OM: Werkstraf voor inrijden op twee agenten Advocate voelt zich bedreigd na ontvangst magazijn met kogels MILJOEN Oppositie vindt informatie te laat en te weinig, coa FZC Een dreigend tekort van 6 miljoen euro melden in anderhalf A4'tje. Doet de provincie dat nou slecht, of juist goed? 10 ZEELAND Colofon 088-0561510 088-0139910 WATERDUNEN: PROJECT VAN 200 MILJOEN EURO, MAAR WIE MOETEN HET BETALEN? U. (46) had die nacht ruzie met zijn vriendin. Hij had twaalf fles jes bier gedronken en ging in zijn auto op zoek naar haar omdat haar kinderen bezorgd waren. Hij dacht dat ze bij een vriendin in de 'Er was sprake van een poging tot het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel' Deestraat in Poortvliet verbleef. Toen hij daar de eerste keer aan kwam, raakte hij met zijn Chevro let een Opel. „Daar heb ik niets van gemerkt." Toen hij de tweede keer de straat inreed, stonden twee agenten bij de beschadigde Opel. Op het moment dat U. hen zag, wilde hij snel weer weg. „Want ik besefte dat ik stom bezig was." Volgens eigen zeggen reed hij te hard achteruit omdat hij pro blemen had met het schakelen. Vervolgens botste hij tegen een an dere wagen die op dat moment juist de straat in kwam rijden. Daarop reed U. 'weer een klein stukje naar voren'. Volgens de agenten ging het er heel wat rui ger aan toe. Ze moesten, zo blijkt uit hun processen-verbaal, tot drie maal toe wegspringen omdat hij hen anders omver zou rijden. De eerste keer toen U. hard aan kwam rijden en op hele korte af stand van hun bus stopte. Vervol gens toen hij achteruit reed. Zij stonden op dat moment naast zijn auto en U. zou slingerend achter uit hebben gereden. En nog eens toen hij weer met een 'flinke vaart' vooruit reed, nadat hij in botsing was gekomen met de an dere auto. Een van de rechters verbaasde zich erover dat U. precies kon ver tellen hoe alles in zijn werk was gegaan. Hij wees naar een verkla ring die hij twee dagen na zijn aanhouding had afgelegd. Destijds was hij veel minder stellig over hoe alles was verlopen. U.: „Ik heb nu tijd gehad om alles te overden ken." Raadsman Van Hout wees tijdens zijn requisitoir naar de ver klaring van de vriendin van de ver dachte. Volgens haar moesten de agenten niet opzij springen, wel opzij stappen. „Ook een andere ge tuige had het niet over springen maar 'opzij stappen'." Officier van justitie Jo Valente: „Er was sprake van een poging tot het toebrengen van zwaar lichame lijk letsel." Hij eiste een voorwaar delijke celstraf van vier maanden. Daarnaast ook een werkstraf van 150 uur en een ontzegging van het rijbewijs van zes maanden. Uitspraak 18 februari. MIDDELBURG. Alle partijen in Pro vinciale Staten zijn het erover eens dat een dreigend tekort van ruim 6 miljoen euro op het na- tuur- en recreatieproject Water- dunen bij Breskens een onge wenste tegenvaller is. Maar over het korte briefje zonder uitleg waarmee het dagelijks provincie bestuur dat bekendmaakte, ver schillen ze van mening. „Het laat weer eens zien dat we de dingen niet in control hebben", reageert Ger van Unen (SP). „Met de aan kondiging ben ik blij, niet met de inhoud", zegt Kees Bierens (WD) daarentegen. „Het geeft aan dat het provinciebestuur ge leerd heeft van de Sloeweg en hier bovenop zit." Niet toevallig hekelen alle op positiepartijen de hoeveelheid in formatie die ze krijgen over Wa- terdunen en de snelheid waar mee verantwoordelijk gedepu teerde Ben de Reu die aanreikt. „Een droevig tempo", oordeelt Ton Veraart (D66). Hij wijst erop dat de Staten al in december meer duidelijkheid was beloofd over het precieze tekort door in zicht in de nieuwe opzet van de grondexploitatie. „We zouden de zaken goed in beeld krijgen. Nu krijgen we dus een brief waar niet meer in staat dan dat het te kort van 3 miljoen kan oplopen naar 6 miljoen euro. Dat is wel 1. KUSTVERSTERKING Een combinat en Groede, in 2. VERBLIJFSR Die ex, Jacob B. uit de gemeente Borsele, stapte 7 augustus vorig jaar haar kantoor binnen en gaf een Uzi-patroonmagazijn af, ge vuld met een aantal kogels. Te gen de receptioniste zei hij dat het bedoeld was voor de advocate en haar collega. B. verscheen gisteren voor de Middelburgse rechtbank. Ook we gens bedreiging met een gras- schaar van zijn ex. Volgens B. 