HNNEN&BUIl 7 0 KIJK VERGELIJK Sfeervolle woningen uit de negentiende eeuw Toen we de zachtboard platen weghaalden, bleek er een gaaf balkenplafond onder te zitten. Wel in een vieze kleur groen constateert Aswintha. „Op het pla fond zaten zachtboard platen. Toen we die weghaalden bleek er een balkenplafond boven te zitten. Dat vond ik hartstikke gaaf. Het was al leen in een vieze kleur groen ge schilderd, dus daar zijn wat potten witte verf tegenaan gegaan. Op de schouw zat natuursteen. Daar heb ben we overheen laten stuken. Mensen vonden dat zonde, maar ik vond dat natuursteen heel lelijk." Bedstee Tussen de keuken en de woonka mer zat een raam. Dat hebben ze ook al snel weggehaald. Aswintha weet te vertellen dat daar vroeger de bedstee was. Later kwam er een raam. Benjamin: „Als de een in de woonkamer stond en de ander in de keuken, kon je elkaar niet eens verstaan. Heel onpraktisch. We wil len er nu een soort barretje van maken." Het is wel duidelijk dat een huis uit 1900 verrassingen kan opleveren. De badkamer is beneden en het verbouwen daarvan viel de twee flink tegen. Aswintha: „Er was al bijna 30 jaar niets aan veranderd. We hadden er twee weken voor in gecalculeerd, maar we hebben uit eindelijk vier maanden zonder badkamer gezeten. Gelukkig is die nu wel helemaal naar onze smaak." Boven werd aan de achterzijde van het huis een grote dakkapel ge plaatst. In tegenstelling tot andere stukken in huis is deze meteen goed geïsoleerd. Er is plaats voor drie slaapkamers, maar Aswintha en Benjamin hebben er één grote ruimte van gemaakt. Dat heeft te maken met een van de grootste pluspunten van het huis: „We heb ben een tuin van 25 meter diep en je mag nog een aantal meter aan het huis uitbouwen. Dat maakt deze huizen ook zo gewild," weet Aswintha. „Je zit vlak bij het cen trum, maar woont ook heel rustig met veel ruimte. Genoeg mogelijk heden voor de toekomst dus." Met de vorige bewoners is nog al tijd contact. „Soms komen ze even kijken hoe het gaat en in december kregen we zelfs een kerstkaart." Woningen gebouwd begin 1900 zijn vaak sfeervol met verrassende authentieke details. Op Schouwen-Duiveland zijn er heel wat te vinden, meestal ook nog eens met enorme tuinen. RENESSE ZIERIKZEE SCHARENDIJKE OOSTERLAND DREISCHOR vrijdag 5 februari 2016 Benja min en Aswintha zien genoeg mogelijkhe den in hun nieuwe huis. gegund EVEN VOORSTELLEN Aswintha Verhage (23), werkt op de klantenservice van energiebedrijf Delta in Middelburg Benjamin Passchier (27), fietsenmaker bij Centerpoint in Zierikzee en gaat ook nog een dag in de week naar school Adres: Laone 27 Prijs: €615.000 Bouwjaar: 1900 Kenmerken: Vijf slaap kamers. Mooi aangelegde tuin met veel privacy. Aparte carport en paardenstal. Adres: Zaagmolen 15 Prijs: €175.000 Bouwjaar: 1920 Kenmerken: Vrijstaande stenen schuur, diepe achtertuin aan het water en eigen oprit. Adres: Baken 6 Prijs: €299.000 Bouwjaar: 1930 Kenmerken: Authentieke details als balkenplafond, stalraampjes, schouw en pa neeldeuren. Vrijstaande garage en stal op het perceel. Adres: Lage Rampertseweg 4 Prijs: €459.000 Bouwjaar: 1914 Kenmerken: Zes slaap kamers, veel inbouwkasten, mogelijkheid om een naast gelegen weide bij te kopen. Adres: Welleweg 7 Prijs: €362.500 Bouwjaar: 1920 Kenmerken: Garage met verdieping. Parkeergelegen heid voor vier auto's en er zijn paardenstallen aanwezig.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 59