J Artiesten doen graag mee aan grootste show van Amerika 26 Fox strikt Seal voor rol in The Passion' Playboymodel Katie May dood Wereldwijd volgen zo'n één miljard kijkers morgen live de Super Bowl Voor sterren het ultieme pr-moment. Lady Gaga en Beyoncé zijn in elk geval van de partij. Media Entertainment Popzanger Seal gaat Pontius Pilatus spelen in de eerste Amerikaanse versie van The Passion. Die staat voor palmzondag (20 maart) op de agenda. Fox-tv volgt de opzet van het Nederlandse origineel. Seal scoorde hits met nummers als Crazy en Kiss From A Rose. Het populaire Playboymodel Ka tie May is op 34-jarige leeftijd overleden na een hersenbloeding. Ze kreeg maandag plots pijn in de nek en zocht medische hulp. Het model had een grote schare volge lingen op internet. Een grote jas bij de clip opnames van een su perster die normaal gesproken in niemen dalletjes rondloopt. Een bollend buikje vastgelegd door paparazzi. Ameri ka speculeert al weken op blij ba- bynieuws voor Beyoncé en haar man, rapper Jay Z. Iets dat ze vast groots wil presenteren, net zoals ze ruim vier jaar geleden het po dium van de MTV Awards ge bruikte om aan te kondigen dat ze in verwachting was. Glunderend aaide ze daar over haar beginnen de babybuik. De beelden gingen de wereld over. Beyoncé alias Queen B zou de boodschap dat Blue Ivy (4) een broertje of zusje krijgt ook nu weer perfect hebben getimed. Ze treedt morgen op bij de zoge noemde halftime show van de Su per Bowl, het pauzenummer van de finale van de American Foot- ball-competitie. Officieel staat Coldplay op het affiche. Maar Beyoncé werkte met de rockband samen op zijn recente album A Head Full Of Dreams en werd uitge nodigd om Coldplay te vergezel len op het grootste podium ter we reld. Een artiest die de halftime show mag doen, kan rekenen op een kleine 120 miljoen kijkers in de Verenigde Staten. Ter vergelij king: dat is ongeveer gelijk aan de Amerikaanse kijkcijfers van de Os cars, de Grammy's en de Emmy's bij elkaar opgeteld. Wereldwijd kij ken er zelfs zo'n miljard mensen naar de finale en het pauzespekta kel. De Super Bowl-finale is in de afgelopen vijftig jaar uitgegroeid tot ideaal pr-moment van de grootste artiesten ter aarde. Prince trad er op, net als Madonna, Bruce Springsteen, Michael Jackson en Katy Perry. Beyoncé zorgde voor een langverwachte reünie in 2013 door haar oud-collega's van Desti ny's Child mee te nemen. U2 heelde in 2002 de wonden van de Amerikanen met een aan grijpende show na de aanslagen van 11 september in het jaar daar voor. Janet Jacksons nipplegate tij dens de Super Bowl van 2004 werd zo breed uitgemeten dat het leidde tot debatten in de hoogste regionen van de Amerikaanse poli tiek. De show is zelfs zo groot, dat de National Football League (NFL) artiesten niet eens hoeft te betalen voor hun optredens. Ook de mannen van de Rolling Stones kwamen voor nop, terwijl Pink pop naar verluidt een miljoen eu ro per bandlid neerlegde in 2014. De kosten voor de peperdure shows (meerdere miljoenen dol lars voor de 12,5 minuut die ze op tv zijn) komen wél voor rekening van de NFL. Dus het spreekt voor zich dat de organisatie de su persterren niet hoeft te smeken om als-je-blieft haar podium te be klimmen. De artiesten calculeren in dat ze door een sterk Super Bowl-op- treden flink kunnen cashen. Paul McCartney zag bijvoorbeeld de verkopen van zijn solowerk met 250 procent stijgen ten opzichte van een week vóór de wedstrijd. Zelfs de Beatles-platen gingen des tijds 60 procent vaker over de toonbank dan normaal. Nadat U2-frontman Bono zijn jack open scheurde om een Amerikaanse vlag tevoorschijn te laten komen, vloog het album All That You Can't Leave Behind van nummer 108 naar nummer 8 in de Bill board Hot 100. Alle reden voor Coldplay-zan- ger Chris Martin om zenuwachtig te zijn voor morgen. Hij vroeg aan voorganger Bruce Springsteen om tips voor het optreden. 'Je moet el ke noot kennen. Twaalf minuten, dat is niet lang, maar lang genoeg', zo herhaalde Martin in een inter view de woorden van The Boss. Martins dochter Apple heeft haar vader al gerustgesteld. „Ze zei: 'ach pap, het ergste is dat ze op internet grapjes over je gaan maken, maar na een paar maan den is iedereen dat weer verge ten'." En als Beyoncé bekendmaakt dat ze inderdaad zwanger is, heeft niemand het meer over eventuele foutjes van Coldplay. Cultuur pauzen door Marlies van Leeuwen Super Bowl 50 (live), morgen, Fox, 00.30 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 26