Hans Visser neemt je mee op een muzikale wereldreis Etteke Wypkema: Plastic maken uit poep en plas openen carnaval Provinciale Staten zien onderzoek naar boot die auto's meeneemt ook niet zitten Kans dat de veerdienst tussen Breskens en Vlissingen door bussen wordt vervangen is nihil. MIDDELBURG. Het fietsvoetveer tus sen Vlissingen en Breskens wordt niet vervangen door een bus dienst en ook niet door een veer dienst waarop auto's meekunnen. Weliswaar verkent de provin cie een aantal toekomstscenario's waarbij ook het opdoeken van de veerboten ten faveure van een snelle busdienst hoort, maar gede puteerde Harry van der Maas noemde die optie gisteren 'niet erg realistisch'. „De bedoeling is dat het veer blijft, maar de uitda ging is dat we dat tegen minder kosten gaan doen. We hebben de hele scoop van mogelijkheden mee willen nemen, maar het in zetten van bussen is wel het meest extreme scenario." Drie weken geleden presenteer de Van der Maas een aantal toe komstscenario's voor de veer dienst. De provincie is daar jaar lijks 6,1 miljoen euro aan kwijt, terwijl daar maar anderhalf mil joen aan reizigersopbrengsten te genover staat. In reactie op vragen van CDA-Statenlid Patricia de Millia- no gaf Van der Maas aan dat de 5,2 miljoen euro die op het veer wordt toegelegd niet als verlies wordt beschouwd. „Het is geen nieuws dat er geld bij moet. We wisten altijd al dat de opbreng sten niet toereikend zouden zijn." Wel wil de provincie bekijken of het goedkoper kan. Daarvoor is een aantal scenario's ontwikkeld. PVV-Statenlid Roland de Wit wil de daar gisteren nog een optie aan toevoegen. Hij diende een motie in om te laten onderzoeken of het fietsvoetveer rendabeler is te ma ken als er ook personenauto's zou den worden vervoerd. Daarvoor moeten dan wel de huidige sche pen worden vervangen. Van der Maas zag er niks in. 'De bedoeling is dat het veer blijft, maar dat we dat tegen minder kosten gaan doen' Volgens hem nemen de kosten dan juist toe. Bovendien is bij de aanleg van de Westerscheldetun- nel een bestuursakkoord gesloten waarin staat dat gemotoriseerd verkeer door de tunnel gaat en langzaam verkeer met de boot. De gedeputeerde wil wel laten onder zoeken of scootmobielen kunnen worden meegenomen. In Provinciale Staten was onvol doende animo voor de PW-mo- tie. „We hoeven niet terug in de tijd", schamperde Kees van der Berge (SGP). „Dit is een luchtbal lon die snel moet worden doorge prikt", voegde WD'er Hans van Geesbergen daaraan toe. Alleen de SP en de Partij voor Zeeland steun den de PW-motie. PAGINA 4 Fietsvoetveer blijft gewoon door Ernst Jan Rozendaal Harry van der Maas, gedeputeerde Kinderen LEWEDORP. In 't Kraaienist is gistermiddag de aftrap gegeven voor het Lewedorpse carnaval. Onder het toeziend oog van Prins Sef en de pliessie openden jeugdprins Owen, jeugdprinses Joëlle en jeugdnar Cas het kindercar naval. Zij riepen de aanwezige carnavalsvierders op om vooral naar de optocht van vanmiddag te komen. Daaraan doen dit jaar 21 groepen mee. Voor Prins Sef is het de elfde en laatste keer als Prins van 't Kraaienist. Die had overigens donderdag al een drukke dag. Toen ging hij op het dorp bij de zieken langs.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 33