Winter 4 ADRZ redt leven Hagenaar Vlissinger opgepakt voor beledigen wethouder G. van tooven ZEELAND 9 Aalscholvers MH17 Goed nieuws Restafval Bomen Uw keuken en badkamer specialist! O, hoe helder die herin neringen aan de win ters van vroeger! Die wonderlijke winter nacht met de volle, kraakheldere en perfect ronde maan die de sneeuw extra wit maakt, haast even wit als de maan. Kou prikt in je neus en je ogen tranen. En dan die sterren en het oneindig diepe, zwarte heelal. Of je bent in een bos met sneeuw, sneeuw op de bodem, dotten sneeuw op de bomen. Je bent alleen. Wat een stilte en wat een witheid. En je beseft wel: je hoort hier niet te zijn, en zeker niet te lopen. Een zwarte vogel gaat verzitten op zijn tak en er valt wat sneeuw van de tak in de sneeuw. Een duif zit stil ineengedoken onder een struik. Die kan beter meteen uit zijn lijden verlost wor den. Een tik van je stok is genoeg. Zijn miezerig kopje vliegt er af, wel twee meter ver. Hoe rood is vogelbloed in het heldere wit van de sneeuw! Het is om te huilen. Wie doet nu zoiets? De lucht wordt grijs en roze. Wolken die sneeuw beloven. Sneeuw begraaft alles. GOES. Een 45-jarige man die in de nacht van woensdag op donder dag onwel werd in Den Haag, is met spoed behandeld in het Admi raal De Ruyter Ziekenhuis in Goes. Daardoor heeft de man het overleefd. De Hagenaar was onwel gewor den tijdens het douchen en door de brandweer uit zijn woning ge haald. Metingen wezen uit dat de hoeveelheid koolmonoxide alar merend hoog was. Artsen in het Medisch Centrum Haaglanden stelden vast dat hij acuut met hy- perbare zuurstof moest worden be handeld. Er zijn verschillende plekken in het land waar dat kan. Maar alleen het Medisch Centrum Hyperbare Zuurstoftherapie (MCHZ) in het Admiraal De Ruy ter Ziekenhuis in Goes staat 24/7 paraat. Na contact met Tjeerd van Rees Vellinga, arts hyperbare ge neeskunde van het MCHZ is de man met de ambulance naar Goes gebracht. Daar is hij met succes be handeld en ter observatie opgeno men. Hij maakt het goed. MCHZ is gespecialiseerd in de behandeling van letsels door ern stige infecties of vergiftigingen. Ook behandelt MCHZ duikslacht- offers voor decompressieziekte. Brieven Bij het lezen van het artikel over de overlast van aalscholvers (26 ja nuari) schoot mij een herinne ring te binnen. Enige jaren gele den werd ergens in Nederland (kustplaats) een proef gestart te gen overlast van meeuwen. Omdat er nog heel wat gemeen ten geen ondergrondse afvalbak ken hebben en bewoners hun huisvuilzakken ook 's avonds nog buiten zetten, komen in alle vroegte de krijsende meeuwen er op af om de grijs/zwarte zakken kapot te pikken met gevolg een bende op de straten. Toen men met de proef begon om knalgele zakken te gebruiken gebeurde er helemaal niets. Geen meeuw die eraan dacht om hier in te pikken. Wellicht ook voor Vlissingen een goed idee om zo iets te proberen in de Korte Zelke? Als je de burge meester van Zelzate ziet met zijn opblaasbare, fluorescerende uilen, dan is dat toch een geweldi ge diervriendelijke oplossing. Kij ken wie het laatst lacht. Dan sta je als onderzoekscommis sie toch wel aardig voor joker. Een vliegtuigramp met 298 Ne derlandse slachtoffers en we ver geten de beelden op te vragen. Waarom? Was alles duidelijk ge noeg voor de commissie? Dacht men dat een vriendelijk gebaar uit Amerika zou volgen? Of was er voorkennis en zijn de beelden te duidelijk richting een land waar we binnenkort een re ferendum over houden? Voer voor gesprekken en speculaties, 18 maanden na de aanslag. De minachting voor de duizenden nabestaanden duurt voort en de verantwoordelijken zoeken de on derste steen maar het geloof hier in is verdwenen. Wat een positief initiatief van de redactie: een goednieuwskrant! Ik word nieuwsgierig en weldra ontdek ik dat het gaat over een krant met slechts 'goed nieuws'. De lezer zal er vrolijker, opgewek ter van worden, denk je dan. Dat is een prima uitgangspunt om de lezer zo vroeg al te kunnen opvro lijken in de geest van de dag (Car- pe diem!). Nu eens geen negatieve, dramati sche, ernstige berichten over ter roristische aanslagen, milieuram pen, oorlogen, doofpotten en vluchtelingen. Dit is 'different cook'! 