Benhammou wil vriend vloeren NK-tickets op spel bij titelstrijd springen als een eindpunt ZEELAND 15 Marco Minnaard wordt 28e in bergrit Valencia momenteel minder wedstrijden met Bella Fortuna." Sips combineert haar tijdro vende hobby met een studie sport- en bewegingseducatie aan de hogeschool van Vlissingen. „Ik zit nu in mijn laatste jaar en moet enkel nog mijn afstudeers criptie schrijven. Ik loop daar voor stage bij het talentencen trum Zuidwest Nederland. Geluk kig kan ik dat goed combineren 'Hoe hoger de balk ligt, hoe leuker. Het geeft een kick als je foutloos een parkoers aflegt' met mijn sport, want op school wordt rekening gehouden met mijn trainingen en wedstrijden." Na haar studie hoopt Sips ver der te gaan in de paardenwereld. „Ik wil graag samen met mijn vriendin een stal oprichten. In die stal zouden we dan paarden willen opleiden vanaf zadelmak tot aan het internationale niveau. Het zou geweldig zijn als ik op die manier van mijn hobby mijn beroep kan maken." De inwoonster van Terneuzen wil daarnaast nog een stap hoger op zetten in de sport. „Ik hoop dit jaar met allebei mijn paarden een klasse hoger te gaan. Ik wil ook aan zo veel mogelijk interna tionale wedstrijden deelnemen. Ik hoop verder dat ik op lange ter mijn kan doorgroeien naar wed strijden met balken op 1.50 meter hoogte", droomt Yenca Sips. De zaalvoetballers van Groene Ster Vlissingen kunnen vanavond voor het eerst in hun bestaan de laatste vier halen in het landelijke bekertoernooi. TPP is in het Rotterdamse Topsport centrum de horde in de kwartfina le. Vooral voor coach Hicham Ben hammou is het een speciaal duel. Bij tegenstander TPP zit Max Tjaden immers als coach op de bank. De voormalige assistent- bondscoach is een goede vriend van Benhammou. „We hebben el kaar bijna dagelijks aan de lijn", zegt hij. „Voor de wedstrijd ga ik ook bij hem thuis een hapje eten." De twee kennen elkaar van ha ver tot gort. „Soms bellen we wel een uur met elkaar, zitten we lek ker over zaalvoetbal te sparren. We kennen elkaar zo goed, dat het deze wedstrijd om details zal gaan. Joh, we kunnen de corners van elkaar bijvoorbeeld wel dro men." Benhammou houdt zijn kaar ten voor vanavond nog tegen de borst, maar heeft een strijdplan uitgedacht dat anders dan anders is. „Maar dat zal Max ook hebben gedaan", vermoedt hij. Opmerke lijk in de onderlinge krachtmetin gen tussen de twee is, dat de be zoekende trainer tot nu toe tel kens bij de winnende partij zat. Wordt die trend gevolgd, dan komt Groene Ster Vlissingen voor het eerst in de halve finale van de beker. „In mijn eerste jaar ston den we ook in de kwartfinale. We verloren toen in Lichtenvoorde van Cuypers. Laatst heb ik de beel den nog gezien, pffft. We hadden dik moeten winnen. Zó veel kan sen. Het werd echter 4-1 voor Cuypers. Groene Ster Vlissingen kan vanavond geen beroep doen op de geblesseerden Josimar Pattina- ma en Mourad Azzanagui. Vanuit het tweede is Morad Bobouh als vervanger doorgeschoven. De af trap in Rotterdam is om 19.30 uur. De overige kwartfinales zijn 't Knooppunt-asv Lebo, ZW Den Haag-Leekster Eagles (beide ook vanavond) en Hovocubo-Marlene 2 (morgen). 'Joh, we kunnen de corners van elkaar bijvoorbeeld wel dromen' De strijd in de klasse M tot en met ZZ start ditmaal met een jachtparkoers. Dat betekent dat wil men een kans maken, dat de deelnemers meteen vol aan de bak moeten. In M verdedigt Caro- lein van de Plasse haar titel. De amazone uit Yerseke was een jaar geleden de beste met de ruin Del ta Mossel's Eros. Zaterdag komt ze met Delta Mossel's Fleetwood onder het za del aan de start. Met deze ruin schreef ze vorig jaar het provincia le outdoor en nationaal kampioen schap op haar naam schreef. De combinatie is dan ook huizen hoog favoriet. Met de concurren tie van de afgelopen maanden - Yvonne Jakobsen, Marcelle de Kam, Marlies Zoeteweij, Yenca Sips en Wilma Stouten - is het echter beslist geen gelopen race voor de regerende kampioene. Ook in de klasse Z behoort de Delta Mossel's Fok- en Springstal uit Yerseke met Christiaan van de Plasse, die met Egano en Flora de L'Impermeable twee ijzers in het vuur heeft tot de favorieten. Maar ook hier is de concurrentie met ti telverdedigster Aniek van der Lin den en de merrie Chanel Z uit 's-Heer Arendskerke en Imke Kort uit Lewedorp met de ruin Amaai, om maar enkele te noemen, groot. Programma voor zaterdag. 9.00 uur: pony's klassiek, met aansluiten L, M en Z. 13.30 uur: paarden B en L klas siek parkoers met barrage. Aanslui tend paarden M, Z en ZZ jacht met daarna een klassiek parkoers. Carolein van de Plasse verdedigt haar Zeeuwse titel in de M-klasse. Ze start dit jaar met Delta Mossel's Fleetwood. FREDES. Wielrenner Marco Min naard (Wanty Groupe Gobert) is als 28e gefinisht in de tweede etap pe van de Ronde van Valencia. De 26-jarige renner uit Wemeldinge moest na een bergrit van 163,3 kilo meter 23 seconden toegeven op de Ierse ritwinnaar Daniel Martin (Etixx-Quickstep). Johnny Hooger- land kwam op 35 seconden achter stand als 53e over de meet. De Nederlandse klassementslei der Wout Poels (Team Sky), die woensdag de openingstijdrit won, werd derde en zag zijn leidende positie niet in gevaar komen. Min naard steeg naar de 58e plaats, Hoogerland volgt op de 62e plek. VRIJDAG 5 FEBRUARI 2016 over de grens kijken Bella Fortuna is het 'paradepaardje' van Yenca Sips. Met dit paard is ze in voorbereiding op internationale wedstrijden. Je kunt wel stellen dat Bella For- tuna een uitzonderlijk paard is." foto Peter Nicolai Yenca Sips, amazone door Rudy Boogert Hicham Benhammou, trainer door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND De Zeeuwse springruiters gaan zater dag in het Hippisch Sportcentrum De Kroo op jacht naar de provincia le indoortitels van de KNHS regio Zeeland. De winnaars weten zich ook verzekerd van deelname aan het nationaal kampioenschap, dat het laatste weekend van maart in Ermelo wordt gehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 47