Sercu vertrekt al na één seizoen bij Tjoba Goedkoop: Ploeg moet zich instellen op tegenstander die spel wil ontregelen 16 ZEELAND Goedkoop verlengt contract met één seizoen Arnemuidse hoofdklasser gaat cruciale fase van zaalcompetitie in. De koploper treft morgen nummer twee DeetosSnel. De korfballers van TOP Arnemuiden weten al zeker dat ze bij hun debuut in de hoofdklasse in de top vier zul len eindigen. „Maar daar nemen we niet langer genoegen mee", zei trainer Arco Goedkoop gisteren. „We gaan alleen nog maar voor een plek in de play-offs. We zullen dus bij de beste twee moeten ein digen. We zijn allemaal sporters en streven het hoogste na. Aan het einde van zo'n goed zaalseizoen willen we ook graag een toetje." Morgen staat de Walcherse kop loper om 16.30 uur in de eigen hal tegenover nummer twee Deetos Snel, één van de ploegen waarvan 'Aan het einde van zo'n goed zaalseizoen willen we ook graag een toetje' eerder dit seizoen verloren werd. Goedkoop: „We zullen moeten la ten zien dat we hebben geleerd van de uitwedstrijd. De ploeg die deze wedstrijd wint, toont aan de druk aan te kunnen en bewijst een plaats in de play-offs waard te zijn." De wedstrijd in Dordrecht ein digde in november in 30-24. „Het korfbal van DeetosSnel was erg fy siek", vond Goedkoop. „Maar de scheidsrechter gaf de ploeg daar ook de ruimte voor. Dat is een kwestie van spelregelinterpretatie. Wij raakten van slag van dat stevi ge spel en ergerden ons aan de lei ding. Dat hadden we niet moeten doen. We hadden de hele tijd rus tig moeten blijven." Dat TOP dat kan opbrengen, liet de ploeg afgelopen weekeinde al zien in Wormer. Het duel met Groen Geel had namelijk dezelfde arbiter. Goedkoop: „Ik heb de ploeg gezegd dat ze zich wekelijks moeten instellen op een tegenstan der die je op allerlei manieren pro beert te ontregelen én op een scheidsrechter die dat ook in hoge mate toelaat. In het duel met Groen Geel werd het mijn team ook moeilijk gemaakt, maar hield iedereen z'n hoofd erbij." DeetosSnel pakte bijna alle pun ten thuis. Opvallend is dat de ploeg in de laatste vier speelrondes nog drie uitduels heeft. En juist buiten Dordrecht is de ploeg kwetsbaar. „Misschien is dat zo", zei Goedkoop, „maar ze hebben nu vier goede wedstrijden op rij gespeeld. Ik heb de video's van die duels gezien en hun spel zag er echt verzorgd uit. Het is beter dan aan het begin van het seizoen." Bij de Arnemuidse ploeg draait het overigens ook niet verkeerd. In de afgelopen twee weken waren er prima overwinningen op Oranje Wit en Groen Geel. Goedkoop: „Maar een wedstrijd tegen Deetos Snel is wel van een andere orde. Ik merk aan de spelers dat ze er heel veel zin in hebben om zich zater dag goed te laten zien." ARNEMUIDEN Arco Goed koop verlengde woens dag zijn contract met TOP Arnemuiden voor één seizoen. De trainer uit Oostkapelle is nu aan zijn tweede seizoen be zig. „Het was mijn inten tie om te blijven en het bestuur, de technische commissie en de spelers- raad wilden ook met mij door. Dat vertrouwen is prettig", zei hij. De trainer heeft niet het idee dat het nieuws van zijn contractverlenging voor rust zorgt bij de spe lersgroep. „Ik denk niet dat iemand zich daar erg mee bezig heeft gehou den", stelde hij nuchter. „Iedereen zit met z'n hoofd bij de competitie." Sercu (46) gaat aan de slag bij de Belgische topclub Boeckenberg in zijn woonplaats Antwerpen. Hij wordt daar de tweede man naast Luc Tossens, een zeer ervaren coach. „Ik was helemaal niet op zoek naar iets anders", vertelt hij. „Deze aanbieding kwam out of the blue. Ik zie het als een eer dat Boeckenberg, dat al tien jaar op het hoogste niveau speelt in Bel gië, mij vroeg. Het is een prachti ge uitdaging om er mee te helpen aan de ontwikkeling van jonge spelers." Want dat is wat Sercu moet gaan doen: bouwen. „Er gaat na dit seizoen een aantal spelers stop pen, net zoals afgelopen jaar bij Tjoba is gebeurd. De club ziet in dat het daardoor volgend seizoen moeilijk gaat worden en wil naast 'Ik denk dat er een manier is om een soort continuïteit te houden: ze kunnen mijn assistent, Tom Mertens, aanstellen als mijn opvolger' Tossens nog iemand hebben om de ontwikkeling van jonge spelers te versnellen." Het gevolg is wel dat Tjoba wéér op zoek moet naar een nieu we trainer. Vorig jaar stond Jouri van den Broeke voor de groep, maar die moest het trainerschap opgeven vanwege de grote drukte op zijn werk. Sercu: „Ik snap dat het niet ideaal is voor de club. Maar ik denk dat er wel een ma nier is om een soort continuïteit te houden: ze kunnen mijn huidi ge assistent, Tom Mertens, aanstel len als mijn opvolger. Hij is in Bel gië ook al hoofdtrainer geweest. Het is nu natuurlijk aan Tjoba of ze in die gedachte mee willen." Sercu krijgt nog wel een paar lastige maanden in Zeeland. Zo wel op het veld als in de zaal strijdt Tjoba tegen degradatie uit de overgangsklasse. „Ik heb er wel goede hoop op dat we ons gaan handhaven", zegt de trainer, over de zaalcompetitie „Na onze over winning van afgelopen zaterdag kunnen we wel aannemen dat we niet rechtstreeks gaan degraderen. Maar ik denk dat we zelfs ook nog de promotie-/degradatiewedstrijd kunnen ontlopen die je als num mer zeven moet spelen. We heb ben nog vier speelrondes en in drie daarvan zie ik kansen." TOP moet bewijzen de play-offs waard te zijn door Roeland van Vliet Arco Goedkoop, trainer TOP Arco Goedkoop coacht Kristian Huisman en Emmelie Bouwens (4) tijdens de uitwedstrijd tegen DeetosSnel. TOP liet zich toen van slag brengen door het fysieke spel van de Dordtenaren. foto Martin Hulsman/Orange Pictures door Roeland van Vliet 'S-HEER HENDRIKSKINDEREN. Voor Tjoba vindt Dirk Sercu het heel ver velend, maar de Belgische hoofd trainer vertrekt al na één seizoen bij de korfbalvereniging uit 's-Heer Hendrikskinderen. „Het is niet dat ik het er niet naar mijn zin had. In tegendeel zelfs. Maar ik heb een aanbieding gehad waar ik geen 'nee' tegen kon zeggen", verklaart de Belg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 48