Beleef Peru! President-commissaris Delta verdedigt omstreden beloning directeur NIEUWS 3 President-commis saris Cees Maas van Delta draait de salarisstijging van zijn directeur niet terug. Hij legt uit waarom. Een algemeen direc teur van een noodlij dend energiebedrijf die een salarisverho ging van 120.000 euro toucheert. Dat is bijna niet uit te leggen aan het per soneel, de publieke aandeelhou ders en de Zeeuwse belastingbeta ler. Voorzitter Cees Maas van de Raad van Commissarissen van Delta vindt het ook lastig. „Want ik begrijp de emoties goed." bijstering bij de aandeelhouders voorstellen? „De opwinding ontstaat omdat veel mensen 400.000 euro al een hoog bedrag vinden. Bijna nie mand in de provincie verdient dat. Als daar nog eens 120.000 eu ro bijkomt, lijkt dat buitensporig. Ik snap dat ook allemaal. Echter, primair gaat het er om dat je de juiste man of vrouw aan het roer hebt om een fusie of de splitsing soperatie van Delta op een verant woorde manier uit te voeren. Ze ker in moeilijke omstandigheden heb je een heel goede algemeen di recteur nodig. Hij en wij hebben de taak om in een gesplitste situa tie zoveel mogelijk banen voor Zeeland te behouden." 'We voeren een beloningsbeleid dat onze aandeelhouders hebben goedgekeurd' Waarom maakt jullie topman Arnoud Kamerbeek een salaris- sprong van 400.000 naar 520.000 euro? „We hebben een beloningsbeleid dat door de aandeelhouders is goedgekeurd. Daarin staat dat we marktconforme salarissen betalen. Onze algemeen directeur verdien- Waarom hebt u de gedeputeer de niet geïnformeerd? „We zijn het niet verplicht. Het is wel een duivels dilemma. Je weet bijna zeker dat de aandeelhouders er moeite mee hebben. Dan ont staat een soort koehandel over za ken waarvoor ze geen verantwoor delijkheid dragen." 'De opwinding ontstaat omdat veel mensen 400.000 euro al een hoog bedrag vinden' de bij zijn vorige werkgever (Nuon, red.) meer dan 400.000 eu ro. Wat ik weet, want de arbeids overeenkomst is onder de vorige president-commissaris (Daan van Doorn, red.) in 2024 tot stand ge komen, is dat men toen vier ton een net aanvangssalaris vond. Hij was tenslotte een jonge man zon- der ervaring als gemeen directeur. Er is de afspraak gemaakt dat hij in tweede jaar zou toegroeien naar een marktconform salaris, als hij in het eerste jaar goed zou pres teren. Dat deed hij, gelet op de complexe situatie van Delta met fusie en splitsing die al boven de markt hing. Kamerbeek is een uit stekende algemeen directeur. Let wel: hij verdient ook minder dan een gemiddelde algemeen direc teur bij vergelijkbare bedrijven." Krijgt Kamerbeek ook bonus sen? „Er is een langetermijnbeloning vastgelegd. Dat vonden we fair, want het zijn moeilijke tijden voor Delta en dus ook voor de di recteur. Hij krijgt deze beloning als hij één van de doelen uit de aandeelhoudersstrategie haalt. Bij voorbeeld als hij de splitsing van Delta tot een goed einde brengt. Dan ontvangt hij de helft van zijn jaarsalaris." Het nieuws over de forse sala risverhoging van Kamerbeek doet veel stof opwaaien. De PvdA in de Tweede Kamer wil bijvoorbeeld dat de loonsverho ging wordt teruggedraaid. Gaat u dat doen? „Nee. We handelen volgens de af spraak en ons beloningsbeleid." Gedeputeerde Carla Schön- knecht was er niet van op de hoogte. Kunt u zich ook de ver- Het nieuws over de salarisver hoging komt naar buiten op het moment dat gemeenten en pro vincie de eerste stap zetten op weg naar herfinanciering van de verliesgevende energieproductie- tak van Delta. Op termijn moe ten ze besluiten om borg te staan voor 200 miljoen euro aan leningen. Slechte timing? „Dit soort dingen komt nooit goed uit." Is de verstandhouding met de aandeelhouders nu verstoord? „Tja, er zit wel een krasje op de ziel. Het enige wat we nu kunnen doen, is samen op een zakelijke manier het splitsingsproces tot een goed einde brengen." 2019 2459 VRIJDAG 5 FEBRUARI 2016 'Dit salaris is gebruikelijk door Frank Balkenende Cees Maas, president-commissaris Cees Maas, president-commissaris President-commissaris Cees Maas van energiebedrijf Delta, foto Ruben Oreel Ontdek Peru, de bakermat van het Incarijk met het wereldwonder Machu Picchu. Wandel over uitgestrekte hoogvlakten, door dichte regenwouden en koloniale stadjes. Ca op zoek naar de gigantische condors in de Canón del Colca en aanschouw de mysterieuze Nascalijnen. Rondreis Mystiek Peru Met NL-sprekende reisleiding naar o.a. Lima, het Titicacameer, Cusco en Machu Picchu. Nérgens voordeliger, 100% vertrekgarantie! Klantbeoordeling 8,7: "Reisbeleving" Zie: Kras.nl/25296 Rondreis Grand Tour Peru Veel vrijheid tijdens deze deels individuele rondreis. Ontdek Peru in rustig tempo. Entree Machu Picchu en vlucht Nascalijnen Klantbeoordeling 8,4: "Een aanrader" Zie: Kras.nl/36154 17 dagen 20 dagen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 3