'slingerde' dat gevulde magazijn bij hem rond en gaf hij het af bij de advocaten 'omdat er toch al een negatief contact was'. De rechtbankvoorzitter wilde weten of dat afgeven een soort aankon diging was. Daarop gaf B. een ont kennend antwoord. Officier van justitie Jo Valente vond het een zeer serieuze be dreiging. „De boodschap is duide lijk, de volgende keer wordt er ge schoten." Hij noemde het 'een misdrijf tegen het leven gericht'. Volgens gedragsdeskundigen is de man sterk verminderd toere keningsvatbaar en heeft hij psy chiatrische hulp nodig. Valente eiste een voorwaardelijke celstraf en behandeling in een psychiatri sche instelling. Raadsman Jos Wouters stelde dat zijn cliënt, toen hij het maga zijn afgaf, helemaal niet bedrei gend overkwam. „Hij lachte zelfs." Volgens hem kwam B. va ker op dat kantoor met vragen en wilde hij het alleen maar afge ven. „Het is alleen maar bedrei gend als de kogels los worden af gegeven." Uitspraak 18 februari. door Emile Calon MIDDELBURG. Agenten moesten wegspringen anders waren ze over reden, zo zei een van de rechters in Middelburg gisteren tegen ver dachte Dirk U. uit Poortvliet. Jo Valente, officier van justitie Geen krant ontvangen? Onze excuses Vragen over verhuizing of vakantie? Bezorgservice De PZC wordt van maandag t/m vrijdag voor 7.00 uur be zorgd en op zaterdag voor 7.30 uur. Heeft u een bezorg klacht? De bezorgservice is open van maandag t/m vrij dag tussen 7.00 - 17.00. Op zaterdag van 8.00 -12.00 uur. Ook kunt u 24 uur per dag uw bezorgklacht doorge ven via pzc.nl/geenkrant of 088-0561510. Klantenservice Wilt u een nieuw abonne ment, een vakantie of verhui zing doorgeven, uw abonne ment beëindigen of heeft u een andere vraag? Neem dan contact op met onze klanten service via 088-0139910, open van maandag t/m vrij dag van 8.00 - 17.00 uur. U kunt 24 uur per dag uw va kantie of verhuizing doorge ven via pzc.nl/service. t Abonneren Via pzc.nl/abonneren kunt u direct gebruikmaken van één van onze aanbiedingen. Of neem contact op met onze klantenservice voor een pas send aanbod. Een abonne ment op de PZC via automati sche incasso bedraagt €30,95 per maand, €89,85 per kwartaal, €174,50 per halfjaar en €341,50 per jaar. »PZC Edisonweg 37e Vlissingen Postbus 5046 4380 KA Vlissingen Telefoon: 0118-434000 redactie@pzc.nl BTW Nr.: NL001094592B01 KVK Nr.: 10017784 t Redacties Telefoon: 0118-434000 redactie@pzc.nl Walcheren 0118-434021 walcheren@pzc.nl Bevelanden/Tholen 0118-434021 bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Schouwen-Duiveland 0118-434021 schouwen-duiveland@pzc.nl Zeeuws-Vlaanderen 0115-645740 zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Postbus145, 4530 AC Terneuzen Sport sport@pzc.nl Hoofdredacteur Arie Leen Kroon alkroon@pzc.nl Commercieel directeur Tessa van Waarde Leveringsvoorwaarden Op alle abonnementen zijn leveringsvoorwaarden van toepassing. Deze kunt u nale zen via pzc.nl/service of opvragen via 088-0139910. t Advertenties Wilt u in de PZC adverteren neem dan contact op via 088-0139998 of ga naar persgroepadvertising.nl /regio Auteursrechten Alle auteursrechten en data bankrechten ten aanzien van de inhoud van deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbe houden. Deze rechten berus ten bij de PZC, c.q. de desbe treffende makers. Wet Bescherming Persoonsgegevens De PZC is een onderdeel van De Persgroep Nederland. De Persgroep legt abonneegege vens vast voor de uitvoering van de (abonnementsover eenkomst. Deze kunnen ge bruikt worden om u te infor meren over diensten en pro ducten van de PZC en De Persgroep. Indien u hier geen prijs op stelt kunt u bellen met 088-0139910 of ga naar pzc.nl/service. Verdeelde reactie door Ernst Jan Rozendaal Ook zonder Waterdunen zou dit bedrag zijn uitgegeven, omdat de kustversterking Dit bedrag is geschat c een rijkstaak is die hoe dan ook zou zijn uitgevoerd. Nu is alleen besloten die te provincie - dat met hel integreren met het natuur- en recreatieproject. Infographic Sjoera van der Horst MIDDELBURG. Een Goese advocate voelde zich vorig jaar zo bedreigd door de ex van haar cliënt dat ze aangifte deed bij de politie. 'Het is alleen maar bedreigend als de kogels los worden afgegeven' Jos Wouters, raadsman Rijksgeld, via het waterschap

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 42