NIEUWS 7 Martino T. opdrachtgever voor moord op Silvio Aquino Minister leest voor vertel nu de waarheid De opdrachtgever van de moord op maffioso Silvio Aquino (41) is ontmaskerd. Zijn naam: Martino T., ex-restaurantuitbater en ver moedelijke cocaïnesmokkelaar uit Maasmechelen. De man zou bekentenissen hebben afgelegd. T. contacteerde vijf leden van een Bosnische misdaadclan, die de jongste Aquino in augustus vorig jaar doodschoten in Op- glabbeek. Het is niet helemaal duidelijk of hij hen vroeg om Aquino te vermoorden dan wel om hem te ontvoeren en losgeld te eisen. Feit is dat de Aquino's en T. elkaar al langer kenden. Vol gens bronnen zaten ze eerder in dezelfde drugsdeal, die verkeerd afliep. Daardoor zou T. veel geld verloren hebben. Hij zinde op wraak. Sven Mary, advocaat van Silvio Aquino, spreekt tegen dat de moord het gevolg was van een mislukte drugsdeal. „T. en mijn cliënt hebben nooit samen zakengedaan. Het OM dacht dat, maar het is nooit bewezen. T. was blijkbaar wel uit op het geld van Silvio. Hij wilde hem laten kidnappen, maar dat eindigde in een fatale schietpartij." Containerschip bij Hamburg gestrand Een van de grootste container schepen ter wereld is woensdag laat vastgelopen op de Elbe bij het Duitse Hamburg. Het gaat om de bijna 400 meter lange en 54 meter brede CSCL Indian Ocean die 19.000 containers kan vervoeren. Het schip liep door onbekende oorzaak vast in de vaargeul ten oosten van Ham burg. Niemand raakte gewond. Het scheepvaartverkeer heeft wel last van het schip maar kan er langs. De Indian Ocean, eigen dom van rederij China Shipping, is vorig jaar van stapel gelopen en beschikt over de meest ge avanceerde techniek. Na Ham burg is het de bedoeling dat het schip koers zet naar Rotterdam. Verkeer: 8 miljoen overtredingen In 2015 is er in Nederland bijna 8 miljoen keer een verkeersover treding geconstateerd. Het ging om te hard rijden, een rood licht negeren, foutparkeren, het niet dragen van een gordel of helm, bellen met de telefoon in de hand tijdens het rijden en fiet sen zonder licht. Dat blijkt uit een jaaroverzicht van het minis terie van Veiligheid en Justitie. In 2014 werd er ruim 8 miljoen keer een overtreding geconsta teerd, maar dat betekent niet dat we ons netter gedroegen. De poli tiebonden voerden acties voor een betere cao en deelden min der bekeuringen uit. De meeste boetes zijn vorig jaar opgelegd wegens te hard rijden. Veel sneeuw in de Alpen komende week Vakantiegangers in de Alpen kunnen ko mende week veel ver se sneeuw verwach ten. Vanaf zondag sneeuwt het vaak. Omdat er op hoogtes van minder dan 1.700 meter naast sneeuw soms ook re gen valt, is er ver hoogd lawinegevaar, zo meldt Weeronli- ne. Op verschillende pistes kan komende week 50 a 100 centi meter sneeuw val len. Lokaal valt nog meer. Vijf maanden geëist tegen WD'ster Het OM heeft een halfjaar celstraf waarvan vijf maan den voorwaardelijk en een werkstraf geëist tegen voorma lig fractieleider van de WD in Stichtse Vecht, Kathalijne de Kruif. De maand on voorwaardelijk heeft ze al in voorarrest uitgezeten. De Kruif heeft volgens de aan klager geld witgewas sen dat ze heeft ver diend met het kwe ken en verkopen van hennep. Op meer trajecten maximaal 130 Automobilisten kun nen vanaf vandaag nog eens op negen tien trajecten maxi maal 130 kilometer per uur rijden. Het gaat onder meer om delen op de Ai, A27, A28, en A58. Met de ze verhoging mag dan op 61 procent van de snelwegen 130 gereden worden. Minister Schultz streeft ernaar om uit eindelijk op 77 pro cent van de snelwe gen 130 te kunnen rij den. VRIJDAG 5 FEBRUARI 2016 MAASMECHELEN DEN HAAG. De Nationale Voorleesweek trekt allerlei kopstukken naar de scholen en peuterspeelzalen. Minister van Financiën Jeroen Dijsselbloem nam gisteren even de tijd om de peuters van peuter speelzaal Robbedoes voor te lezen uit het Prentenboek van het Jaar 2016, We hebben er een geitje bij! foto Olaf Kraak HAMBURG DEN HAAG ZEIST UTRECHT DEN HAAG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 7