Vraag om onderzoek naar kabel door zee Staten in geweer tegen slechtere dienstregeling Gedeputeerde: risico aan garc Wat verdienen de topmannen? iEneco Loon energiebaas minder hoog dan van collega's FZC 10 ZEELAND Colofon 088-0561510 088-0130910 DELTA MIDDELBURG. Provinciale Staten er geren zich aan de onwil van netbe heerder Tennet om de mogelijk heid van een elektriciteitskabel door de Westerschelde te onder zoeken. Die zou de bouw van een nieuwe hoogspanningsleiding met zestig meter hoge masten in Zeeland overbodig kunnen ma ken, menen Anton Geluk (CDA) en Roland van Tilborg (SP). Zij drongen er gisteren bij gedepu teerde Carla Schönknecht op aan Tennet naar zo'n onderzoek te vra gen. Volgens Geluk is er in Zee land geen draagvlak voor het nieu we tracé dat Tennet wil aanleggen van Borssele naar Rilland. Volgens Schönknecht is een ka bel vanaf het nog te bouwen wind- park op zee door de Westerschel de naar Rilland geen oplossing. Dan kan er namelijk nog steeds geen onderhoud worden gepleegd aan de huidige hoogspanningslei ding over de Bevelanden. Ze wees erop dat de provincie samen met de gemeenten Borssele, Kapelle en Reimerswaal al in een brief heeft gevraagd om meer cijfers van Tennet. „En we willen het ant woord ook op schrift hebben." MIDDELBURG. Provinciale Staten hebben gedeputeerde Harry van der Maas gisteren een steuntje in de rug gegeven voor zijn onder handelingen met de NS. De huidi ge dienstregeling van de treinen naar de Randstad moet behouden blijven, inclusief de stop op Schip hol. Een motie van die strekking werd met algemene stemmen aan genomen. Als het aan de NS ligt rijdt de intercity tussen Vlissingen en Am sterdam vanaf 11 december niet meer via Schiphol, maar over Haarlem. Bovendien blijft de trein dan vijf minuten langer wachten in Roosendaal. Dat is onacceptabel, vinden de Staten. Alle stoptijden op de Zeeuwse stations verschuiven dan met een kwartier, aldus PvdA-Sta- tenlid Ralph van Hertum. Dat heeft ingrijpende gevolgen voor de aansluiting op de bussen, het fietsvoetveer en op de lesuren van 'Fietsvoetveer, openbaar vervoer en lesuren zijn afgestemd op de treintijden' Ralph van Hertum, PvdA de scholen. „Het hele netwerk is afgestemd op de treintijden", al dus Van Hertum. Van der Maas vond het flauw om de motie te ontraden. „Ik ben hier namelijk al mee bezig. Dus beschouw ik het maar als een steuntje in de rug." Dat maakte gedeputeerde Carla Schönknecht gisteren duidelijk in een vergadering van Provincia le Staten. Een ruime meerder heid in de Staten ging akkoord met de mogelijkheden en voor waarden waaronder Delta kan worden opgedeeld. Verkoop van de verlieslijden de energietak heeft weinig zin, want die is met de huidige ener gieprijzen vrij weinig waard. Het netwerkbedrijf Enduris is wel goed verkoopbaar, maar dat is het laatste wat de provincie van de hand wil doen. Ten eerste wer ken daar veel mensen (bijna 700) en ten tweede moet het in han den van de overheid blijven. Stroomtransport is tenslotte een publieke taak. Vooralsnog heeft herfinancie ring van noodlijdende onderde len zoals het energieproductiebe drijf de voorkeur. Daarmee kun nen de aandeelhouders ervoor zorgen dat gezonde onderdelen hun waarde houden en zoveel mogelijk van de huidige 1600 Del ta-banen in Zeeland behouden blijven. Met leningen op gezonde onderdelen van Delta, zoals retail en waterbedrijf Evides, kunnen de aandeelhouders na de split sing het verliesgevende energie bedrijf voldoende kapitaal meege ven om het enkele jaren uit te zingen, in de hoop dat energie productie dan meer opbrengt Als onderpand zijn die gezon de