40% TO@S 00 Families MH17 voeren druk op K3 komt naar Hulst voor Vestrock Junior Victor Mids 2 NIEUWS De Stelling Reageer op pzc.nl Aan mijn lijf geen polonaise. Uw Mening ONEENS paul kusters Eerder info Waterdunen ATS falliet verklaard zaterdag Tegenwoordig struikel je op televisie over de goochelaars en illusio nisten. De een doet nog gekkere dingen dan de ander. In Engeland maakt ene Dy namo furore die zonder scherven door winkelruiten springt, bij ons is Victor Mids de grote ster. Hij verandert je mobieltje in de nieuwste versie door ermee te schudden, hij drukt een speel kaart in een ijsbaan en laatst zag ik hoe hij bij Jamin over een bak snoep wreef waarna het in een bak euro's veranderde. 'Victor Mids zou beter laten zien hoe die trucs werken, dat zou veel leukere televisie zijn' Ik vind het helemaal niks. Ik ben opgegroeid met Uri Gelier die een eetlepel omboog en met Hans Klok die met wapperend haar een vrouw doormidden zaagde. Dat vond ik al spektakel genoeg. Wat die Victor Mids doet is zo ab surd dat ik het niet meer leuk vind. Hij zou beter laten zien hoe die trucs werken, dat zou veel leu kere televisie zijn. Ik kan hem eigenlijk niet uitstaan en dat heb ik niet zo snel. Ik erger me er vooral aan dat hij steeds maar weer moet vertellen dat hij ook arts is. Af en toe loopt-ie zelfs in een witte schort rond. Waar slaat het op? Wat hij doet heeft he lemaal niets met geneeskunde te maken. Zijn blik zit ergens tussen schijnheilig en arrogant in, vrese lijk. Ik weet het, ik hoef er niet naar te kijken en waar maak ik me druk om, maar je ziet voortdurend voorstukjes van hem. En boven dien: hij is te zien op de publieke omroep, dus wij betalen met z'n allen zijn salaris. Maandagavond was ik in de My the in Goes op een benefietavond voor de KWF Kankerbestrijding. Het was het startschot voor de Delta Ride for the Roses. Daar sprak professor Beijersbergen van het Antoni van Leeuwenhoekzie kenhuis in Amsterdam over zijn onderzoek naar kanker. Hij ver haalde over de nieuwste inzich ten om kankercellen en tumoren te kunnen elimineren. Het was indrukwekkend. Een tu mor laten verdwijnen, dat is pas echt een goeie truc! Dan mag je je wat mij betreft: dokter én gooche laar noemen. toosenhenk.nl E VEEL 60-PLUSSERS OP t>E WEG ZOMEER MEÜISCHE KEURING Het dagelijks provinciebe stuur heeft de informatie bijeenkomst over het drei gende tekort op het na- tuur- en recreatieproject Waterdunen bij Breskens vervroegd. In plaats van 4 maart worden de Staten nu komende vrijdag 12 fe bruari bijgepraat. Dat ge beurt op verzoek van de fractievoorzitters die niet een maand willen wach ten. Het project stevent af op een tekort van ruim 6 miljoen euro. Het scheepsconstructiebe- drijf All Techno Support Services in Vlissingen- Oost is failliet verklaard. Het bedrijf kampte met een grote belastingschuld en de eigenaren hebben zelf het faillissement aange vraagd. Bij ATS zijn vijf mensen in vaste dienst. Het bedrijf werkte veel met inleenkrachten. Cura tor Jan de Meester onder zoekt of een doorstart mo gelijk is. ATS bouwt casco's voor onder meer riviercrui seschepen en pontons. Mensen Reactie? Tips? redactie@pzc.nl Voorstelling Van 't Hek afgelast Youp van 't Hek heeft zijn shows tot half april afge last, waaronder de voorstel lingen in het Scheldethea- ter op 7 en 8 maart. De ca- beretier onderging in de cember een hartoperatie. De show Licht schuift door naar volgend seizoen. AFHAALBON Rembrandt Knip deze bon uit en lever hem in bij Bruna, Plus of Primera. Geldig t/m 13 februari 2016. Initiatiefnemer van de werk groep is Stichting Vliegramp MH17, waarin nabestaanden van 183 slachtoffers zich hebben vere nigd. „We willen druk blijven uit oefenen zolang de ware feiten over de ramp nog niet boven wa ter