6 I luizenpaspoort Aswintha Verhage en Benjamin Passchier woonden samen in een huurwoning. Een ander huurhuis vinden duurde zo lang, dat ze besloten zich op koopwoningen te oriënteren. Ze vonden een huis op een gewild plekje in Zierikzee. Aswintha is altijd heel kritisch en veeleisend, dus dan moest het huis wel goed zijn 8? TEKST MARISKA DEN HARTOG FOTO'S MARIEKE MANDEMAKER De Zaagmolen in Zierik zee is een rustig, dood lopend straatje tegenover busstation 't Sas, met uitzicht op een grasveld. Een rijtje eenvoudige huisjes die er stuk voor stuk anders uitzien. Op het eerste gezicht niets bijzonders. „Maar toen ik ging kij ken, was ik er meteen weg van," vertelt Aswintha. Zij en Benjamin hadden al een stuk of vier huizen bezocht, toen ze Zaagmolen 8 op Funda tegenkwa men. „Dat was op een vrijdag. Het stond twee uur te koop toen ik belde. Op maandag ging ik kijken, zonder Benjamin, want die moest werken. Al toen ik de straat in reed, voelde het prettig. Aan het einde van de dag deden we een bod." Al had Benjamin het huis niet ge zien, hij vertrouwde op zijn vrien din. „Ze is altijd heel kritisch en veeleisend, dus dan moest het huis wel goed zijn." Aanleunwoning Dat de verkopers akkoord gingen met hun bod, kwam volgens Aswin tha ook doordat ze persoonlijk een klik hadden. „Deze mensen hebben er maar liefst 56 jaar gewoond. Ze gingen naar een aanleunwoning verhuizen. Ze wilden hun huis graag verkopen aan mensen die er net zo weg van zijn als zij altijd waren geweest. Ze gunden het ons." Voorafgaand aan de huizenjacht maakte het stel zich even zorgen of ze een hypotheek konden krijgen. Benjamin: Er zijn zo veel eisen. Je moet sowieso eigen geld hebben, anders lukt het niet. Gunstig zijn natuurlijk de lage rente en de rela tief scherpe prijzen." Met behulp van een adviseur werd de koop ge sloten en was het huis in mei 2015 van hen. Ze trokken er meteen in, al was en is er nog het nodige te klussen. Te gelwerk, stuken en een dakkapel plaatsen lieten ze doen. Voor de rest klussen ze zelf of krijgen ze hulp van familie en vrienden. „De vloer en de keuken waren nog niet heel lang geleden vervangen, dus dat laten we voorlopig zo. Maar verder hebben we al veel gedaan," ZIERIKZEE 'Dit huis werd ons 44 Het huis van Aswintha en Benjamin is ge bouwd in 1900 en staat aan de Zaagmolen in Zierikzee. Het staat in een rijtje van ongeveer 15 huizen die allemaal een heel diepe tuin aan het water hebben. De vraagprijs was €119.500. Aswintha en Benjamin lieten een dakkapel plaatsen. Ook ontdekten ze een mooi balkenplafond. vrijdag 5 februari 2016

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 58