onderdelen van Delta zo'n 500 miljoen euro waard. De pro vincie en gemeenten nemen zelf geen lening, ze staan alleen borg. Weliswaar voor 200 miljoen eu ro, maar dat is gezien de markt waarde van de gezonde onderde len geen bijzonder groot risico, zei Schönknecht. „Er zal immers vanaf dag één op de leningen worden afgelost." Onder deze voorwaarden moet Delta eind maart met een aantal scenario's voor splitsing Peter Smink Bezoldiging: 629.000 euro Omzet bedrijf: 3,1 miljard euro Bezoldiging: 693.000 euro Omzet bedrijf: 4,6 miljard euro Arnoud Kamerbeek Bezoldiging: 469.000 euro Omzet bedrijf: 1,9 miljard euro Jeroen de Haas door Ernst Jan Rozendaal Salaris top zorgt al door Ernst Jan Rozendaal Geen krant ontvangen? Onze excuses Vragen over verhuizing of vakantie? Bezorgservice De PZC wordt van maandag t/m vrijdag voor 7.00 uur be zorgd en op zaterdag voor 7.30 uur. Heeft u een bezorg klacht? De bezorgservice is open van maandag t/m vrij dag tussen 7.00 - 17.00. Op zaterdag van 8.00 -12.00 uur. Ook kunt u 24 uur per dag uw bezorgklacht doorge ven via pzc.nl/geenkrant of 088-0561510. Klantenservice Wilt u een nieuw abonne ment, een vakantie of verhui zing doorgeven, uw abonne ment beëindigen of heeft u een andere vraag? Neem dan contact op met onze klanten service via 088-0139910, open van maandag t/m vrij dag van 8.00 - 17.00 uur. U kunt 24 uur per dag uw va kantie of verhuizing doorge ven via pzc.nl/service. Abonneren Via pzc.nl/abonneren kunt u direct gebruikmaken van één van onze aanbiedingen. Of neem contact op met onze klantenservice voor een pas send aanbod. Een abonne ment op de PZC via automati sche incasso bedraagt €30,95 per maand, €89,85 per kwartaal, €174,50 per halfjaar en €341,50 per jaar. »PZC Edisonweg 37e Vlissingen Postbus 5046 4380 KA Vlissingen Telefoon: 0118-434000 redactie@pzc.nl BTW Nr.: NL001094592B01 KVK Nr.: 10017784 Redacties Telefoon: 0118-434000 redactie@pzc.nl Walcheren 0118-434021 walcheren@pzc.nl Bevelanden/Tholen 0118-434021 bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Schouwen-Duiveland 0118-434021 schouwen-duiveland@pzc.nl Zeeuws-Vlaanderen 0115-645740 zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Postbus145, 4530 AC Terneuzen Sport sport@pzc.nl Hoofdredacteur Arie Leen Kroon alkroon@pzc.nl Commercieel directeur Tessa van Waarde Leveringsvoorwaarden Op alle abonnementen zijn leveringsvoorwaarden van toepassing. Deze kunt u nale zen via pzc.nl/service of opvragen via 088-0139910. t Advertenties Wilt u in de PZC adverteren neem dan contact op via 088-0139998 of ga naar persgroepadvertising.nl /regio t Auteursrechten Alle auteursrechten en data bankrechten ten aanzien van de inhoud van deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbe houden. Deze rechten berus ten bij de PZC, c.q. de desbe treffende makers. Wet Bescherming Persoonsgegevens De PZC is een onderdeel van De Persgroep Nederland. De Persgroep legt abonneegege vens vast voor de uitvoering van de (abonnements)over- eenkomst. Deze kunnen ge bruikt worden om u te infor meren over diensten en pro ducten van de PZC en De Persgroep. Indien u hier geen prijs op stelt kunt u bellen met 088-0139910 of ga naar pzc.nl/service. door Frank Balkenende MIDDELBURG. De aandeelhouders van Delta - provincie en gemeen ten - lopen geen onacceptabele ri sico's als ze garant staan voor le ningen aan het op te splitsen ener giebedrijf. Bezoldigingen en omzetten zijn over 2014. Bezoldiging omvat brutosalaris, onkostenvergoe ding, variabele beloning en pensioenlasten. foto's ANP en Delta

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 42