zijn", zegt werkgroeplid Tho mas Schansman. „We willen nie mand voor de voeten lopen, maar waar nodig gaan we du wen." De werkgroep wordt on dersteund door bekende juristen en is opgericht in de week waar in het debat om ontbrekende ra darbeelden op zijn felst was. Don derdagavond was de Tweede Ka mer nog ontevreden dat het kabi net geen moeite doet de zogehe ten ruwe primaire radardata bo ven water te krijgen. Daarover is ook Thomas Schansman, vader van de met vlucht MH17 omgekomen Quinn (18), zeer ontevreden. Hij ver stuurde eerder, samen met ande re nabestaanden, brieven naar Jo hn Kerry, Poetin, Porosjenko en Mark Rutte om hen aan te spo ren achter deze radargegevens aan te gaan. Ook na het Kamerdebat van donderdag lopen de lezingen van Nederland en Oekraïne nog uit een. Oekraïne bevestigt in een nieuwe schriftelijke verklaring dat na januari 2015 vanuit Neder land geen vragen over radargege vens op tafel lagen bij de officiële overheidscommissie. Volgens de Onderzoeksraad en minister Van der Steur is hier echter in maart 2015 nog om verzocht door een team dat afreisde naar Oekraïne. Het is dit soort onduidelijk heid dat nabestaanden dwarszit. Zo gaf Van der Steur aan geen be hoefte te hebben aan verdere ra dargegevens. Schansman zag het Kamerdebat hierover en noemt de houding van het kabinet te leurstellend: „Ik vond het schok kend te zien hoe justitieminister Van der Steur probeert weg te ko men. Hij verschuilt zich achter 'We willen druk blijven uitoefenen zolang de ware feiten niet boven tafel zijn' Thomas Schansman, nabestaande het Openbaar Ministerie, dat hem kennelijk gevraagd heeft niets te doen. Dat kan niet! De overheid heeft een eigen verant woordelijkheid om de waarheid te achterhalen." De immens populaire meiden groep wisselde onlangs van sa menstelling. K3 bestaat nu uit de Nederlandse Klaasje Meijer en de Belgische Marthe De Pillecyn en Hanne Verbruggen. Naast K3 begroet de organisatie van Vest rock ook Brace, B-Brave, Magie Unlimited en de Buurman Buurman Theatershow voor de junioreditie. Het zijn de eerste namen die de organisatie van het festival in Hulst heeft be kendgemaakt voor de kinderedi tie. Naast optredens van diverse artiesten is er ook dit jaar de Vestrock University, jeugdthea ter en maken kinderen kans hun favoriete artiesten te ontmoeten. Vestrock Junior is dit jaar toe aan de zesde editie. Een Early Bird- ticket kost 15 euro. Op het affiche van het regulie re festival staan dit jaar Kensing ton, Echotape, De Likt, My Baby, Cut_, All Twins, Faces on TV en Evil Invaders. Een ticket voor vrijdag 3 juni kost 29 euro, een kaart voor zaterdag 35 euro. Com bitickets zijn er voor 49 euro. Voor een tientje boek je daar een overnachting op de camping bij. Maikel Harte Hoe kleiner mijn dorp, hoe beter. 366 reacties MEMEER PIETERS?.. HARRER ROEPEN HENK, volsens mij HST &AAR EEN 6EHOORAPPARAAT OP t>E MOTORKAP... «sa. MIDDELBURG NIEUWDORP TERNEUZEN NÏJDSE HELDEN5 door Koen Voskuil en Jeroen de Vreede DEN HAAG. Nabestaanden van MH17-slachtoffers hebben een Werkgroep Waarheidsvinding op gericht die het onderzoek naar de vliegramp kritisch gaat volgen. Ze zijn ontevreden over de Neder landse zoektocht naar de toe dracht. Zo lopen de uitleg van Ne derland en Oekraïne over radarge- gevens nog steeds uiteen. Pagina 7: Heeft Oekraïene iets te verbergen? De nieuwe K3, met (vlnr) Hanne Verbruggen, Klaasje Meijer en Marthe De Pillecyn, treedt op in Hulst, foto Robin van Lonkhuijsen/ANP door Bob Maes HULST. Kinderen en papa's in Hulst en omstreken springen een gat in de lucht. De meiden van K3 spelen op zondag 5 juni op festi val Vestrock Junior op de Buiten vest in Hulst. Tickets zijn te koop op: www.vestrock.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 2