Delta Sport-keeper Micha Stam in voorselectie Oranje voor EK beach Amazone uit Terneuzen ziet nationale titel niet 14 ZEELAND Jean Paul de Bruijn is het ook kwijt in wereldbeker in Turkije Kiplagat vertelt en doceert Twintigjarige Zeeuws-Vlaamse hoopt met een vriendin een eigen stal op te richten. Jean Paul de Bruijn is in het we reldbekertoernooi in het Turkse Bursa al in de kwalificatie uitge schakeld. De Hulster driebander won zijn eerste partij nog wel van de Turk Hamit Akkaya met 40-36 in 32 beurten, maar ver loor zijn tweede partij van een andere Turkse speler, Lütfi Ce- net met 33-40 in 27 beurten. Daarmee was hij al in een vroeg tijdig stadium uitgeschakeld. De Zeeuws-Vlaming lijkt het kwijt te zijn in grote toernooien. Sinds het WK in Bordeaux eindigde hij in vijfwereldbekertoernooien en op het NK slechts één keer bij de eerste tien. Twee keer be reikte hij het hoofdtoernooi, waarvan één keer als beste twee de in de kwalificatie. In Guri in september werd hij dertigste, in Hurghada 21e en nu 35e. Op de wereldranglijst raakt de top twaalf, die de nodige faciliteiten oplevert, steeds verder uit beeld. Volharding verder met trainersduo Korfbalvereniging Volharding uit Yerseke staat de rest van dit sei zoen onder leiding van de oud-ge- dienden Dik Moerland en Harry Christiaanse. Zij vullen de vacatu re van Robert-Jan Cannoo, die vanwege verandering van werk begin januari noodgedwongen is gestopt als trainer van de club. Volharding staat op de vierde plaats in de vierde klasse H en ontvangt zaterdag in Kruiningen ZKV uit Zuidland. sport kort Nieuw Arbeid.nl laat voorlopig niks liggen Ook na vier speeldagen is Nieuw Arbeid.nl zonder puntverlies in poule A van de bedrijfsvolleybal- competitie in Terneuzen. De na jaarskampioen trof in promoven dus Time Out een gemotiveerde tegenstander, maar dat kon niet verhinderen dat het 3-0 werd (25-20,25-19,25-14). Met twaalf punten leidt Nieuw Arbeid.nl, voor Timmer Service, dat elf pun ten heeft en vrij was. ZVW boek te de tweede zege op rij. Yenca Sips begon op zesjarige leeftijd al met paardrijden. Ze richtte zich eerst op de dres suur, maar gaf al gauw de voorkeur aan het sprin gen. Dat legde haar geen wind eieren, want vorig jaar kroonde ze zich met Bella Fortuna tot Ne derlands kampioen in de klasse Z. Nu is ze klaar om ook in inter nationale wedstrijden te schitte ren. Op jonge leeftijd was Yenca Sips al gepassioneerd voor paar den. „Ik ben op zesjarige leeftijd al begonnen met paardrijden op een manege in Hoogerheide", legt Sips uit. „Toen ik tien jaar was, ben ik met mijn ouders ver huisd naar Terneuzen. Ik heb toen een pony gekregen, waarna het eigenlijk pas echt is begon nen." In eerste instantie richtte ze zich op dressuur. „Ik ben daar mee gestopt in klasse M. Vervol gens ben ik gaan springen. Ik merkte al vlug dat ik springen erg leuk vond. Ik heb weliswaar nog enige tijd de dressuur gecom bineerd met het springen, maar uiteindelijk heb ik volledig voor het springen gekozen. Het sprin gen vind ik namelijk uitdagen der. Hoe hoger de balk ligt, hoe leuker het wordt. Het geeft een kick als je foutloos een parkoers kan afleggen." Eerlijker Daarnaast is het springen vol gens Sips eerlijker. „Als een balk bij het springen valt, dan is daar geen discussie over mogelijk. Bij de dressuur wordt de prestatie daarentegen beoordeeld door de jury, wat natuurlijk subjectiever is." Desondanks kunnen de ver schillen bij het springen klein De uitverkiezing is een primeur voor de keeper van de B-junioren van Delta Sport. „Ik was erg blij toen ik hoorde dat ik er bij zat", zegt Stam. „Nu is het hopen dat ik ook tot de definitieve EK-selec- tie behoor." „Beachhandbal is echt een sport in opkomst", zegt Rick Evertse, voorzitter van de techni sche- en jeugdcommissie bij Del ta Sport. „Tot een aantal jaren ge leden was het puur recreatief, maar het wordt nu steeds serieu zer. In Rio de Janeiro is het dit jaar voor het eerst ook olym pisch. Door het mulle zand is het een heel zware sport. In tegenstel ling tot het reguliere handbal kun je niet met de bal stuiteren." Stam ziet een olympische droom wel zitten. „Ik ga probe- 'Tot een aantal jaren geleden was het puur recreatief, maar het wordt nu steeds