieke aanhang van Feyenoord wel met hem eens zijn. Overle ven staat nu voorop. En woens dag telde alleen het ticket voor de halve finale van het bekertoer nooi. „Het is simpel, Ajax wil de koppositie terug, wij moeten na zes competitiewedstrijden weer een keer winnen. Dat staat op het spel", zegt Van Bronckhorst, die aankoop Renato Tapia op neemt in zijn wedstrijdselectie. Hechter dan hecht, vraag dat maar aan Roel van Wayenburg, Barendrechter en oud-trainer van Anwar bij Feyenoord. Vol gens hem is het geen toeval dat de vier kinderen van Moham med en Jamila El Ghazi alles op de rit hebben. Orde en discipli ne is een groot goed. Zus Noëlle woont in Italië, waar haar man werkt voor Ferrari, zus Nabila is advocaat en behartigt sindskort de belangen van haar broertje, zus Yasmina werkt als logope dist. Dwarsverbanden De vele dwarsverbanden die Van Wayenburg met de familie El Ghazi heeft zijn opvallend. Hij doceerde Noëlle Engels op school, zijn vrouw was haar atle- tiektrainster. Ze waren zelfs op de bruiloft van Anwars oudste zus. Van Wayenburg werd bij Feyenoord dus jeugdtrainer van Anwar. En werkte jaren eerder al samen met vader Mohammed in de Barendrechtse beschuitfa briek Hooimeijer. „Ik als bijbaantje tijdens mijn studietijd. Mohammed als vaste Bij Feyenoord richten de fans hun gifpijlen ook na de zwakke serie niet op de spelers of de trai ner, maar is vooral algemeen di recteur Eric Gudde de kop van jut. In Amsterdam willen ze ge woon veel beter voetbal zien. Donderdag hadden trainer Frank de Boer en enkele spelers een onderhoud met een afvaardi ging van de ontevreden suppor ters. Het enige agendapunt: het vertoonde spel van de Amster dammers is onaanvaardbaar en de houding van enkele spelers misplaatst. Tijdens de laatste twee wedstrijden tegen Heracles Almelo (thuis 0-0) en Roda JC (uit 2-2) ontstond wrevel omdat spelers het publiek niet bedank te. De spelers hadden het op hun beurt wel gehad met de weg werpgebaren vanuit het fanatie ke deel van de aanhang. Door één deur Trainer Frank de Boer beseft dat winst op de aartsrivaal uit Rotter dam zijn spelers weer een flinke portie krediet oplevert. Maar een nederlaag op eigen veld tegen Feyenoord wordt het team extra hard aangerekend. Het gesprek met een delegatie van verontrus te supporters zal ook dat hebben duidelijk gemaakt. „Maar het was een goed gesprek met be grip van beide kanten. We zijn door één deur naar buiten ge gaan", zei De Boer, die weer een beroep kan doen op aanvoerder Davy Klaassen. werknemer. Keihard bikkelen hoor, voor zijn gezin", weet hij nog. „Zo'n vol continurooster. Overdag, 's avonds of's nachts. En nooit hoorde je hem klagen, hè." Pijnlijk is het daarom wel dat Van Wayenburg in 2008 slecht nieuws moet brengen. Anwar moet de jeugdopleiding van Als 10-jarige klopt El Ghazi aan bij het gemeentehuis voor een voetbalkooi, die er uiteindelijk komt ook Feyenoord verlaten. El Ghazi had genoeg talent, maar was niet 'coachbaar genoeg' luidt het gezamenlijke oordeel op jeugdcomplex Varkenoord. Van Wayenburg. „Dat zijn de moei lijkste gesprekken als jeugdtrai ner. Zeker omdat ik de familie zo goed kende. Maar zijn ouders 'iij OEfiBVSTAB VOETBAL Kevin Strootman foto Pro Shots VOETBAL VOETBAL VOETBAL 'Ik deed er vroeger door Daniël Dwarswaard door Daniël Dwarswaard en Mikos Gouka AMSTERDAM/ROTTERDAM. Bij de Klassieker staat er morgen veel meer op het spel dan alleen be langrijke punten. De achterban van zowel Ajax als Feyenoord kijkt al wekenlang hoofdschud dend naar het spel van hun favo riete elftallen. 1 l' KX -> J Feyenoord D3 in 2005. Bovenste rij, derde van rechts: Anwar El Ghazi.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 54