1 Assange gaat vandaag naar vrijheid of Zweedse cel Anti-katerijsje mag niet in verkoop nksëkgei üi NIEUWS 9 Ê^KOOPJEPEALNL) VAN Vanaf slechts 69,95 59% Vanaf slechts 89,95 PHILIPS nn ■1 1"? sis s Nu slechts €9,95 Nu slechts €4,95 Nu slechts 9,95 80% 74% »OOOOI CLO-O'O Vanaf slechts €12,95 Een VN-commissie oordeelde vandaag dat de WikiLeaksoprich- ter al die tijd zonder rechtsgrond vastzat in het pand. De in Australië geboren Assange (44) richtte website WikiLeaks op, tegen achterhouden van over heidsinformatie. In april 2010 pu bliceerde hij duizenden vertrou welijke diplomatieke documen ten over de Amerikaanse invasie in Irak, tot woede van het Penta gon. Assange rende in juni 2012 de am bassade van Ecuador in Londen binnen en vroeg er asiel aan. Het werd hem te heet onder de voe ten toen twee vrouwen in Zwe den beweerden dat de klokkenlui der hen had mishandeld en aan gerand. Dat zou zijn gebeurd in 2010, toen de Australiër Stock holm bezocht. Assange heeft de beschuldigingen altijd ontkend. De Australiër stelt dat als de Brit ten hem uitleveren aan Zweden hij vandaaruit rechtstreeks naar de Verenigde Staten wordt ge stuurd. Amerika wil hem berech ten voor het lekken van de ver trouwelijke documenten. Formeel is hij niet in staat van be schuldiging gesteld, niet in Zwe den en niet in de VS. Justitie in Zweden heeft een aantal aan klachten tegen de internetonder nemer laten vallen en wil hem al leen nog verhoren vanwege de be schuldigingen van verkrachting. Assange maakte zijn zaak in 2014 aanhangig bij een werkgroep van de Verenigde Naties die omstre den detenties onderzoekt. Die kijkt uitsluitend naar mensen- Hij zal zijn paspoort terug eisen en vermoedelijk de rest van zijn leven slijten in Ecuador rechtenschendingen en daarvan zou bij Assange sprake zijn. Hij kan zijn kamer niet uit, heeft er nauwelijks frisse lucht en kampt daarom met gezondheidsklach ten. Vandaag doet de commissie officieel uitspraak. Dat heeft hij altijd al gekund. Al leen wordt hij dan onmiddellijk gearresteerd door de Londense politie. Er ligt nog steeds een Eu ropees arrestatiebevel tegen hem. Drie jaar lang stonden dag en nacht agenten voor de ambassade om te voorkomen dat Assange zou ontsnappen. Dat heeft de Britse belastingbetaler 15,6 mil joen euro gekost. Afgelopen zo mer werden ze weggehaald om zinvoller werk te gaan doen. Assange beroept zich dan ook op dat recht. Als de VN vinden dat hij onterecht is klemgezet, kan hij dat oordeel gebruiken om de Britten ervan te overtuigen hem te laten gaan. Voorlopig verwer pen de autoriteiten dat hij onwet tig wordt vastgehouden. Assange is immers zelf de ambassade in gevlucht. Gesteld dat Assange onvrijwillig zit opgesloten en niet kan profite ren van zijn asiel in Ecuador, lijkt het er niet op hij nog langer in de ambassade zal blijven. De Austra liër liet gisteren via Twitter we ten dat hij bij verlies van zijn VN-zaak het gebouw vandaag rond het middaguur verlaat en zich zal laten arresteren. Ver wacht wordt dat hij dan eerst om medische hulp vraagt. Omdat hij niet in staat van beschuldiging is gesteld in Zweden hoeft hij niet te worden uitgeleverd, vindt de Australiër. Hij zal zijn paspoort terugeisen en vermoedelijk de rest van zijn leven slijten in Ecua dor. OUDENBOSCH. Een kater na het carnavallen? Een paracetamol-ijs- je van ijssalon Nagelkerke zou je hoofdpijn als sneeuw voor de zon doen verdwijnen. Gisteren introduceerde Jan Nagel kerke uit Oudenbosch zijn 'we reldprimeur', maar hij moest er na een paar uur al