serieuzer* ren om in het beachhandbal op een zo hoog mogelijk niveau mee te doen. Het zou natuurlijk een erg leuke ervaring zijn om op zo'n toernooi te spelen." Voor Evertse is het geen grote verras sing dat de pupil van Delta Sport geselecteerd is. „Hij is één van de grootste keeperstalenten en staat ook op de nominatie voor onze toch al zeer jonge selectie eerste selectie." De eerste training met het na tionale team is op zaterdag 13 fe bruari in Raamsdonkveer. Twee weken later volgt een trainings stage. Het EK beachhandbal wordt van 8 tot en met 10 juli ge houden in Nazare, Portugal. zijn, maar dat bezorgt Yenca Sips geen zenuwen. „Natuurlijk reali seer ik me dat een fout fataal kan zijn, maar ik begin altijd met veel zelfvertrouwen aan de wed strijd." Daarvoor is wel veel training en discipline noodzakelijk „Ik train twee keer per week met paarden op hoge intensiteit. De andere trainingen zijn vooral her steltrainingen en opbouwende trainingen. Ik ben dus elke dag bij mijn paarden. Het is ontzet tend belangrijk dat je op jouw paard kan vertrouwen. In de wedstrijd moet im mers alles een auto- Easy Going Yenca Sips neemt dit weekeinde niet met Bella Fortuna deel aan het Zeeuws kampioenschap springen in Nieuw- en St. Joosland. De matisme zijn. Dat is bij haar 'parade- J' Bella Fortuna niet al tijd vanzelf sprekend. Je kunt wel stel len dat Bella For tuna een uitzon derlijk paard is. Ik vind het wel erg leuk om met haar te werken. De band tussen ons is ook veel ster ker geworden. Bella Fortuna doet veel voor me. Maar als het even niet lukt, dan vertaalt dat zich meteen naar een minder resul taat. Het is dus soms een gevoe lig paard." De toewijding van Sips werd echter vorig jaar beloond. De twin tigjarige amazone pakte in sep tember met haar paard Bella For tuna de Nederlandse titel in de klasse Z. „Dat is de mooiste over winning uit mijn carrière tot nu toe. Hoewel Bella Fortuna in top vorm was, had ik die Nederlandse titel niet verwacht. Het was name lijk pas de eerste keer dat ik op de Hippiade meedeed met paarden in plaats van pony's." Dit weekeende zal Sips echter met haar andere paard Easy Going deelnemen aan het Zeeuws kampioenschap in Nieuw- en Sint Joosland. „Nor maliter rijd ik met Easy Going wedstrijden in de categorie M en met Bella Fortuna in de categorie Z, maar zaterdag zal ik alleen aan treden met Easy Going. Bella For tuna zit namelijk in een inten sief trainingsprogramma, zodat ik in de toekomst hopelijk ook goed kan presteren op internatio nale concoursen. Ik rijd daardoor Sport sport@pzc.nl BURSA GOES. Lornah Kiplagat is vanavond te gast in Goes. Vanaf 18.30 uur ver telt de voormalige wereldkampioene in sportspeciaalzaak Runners- world in besloten kring over haar carrière en haar charitatieve werk. Vanaf 19.30 uur geeft ze op de baan van AV'56 een clinic aan vijftig vooraf aangemelde lopers, foto Olaf Kraak/ANP YERSEKE TERNEUZEN GOES Gravenstijn in Goes voor judotalenten Zeeuwse judotalenten krijgen morgen in Goes scholing in voe ding en 'strength and condition'. Het pro gramma wordt aange boden door het Olym pisch Netwerk Zee land, SportZeeland en JudoGoes. Om 11.00 uur ope nen gedeputeerde Jo-Annes de Bat en oud-olympiër Debo rah Gravenstijn (foto) de dag in het Om nium. De specialisten Saraï Pannekoek en Vera Wisse vertellen over sport en voe ding. Scott Dickinson, krachtspecialist van NOCNSF, en Gra venstijn nemen het onderdeel strength and condition voor hun rekening. SLUISKIL Dik verlies Polka De driebanders van Polka Print leden in de tweede divisie een zware nederlaag te gen Sprundel 2:1-7. Voor de thuisploeg redde Jean Paul de Kraker de eer door ge lijk te spelen tegen Eric de Busser in een overigens matig duel. Op basis van moyen ne was Meerten Dallin- ga de beste Pol ka-man (0.868), maar ook hij verloor, net als Fons Baart en Louis Dallinga. Yenca Sips wil door Job de Feijter door Menno Kole ZIERIKZEE. Handballer Micha Stam (15) uit Zierikzee behoort tot de 22-koppige voorselectie van het Nederlands Beach Handbalteam onder 16 jaar. Rick Evertse, tc-lid Delta Sport amazone uit Terneuzen treedt alleen in de klasse M aan met haar andere troef Easy Going.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 46