Studenten produceren voor 'echte' markt 50% Nieuw concept van winkelen in de Middelburgse binnenstad WALCHEREN 9 De Middelburgse Guus je Bugajski begint in maart met aantal anderen een conceptstore in de Lange Delft. „Dit is het nieuwe ondernemen." MIDDELBURG. Het nieuwe onderne men. Zo noemt Guusje Bugajski haar plan om onder de naam in- MIDDELS samen met tien ande ren in de Lange Delft iets totaal nieuws te beginnen voor Middel burg. Het wordt een combinatie van koffie- en saladebar, met een aantal miniwinkels en -bedrijfjes, werkplekken en nog veel meer mogelijkheden zoals zaalhuur, yo- ga-beoefening en sporten. Wat hen bindt is dat ze samen iets willen aanbieden. Ze zijn bijna allemaal nu nog te klein om zelfstandig een werkruimte te hu ren. Maar samen durven ze de stap wel aan. En samen zien ze kansen. Oorspronkelijk wilde Bugajski iets samen met anderen beginnen in de Geerepassage. Dat plan haal de het niet, waarna ze op zoek ging naar iets anders, zegt de 35-ja- rige Middelburgse. Tot nu werkte ze als loopbaan coach en yogadocent. „Ik breng mensen in beweging." En dat doet ze nu door in de Lange Delft haar plan uit te voeren. „Dit soort con cepten schieten in de grote steden als paddenstoelen uit de grond. Ik vind dan ook dat zoiets in Middel burg thuishoort. Een plek waar je wat kunt drinken, eten, kopen, je zelf laten verzorgen of werken." Momenteel is ze nog volop be zig om het pand, waar tot vorige week tijdelijk een bakker zat, ge reed te maken. Het geld daarvoor haalt ze onder meer op met crowd- funding. „Want bij banken moet je tegenwoordig helemaal niet meer aankomen." Ook probeert ze via acties aan 'Een plek waar je wat kunt drinken, eten, kopen, jezelf laten verzorgen of werken' extra middelen te komen. Zo biedt ze momenteel krukjes aan in ruil voor iets anders. „En dat willen we dan ook weer ruilen. Net zolang tot we een vaatwasser hebben." Dat is volgens haar het nieuwe ondernemen. „Wil je star ten, dan moet je iets bedenken." Ze hoopt natuurlijk ook dat er fi nanciers zijn die haar plan zien zit ten. Want er is bijvoorbeeld nog veel geld nodig om de zolderver dieping geschikt te maken zodat daar werkplekken kunnen ont staan. „Ik ben zelf ook zzp'er. Heel veel van ons willen graag samen optrekken, sparren. We willen niet thuis alleen achter onze lap top zitten." Bugajski heeft er bewust voor gekozen om online al erg actief te 'Ik zie lokale mensen in actie komen om ervoor te zorgen dat stad aantrekkelijk blijft' zijn met inMIDDELS. Vooral op Facebook „Je moet ervoor zorgen dat je online bekend bent." Om die reden gaat ze dit weekend ook op Instagram haar project promo ten. „Dan bereik ik ook een ande re doelgroep." Ze vertelt dat ambtenaren op het stadskantoor enthousiast wa ren, maar dat de bestaande regels het niet mogelijk maken dat ze nu al een officiële vergunning heeft voor haar concept. Daarom heeft ze een tijdelijke vergunning. „We worden gezien als een pilot." Wethouder Johan Aalberts is blij met het initiatief van Bugajs ki. „Ik zie dat meer lokale mensen in actie komen om ervoor te zor gen dat de binnenstad aantrekke lijk blijft." VLISSINGEN, Een groepje hbo-stu- denten van HZ Vlissingen be gint later deze maand met de productie van geurpoppetjes. Hun bedrijf Mr. Flexifresh blijft niet binnen de schoolmuren, maar gaat echt de markt op. De poppetjes worden met een 3D-printer gemaakt. Ze worden vervolgens voorzien van een geurzakje. Er zijn poppetjes van verschillend formaat en kleur en kopers kunnen vier verschillen de geuren kiezen. Poppetje en geurzakje vormen samen een 'in novatieve, milieuvriendelijke luchtverfrisser', die mensen mak kelijk aan een hangertje in de kle renkast, aan het dashboard in de auto, aan een radiator in de ka mer of waar ze ook maar willen, kunnen bevestigen. De acht studenten, die ver schillende studierichtingen vol gen, hebben het poppetje zelf ontworpen. Ze hielden eerder de ze week een heuse aandeelhou dersvergadering, tijdens welke de eerste twintig geurpoppetjes werden besteld. Intussen zijn er al bijna 85 verkocht, het aantal dat nodig is om quitte te spelen. De 'Student Company' van Mr. Flexifresh presenteert zich de ko mende maanden ook op mark ten. 'The man who always smells good' heeft een eigen Facebook- pagina. Meer informatie en be stellingen via de website: mrflexi- fresh.wix.com/studentcompany FINALE opruiming WINTERCOLLECTIE! KORTINGEN TOT EXCLUSIEVE DAMESMODE Nieuw in LED verlichting ZATERDAG 6 FEBRUARI 2016 Winkeliers wagen samen de stap door Emile Calon Guusje Bugajski zit op de drempel van haar nieuwe project. Vanaf maart kunnen bezoekers bij haar van alles doen: eten, drinken, kopen, zich laten verzor gen, sporten of werken, foto Lex de Meester Guusje Bugajski, initiatiefneemster Johan Aalberts, wethouder Meer nieuws zie: www.pzc.nl (Helft van de Helft) Lange Zelke 48, Vlissingen T: 0118 412 119 Kasteelstraat 48 Vlissingen Ruime tussenwoning In het centrum Zonnige stadstuin Ruime woonkamer 3 slaapkamers Diverse mogelijkheden IUIWI& Prijs I 19.000,- k.k. Floodlight schijnwerper De floodlight schijnwerper is naast het verlichten van terreinen ook geschikt voor verlichting van reclameborden, gevels, objecten, etc. De behuizing is van aluminium met een zwarte verstelbare montagebeugel. Het armatuur is verkrijbaar in warm wit of koel wit en in verschillende lichtsterktes. Heeft u vragen of wilt u prijzen weten, neem dan contact op met: Meeuwse Handelsonderneming b.v. Albert Plesmanweg 6,4462 GC Goes Tel. 0113-21620 Fax 0113-232214 Email info@meeuwse-goes.com.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 41