een bordje bij zetten: 'niet voor consumptie'. Ijs met medicijnen, dat is een ver boden combinatie, leerde Jan na een telefoontje naar de Inspectie voor de Gezondheidszorg. Hij vermoedde al zoiets, toen apothe kersassistenten hem er op Face- book op wezen dat zijn antikater- ijs niet mag. „Ik wil geen risico lopen en niet spotten met medi cijnen. Wij vonden dit gewoon een leuke grap voor carnaval." Nagelkerke staat bekend om zijn aparte ijssmaken. Hij verkoopt ijs met bokkepoot- en schuim- taartsmaak, maakte eerder al bierijs en bessenijs (met de li keur, niet de vruchten). Toen hij zijn zeven kinderen om inspira tie voor nieuwe smaken vroeg, kwam zijn 10-jarige dochter met paracetamol op de proppen. „Ja, best apart. Ze heeft het zelf niet nodig. En wij gebruiken hooguit één doosje per jaar met het hele gezin." Hij heeft één bak van 6 liter ge maakt, met 20 hoofdpijnpilletjes en een scheutje citroensap voor de smaak. De ijsmaker is en blijft de enige proever van het paracetamol-ijs. „Ik gooi de rest maar weg, het is zeker niet mijn beste ijs." Voor de kater moeten zijn klan ten zelf dan maar iets bedenken. ASSAJVCE VRIJDAG 5 FEBRUARI 2016 Stijlvolle Breazz Design Ribstoelen in verschillende kleuren Verkrijgbaar in model met of zonder armleuning Staat prachtig in ieder interieur Optimaal zitcomfort Perfect om lekker op te werken of tafelen Adviesprijs Korting U bespaart: €169,95 59% €100,- korting korting Schitterende Linned Eetkamerstoelen Verkrijgbaar in 4 verschillende kleuren Ergonomisch ontworpen, bijzonder aangenaam zitcomfort Staat in prachtig contrast met vele vloeren Gemaakt van de allerbeste materialen Adviesprijs Korting U bespaart: €199,95 55% €110,- 48 stuks Philips Longlife batterijen Longlife; de allerbeste in zijn soort! Komt altijd wel van pas Gaan ontzettend lang mee Kies zelf de samenstelling; AA, AAA of beiden korting/ PHILIPS t»/i Adviesprijs Korting U I 47,88 79 37,93 PHILIPS] 3 I 3 3 korting Turbo Snake Harenverwijderset 2 stuks: grote en kleine kop Haal in een handomdraai de haren uit het putje Voor de wastafel, bad, doucheputje, gootsteen etc Geen agressieve chemicaliën of loodgieter meer nodig Adviesprijs Korting II bespaart: €19,95 75% €15,- Nachtzicht bril; eindelijk goed zicht in het donker en met slecht weer! Met polariserende glazen Kan over een gewone bril gedragen worden Reduceert licht van tegenliggers en neonreclames Adviesprijs Korting U I €49,95 80% €40,- korting korting 2-pack dubbel geweven Jersey Hoeslakens 100% Egyptisch katoen, lekker zacht Stretch: neemt altijd de juiste vorm aan Ook geschikt voor boxsprings Van uitstekende en duurzame kwaliteit Kreukvrij, ademend en anti-allergisch Adviesprijs Korting U bespaart: €49,95 74% €37,- BESTELLEN DOE JE VEILIG SNEL VIA WWW.KOOPJEDEAL.NL Nieuw: Achteraf betalen! RPberPciy (VfKEUR NIET TEVBE0EN7 GELO TERUGl) door Cerben van 't Hof LONDEN. Julian Assange vluchtte ruim drie jaar geleden de ambassa de van Ecuador in uit angst voor uitlevering aan de Amerikanen. Wie is Julian Assange ook alweer? Wat doet hij in een ambassade? Heeft Assange een punt? Waarom moeten de VN beoordelen of hij onterecht vast zit? Dus Assange heeft gelijk en kan de ambassade uitwandelen? Als hij toch wordt opgepakt, wat heeft dit oordeel dan voor zin? Wat nu? Aanhangers van Julian Assange posten voor de ambassade van Ecuador. Vandaag zal Assange de ambassade na drie jaar uitwandelen, zo heeft hij aangekondigd, foto Facundo Arrizabalaga/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 9