Iedereen wil het verhaal horen van de amateurs van WSB na overwinning op profs 8 NIEUWS Aanvoerder hoeft dag na zege niet weer naar Den Bosch Pegel van Peet leidde tot bizarre slotfase bekerduel Na de historische bekerzege op Den Bosch ging voor matchwinner Parami de wekker weer onverbiddelijk af. Met kleine oogjes staat bekerheid Maikey Parami gistermorgen tussen de rook worsten en de sokken in de Hema. Amper twee uur heeft de VVSB-voetballer ge slapen, nadat hij woensdagavond het winnende doelpunt van de amateurclub WSB uit Noordwij- kerhout tegen de profs van FC Den Bosch scoorde. Maar Maikeys plicht roept: hij moet gewoon weer aan de slag op zijn stageplek in het oer-Hollandse warenhuis. Na de busreis van Den Bosch naar Noordwijkerhout was er woensdagavond eerst een helden- onthaal door de WSB-supporters. „Tot 3.00 uur hebben we gejuicht en gedanst, daarna heb ik nog uren met mijn vriendin op de bank zitten napraten. Ik kon maar niet bevatten wat er was gebeurd. En nog steeds niet." Slotfase De amateurvoetballer maakte woensdag in de knotsgekke slotfa se van de bekerwedstrijd het win nende doelpunt (3-2) voor zijn ploeg. WSB is sinds IJsselmeervo- gels in 1975 de eerste amateurclub die de halve finales van het beker toernooi heeft gehaald. „Aan de ene kant ben ik gesloopt, aan de andere kant voel ik nóg de adrena line door mijn lichaam stromen", zegt Parami. Tijd om rustig bij te komen van zijn spectaculaire avond én korte nacht, heeft de talentvolle aanvaller niet. In de Hema in win kelcentrum Leidsenhage in Leid- schendam, waar Parami stage loopt als onderdeel van zijn mbo-opleiding Ondernemen, is het 's morgens meteen een drukte van belang. Het is niemand ont gaan dat de WSB-topper een blunder van Den Bosch-doelman Kees Heemskerk afstrafte een sim pele intikker. Hoe het preciés is ge gaan, willen Parami's collega's, maar ook journalisten, buurtgeno ten en voetbalfanaten, maar al te graag 'live' van hem horen. „Vanmorgen om 8.00 uur ston den de eerste journalisten voor mijn deur. Ik moest hier om 8.45 uur beginnen, dus ze zijn met me meegelopen naar de Hema." Daar is Parami de eerste uren van zijn dag nog weinig aan werken toege komen. „Maar de baas van alle He- ma-filialen van Nederland belde mij net, dat hij dat helemaal niet erg vindt", zegt Parami. „Volgens hem moet ik vandaag vooral genie ten van de overwinning én de aan dacht. Dat doe ik dus maar!" Genieten Edwin van Dalfsen, filiaalmanager van Hema Leidsenhage, knikt be vestigend. „Hoe vaak maak je dit nou mee? Nooit: daar moet je van genieten!" Zelf kijkt Van Dalfsen nooit naar voetbal, maar toen hij woensdagavond opeens werd over- 'Aan de ene kant ben ik gesloopt, aan de andere kant voel ik nóg de adrenaline stromen' laden met telefoontjes, zette hij de tv toch maar aan. „Ik wist dat Maikey kon voetballen, maar zó goed? Ik ben trots op hem." Er is nog iemand apetrots naast collega's, teamgenoten, vrienden en zijn vriendin: Parami's dochter van 3,5. „Toen ik vanmorgen wak ker werd, hoorde ik haar zingen: 'Mijn lievelingspapa was op tv, hij heeft gescoord!' Toen ik haar zo zag stralen, schoten de tranen in mijn ogen." Het andere kindje van het ge zin Parami, 10 weken oud, laat alle drukte nog lekker langs zich heen gaan. Begin maart is papa weer aan de bal, vast van plan om het mirakel in de halve finale te herha len. Blijf maar een dagje thuis, zei de baas van aan voerder Vladi mir Jozic nog. Dan kun je wat langer in je bed blijven liggen. Maar van dat uit slapen is het niet echt geko men. Het feest ging door tot in de kleine uurtjes. En al vroeg staat de telefoon rood gloeiend. „Het is echt een gekken huis", zegt de aan voerder. Jozic leeft nog steeds in een roes na die bizarre wedstrijd tegen FC Den Bosch. Dat laat ste fluitsignaal krijgt hij maar niet uit zijn hoofd. Vol wassen mannen op de tribune ziet hij huilen van geluk als hij met zijn teamgenoten een ererondje over het veld maakt. „Ieder een is zo trots. Daar krijg je toch kippenvel van." Jozic had eigenlijk aan het werk ge moeten bij Canon Nederland dat nota bene is gevestigd in Den Bosch. Er za ten ook een paar collega's op de tri bune. „Maar ieder een gunde het mij van harte", zegt hij. Een pegel van jewelste was het. Met op de klok nog minder dan 5 minuten. Peet van der Slot moet eigenlijk aan het werk als logistiek mede werker bij Maxxium, leve rancier van ge distilleerde dran ken uit Amster dam. Maar zijn kop- pie erbij houden valt niet mee. Hoe vaak hij niet te rug moet denken aan zijn gelijkma ker waarmee zijn ploeg weer volop in de race was. „Die eerste tachtig minuten speelden we een verloren wedstrijd, maar in tien minuten sloeg alles om. Bizar." Eigenlijk had hij om half negen al achter zijn bureau moeten zitten. Maar het feesten hield niet op. In het stadion, in de bus en zelfs in de kanti ne leek het alsof ze de kampioens- schaal al hadden binnen gesleept. „Mijn baas kon het wel begrijpen dat ik twee uur te laat was. Hij trakteerde mij zelfs nog op taart en champag ne. Heel gaaf." Voetbalheld na slapeloze nacht weer tussen Hemaworsten Maikey Parami matchwinner Maikey Parami koppend tussen het Hematextiel. foto Frank Jansen door Malou Seijdel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 8