li PORTRET 13 lukt, vind ik. Een topstuk. Mijn op drachten lopen nogal uiteen. Ik de coreer bijvoorbeeld een lift van een luxe jacht dat bij Amels in Vlissingen wordt gebouwd. Daar schilder ik bronsimitaties voor een vijf verdiepingen tellende lift. Ik schilder de onderdelen in mijn atelier, waarna ze worden ge plaatst. „Momenteel ben ik ook bezig in café De Peperboom in Veere. Over drie wanden maak ik een his torische landkaart. Het moet lij ken alsof hij daar hangt. Dat de kij ker zich afvraagt: is dit nou imita tie of echt? Ik speel met het oog, dat is het mooiste wat er is. Het is de leidraad in mijn werk." Een goede boterham? „Zeker, ik krijg voldoende werk. Als je je een beetje sociaal opstelt, gaat de gunfactor een rol spelen. Je spreekt intensief met de klant en daarna voel je wat er in het pand moet gebeuren. Ik werk ove rigens niet voor het geld. Als je werkt, verdien je toch genoeg? Ik doe ook wel eens opdrachten met gesloten beurs. Zo heb in het Goe- se restaurant De Kluizenaer twee wandschilderingen - een vis en een varken - geschilderd en daar naast de schouw 'roestig' gemaakt. Ik kan er nu vijf jaar lang om de maand gratis eten. Mooi toch, als het zo kan." „Via de bouwgroep van Fun- Fest, waar we met het team vrij willigers veel ervaringen hebben opgedaan met decorbouw, hebben we nu een leuke opdracht voor de bouw van driedimensionaal decor voor de theaterproductie 'Toen was geluk nog heel gewoon'. We gaan de Oase-bar nabouwen. Van af t5 februari kun je het decor be kijken in station Rotterdam Cen traal. Daarna reist het langs thea ters. Ook ga ik mogelijk de banken van de kerk in Wolphaartsdijk in het hout zetten. We zijn nog niet rond. En verder ligt er een op dracht voor een wandschildering in een café in Zierikzee. Er zit nog meer in het vat: bijvoorbeeld een visual op een expeditietruck en een wanddecoratie in een rijksmo nument in Oostkapelle." Hoe gaat dat je af? „Het is altijd zweten, want ik leg mijn ziel in het materiaal. Als je werk maakt voor het grootste jacht dat Amels ooit heeft gebouwd, moet het ook perfect zijn en niet minder." Je hebt tien jaar lang pianoles gehad. Hoe staat het met je muzi kale ambities? „Muziek hangt er nu bij. Met Gene rator freaken we alleen in de stu dio hiernaast. Dat is een avondje puur improviseren. Met Convoi Ex ceptional ga ik af en toe mee. Dat is meteen het podium op, dus best spannend. Vorige keer stonden we in Luxor in Arnhem. Dat was voor mij de eerste keer met Convoi op een groot podium. Het klikte na dat ik ze een keer voor FunFest had gevraagd. Ik lever een interes sante bijdrage door de bassen die ik met de synthesizer toevoeg. We moeten dit jaar ook spelen op de Zwarte Cross, een enorm groot fes tival." Filosofisch voor zo'n nuchtere jongen: „Muziek is mijn basis, BARRE VERKERKE maar dezelfde elementen gebruik je in de kunst, in koken en in feite in het leven. Dat is balans, harmo nie en kleur. Ik wil mezelf daarin steeds opnieuw uitvinden. Ik wil geen kunstje herhalen. Ik heb al tijd inspiratie en dus nooit rust in mijn kont." Is FunFest daarvan het ultie me voorbeeld? „Ja, FunFest is totaalbeleving met muziek, theater, film, eerlijk voed sel en zo. Dat concept zie je trou wens nu overal. Festivalorganisa ties pakken het steeds breder aan. Mensen hebben dat nodig. Ze wil len op verschillende manieren worden geprikkeld en geïnspi reerd." „Eigenlijk komt de manier waarop ik leef, samen in FunFest. Samen iets beleven dat waarde heeft. Goed voor elkaar zorgen. En van allerlei dingen doen die ver want zijn aan elkaar. Zonder Fun Fest had ik bijvoorbeeld geen de cors gemaakt en decorbouw ligt weer dicht bij het decoratieschilde ren. En zo is de cirkel rond." ZATERDAG 6 FEBRUARI 2016 Boven: Barre Verkerke schildert op de wanden van café De Peperboom in Veere een historische wandkaart. Linksonder: eigen werk, een portret van Dennis Hopper, foto's Marcelle Davidse Barre Verkerke (32) komt uit Goes. Hij is decoratieschilder, muzikant en oprichter en drijvende kracht achter het Goese festival FunFest. De artistie ke kameleon woont samen met Maureen Zegers (35), die - toepasse lijk - verf en interieurartikelen ver koopt. Naast zijn werk speelt hij af en toe in Convoi Exceptional, waarmee hij dit jaar op de Zwarte Cross staat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 13