'Wie wordt mijn papa? 'Teevendeal blijkt nog ernstiger'. 'Zwaar geschut in straatbeeld'. Middelburger steekt postbezor ger neer'. Staat er dan helemaal geen goed- nieuws' op de voorpagina? Jawel: 'dinsdag 26 januari - 9 graden en later... regen'. Toch ben ik blij met dit initiatief. Eenieder zou graag een 'goed nieuwskrant' willen lezen, maar - helaas - onmogelijk in deze tur bulente wereld. Is er nu niet één stadsbestuurder die zich realiseert hoeveel bejaar den in Middelburg wonen? Het gaat niet alleen om echtpa ren, maar ook om veel alleenwo- nenden. Die medeburgers zijn vrijwel geen van allen nog in staat geestelijk en/of lichamelijk hun restafval naar de desbetref fende plaatsen te brengen. Een maal per maand de grijze kliko le gen maakt dat bij dat restafval eveneens voor menigeen inconti- nentiemateriaal hoort. Vaak veel omvattend. De burgemeester heeft waar schijnlijk geen bejaarde ouders in Middelburg wonen. Anders had hij wellicht voorgesteld de reini gingsbelasting voor ouderen af te schaffen. Zij kunnen dan dit geld gebruiken om bereidwilligen te zoeken, die tegen een redelijke vergoeding het restafval voor hen wegbrengen. Wie van de door ons gekozen, naar ik hoop, inven tieve stadsbestuurders heeft een betere oplossing voor bovenge noemde categorie, in dit opzicht, hulpeloze Middelburgers. Een aantal dagen geleden reed ik van Grijpskerke naar Middel burg. Bij nadering van de be bouwde kom keek ik gewoontege trouw rechts over het land of ik 'de eenzame boom' aan het eind van de Cleene Hoogeweg zag. Niets te zien. „Zeker verkeerd ge keken", dacht ik nog. Wie schetst mijn verbazing en woede toen ik in de krant (26 ja nuari) las dat deze unieke boom gekapt is! Wij wonen met ons ge zin sinds 1977 in de Griffioen, en de boom was en is ook voor onze inmiddels volwassen kinderen een begrip. Vijftien jaar lang wan delden we iedere dag met onze hond naar de 'eenzame boom'. De boom was een ijkpunt in het landschap en stond daar - hoewel krakkemikkig - geen mens in de weg. Het is schandalig dat zoiets - zon der overleg met de Stichting Cleene Hooge - zomaar kan ge beuren. De excuses achteraf van de wethouder wegen niet op te gen dit verlies. De Vlissingse wethouder deed 2,5 week geleden aangifte vanwege een belediging via Twitter. Stroosnijder wil niet zeggen waar de belediging over ging. „De zaak ligt bij het Openbaar Ministerie en ik wacht de afhandeling af." De wethouder wil wel kwijt dat hij niet met de dood is bedreigd. „Het gaat om een belediging, niet om een bedreiging. Maar het gaat er ook om als gemeente een sig naal af te geven. Ook als een amb tenaar zou zijn beledigd, hadden we aangifte gedaan." Stroosnijder heeft er begrip voor dat het de politie een paar weken kostte om de man te verho ren, hoewel hij direct een naam kon doorgeven, die bij de gewraak te tweet stond vermeld. De ver dachte is ook niet opgepakt, maar gisteren zelf naar het bureau geko men om een verklaring af te leg gen. „De politie heeft nog wel be langrijker zaken te doen", beseft de wethouder, die overigens wel blij is dat het Openbaar Ministerie de zaak serieus neemt. VRIJDAG 5 FEBRUARI 2016 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 5046 4380 KA Vlissingen 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Elly van der Bliek Zeemanserve 30, Vlissingen Abko Paauwe Hendrikskinderenstraat 63, Goes Jan van der Straaten Oosterenbanweg 46, Renesse M.C.J. ter Weer-Verheul Hammarskjöldlaan 22, Middelburg Betty van Weele Van Kleffenslaan 110, Middelburg door René Hoonhorst VLISSINGEN. Een 37-jarige Vlissin ger heeft gistermorgen bekend wethouder Sem Stroosnijder 'op zettelijk te hebben beledigd', meld de de politie. Hij mocht na verhoor naar huis, maar kreeg een dagvaar ding van de officier van justitie mee en moet zich te zijner tijd voor de rechter verantwoorden. 800 m2 pure inspiratie! TOTAAL INSTALLATEUR ALLES IN ÉÉN HAND www.vanbovenkeukens.nl KEUKENS SANITAIR BADKAMERS BADMEUBELS TEGELS STOOMCABINES SAUNA VERWARMING BOUWBEDRIJF ELECTRO INSTALLATIEBEDRIJF Tramstraat 1-3 (centrum), Koudekerke, Tel. 0118-551681 's avonds afspraak mogelijk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 41