'Ajax zit in mijn bloed 'Feyenoorder bén je Familie Feyenoord en Feyenoord in spanning voor 'de wedstrijd van het seizoen' ZEELAND 3 m 0 idav 'rei fy-oronstferótarfyojei yp!bg dérddpp One vreugdent Mom yvreesdm fudd glorie onzer j \cfer draagt ze op i yJlt gaat roet op AMhp,<Roorf-\ ^•restrijdériftag ncfti6(feons[ Wit Zen roep di 'Door de tattoo op mijn ribbenkast draag ik Ajax altijd bij me' 'De meiden gaan 's avonds mee als hun huiswerk af is. Dan slapen ze in de auto' Fan worden van een club is geen keuze, volgens Ajax- supporter Jan Willem Pet iet (41) uit Vogelwaarde. Het gaat vanzelf. „Dat zit in je bloed. Het is een gevoel, die warm te van je club." Hij heeft al tien jaar 'zijn eigen stoel' in de Amster dam Arena. Daar legt hij ieder sei zoen 475 euro voor neer. Bijna we kelijks maakt hij een ritje van ruim 2,5 uur naar de Amsterdam Arena. En op zijn ribbenkast staat het volledige clublied van Ajax getatoëerd. „Ik volg het nieuws over Ajax de hele dag door. Ik vind het leuk om op de hoogte te zijn. Ik leef met de ploeg mee." Morgen zit Jan Willem op de tribune. Ver liezen of gelijkspelen is geen optie, vindt hij. „Ik ben wel realistisch. Ajax doet het niet heel goed de laatste tijd, maar Feyenoord nog slechter, dus: 3-1." Daan (11) uit Hoek is voor Feyenoord omdat zijn vader, Mischa Boogaard (39), dat ook is. „Ik zeg altijd: Feyenoorder word je niet. Dat bén je", aldus zijn grote voor beeld. Ze hebben al twee jaar sa men een seizoenkaart (360 eu ro) en Daan is aangesloten bij de Kameraadjes van de club. Hij koopt bijna ieder seizoen het nieu we shirt, heeft zijn spreekbeurt gehou den over Feye noord en dit jaar viert hij zelfs zijn kinderfeestje in de Kuip. Vader en zoon gaan niet al leen naar alle thuiswedstrij- den, ze gaan ook regelmatig naar de trainingen kijken. Dat vinden ze leuk, omdat de spe lers er goed benaderbaar zijn. „Ik ben al op de foto geweest met Lamprou, Vormer en Pel- lè", zegt Daan trots. Mischa: „Eens in de zes weken gaan we in Rotterdam ook even langs de barbier. Ik laat dan mijn baard doen en Daan zijn haar. Bij dezelfde barbier als Pellè zich laat knippen." Het wordt een spannende wedstrijd morgen, maar de twee verwachten dat Feye noord toch gaat winnen. „De spelers zijn niet heel goed in vorm, maar ze gaan de beuk erin gooien", voorspelt Mischa. Hij hoopt op een eindstand van 0-2, Daan denkt dat het 1-3 wordt. NDENqi05 Danny Dürselen (47) uit Terneuzen doet al ja renlang een flinke duit in het zakje om een sei zoenkaart van Feyenoord te kopen voor hem en zijn drie dochters Britt (15), Gwenn (23) en Loïs (22). Ze zitten iedere thuiswedstrijd in de Kuip. Ook als de wedstrijden doorde weeks of's avonds worden ge speeld, is de familie Dürselen van de partij. „Als het kan, neem ik vrij van het werk, en mijn doch ters zorgen dat ze hun huiswerk afhebben. Op de terugweg in de auto slapen ze, zodat ze de volgen de dag niet te moe zijn op school." Danny zelfheeft al sinds de jaren '90 een seizoenkaart, de oudste twee meiden draaien ook al ruim zes jaar mee. Voor zijn vieren be taalt hij ieder seizoen 700 euro. En dat hebben ze er graag voor over. Feyenoord zit in de wortels van de familie. „Mijn opa heeft het al aan mij overgedragen toen ik nog kind was. Feyenoord is een bijzondere club. We moedigen de club niet alleen aan als ze succes sen behalen, maar ook - juist - als het minder goed gaat. Tot op de laatste minuut." Feyenoord-supporters zijn niet welkom in de Arena, dus morgen zitten de vier op de bank om de wedstrijd te volgen op tv. Eerlijk is eerlijk, Dan ny heeft niet veel vertrou wen in de ko mende wed strijd. „Na tuurlijk hoop je dat ze win nen. Maar dat is Feyenoord nog niet vaak gelukt in Amsterdam." ZATERDAG 6 FEBRUARI 2016 kan niet ver genoeg gaan Jan Willem Petiet, Ajax Danny Dürselen, Feyenoord Jan Willem Petiet met zoons en Ajax-fans in spe: Antonie en Beau. Rechts het clublied van Ajax op zijn ribbenkast, foto's Ronald den Dekker Mischa Boogaard gaat al tijd met zijn zoon Daan naar de Kuip. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 35