Toekomstige koks zien en proeven Zeeuwse producten in Yerseke Alerte agent ontdekt forse hennepkwekerij 1 Televisieprogramma belicht week lang charme van Goes Morgen in de winkel! 4 ZEELAND Het is even wennen", zegt Gianluca diploma tiek. Zijn mond ver trekt nog bij de ge dachte aan de rauwe mossel die hij zojuist heeft gegeten. „Goed kauwen, anders proef je niets", had de docent nog gezegd toen hij de mossel in zijn mond stak en dat deed hij. Minutenlang liep hij kauwend op de mossel rond voor hij door durfde te slikken. Nee, een tweede wilde hij niet. Rond de 170 leerlingen van de vier Zeeuwse vmbo-scholen de den gisteren 'een dagje Yerseke'. In een hoog tempo bezochten ze Vmbo-scholieren doen 'een dagje Yerseke'. Eigenlijk hoefje als kok niets van buiten Zeeland te halen. verschillende bedrijven om alles te leren van Zeeuwse producten. „We zijn al bij een fabriek ge weest en hebben gezien hoe mos selen worden ingepakt en we zijn bij een bedrijf geweest dat ver schillende schelpdieren ver koopt", vertellen Jessica, Frida, Marloes, Svenja en Alina. Ze zijn zojuist aan boord gegaan van rondvaartboot Adriana. Op het programma staat een rondvaart over mosselpercelen in de Ooster- schelde en een van de schepen van Prins en Dingemanse zal de monstreren hoe mosselen wor den opgevist. Zodra de Adriana de haven van Yerseke uit vaart, worden de zeebenen getest. „Hou me vast anders val ik", gilt een meid. Maar de jongen naast haar heeft genoeg aan zichzelf en klampt zich vast aan een tafel. De werkzaamheden op de mos- selkotter worden gezien, maar daar is alles dan ook mee gezegd. De andere sekse of de telefoon vragen immers ook de nodige aan dacht. Na een kwartiertje wordt iedereen weer naar het beneden- dek gedirigeerd. Tijd voor een minicursus mosselen opensnij den. Een kleine groep is oprecht geïnteresseerd en wil proeven. „Wel lekker", knikt de een ter wijl de ander zich naar het boven dek spoedt om de mossel uit te spugen. „Veel te zout." Ryan waagt zich er niet aan. „Nee", knikt hij en loopt weg. „Ik vind het leuk vandaag. Heel interes sant." Maar als het aan hem ligt zal hij niet veel met schelpdieren werken. Hij wil banketbakker worden. „Ik houd van precies wer ken en mooie dingen maken." Frida, Alina en Marloes verba zen zich. „Die jongens stellen zich wel heel erg aan. Vanmorgen ook al. We liepen een mosselbe- drijf binnen en de meiden liepen gewoon door en de jongen kne pen allemaal hun neus dicht." De dag in Yerseke werd georga niseerd door Food Lab Zeeland in samenwerking met Lekker Regio naal product. „We proberen de Zeeuwse producten zoveel moge lijk te promoten", zegt Rinus van Stee van Lekker regionaal pro duct. „Het kunnen onze poten tiële klanten van de toekomst zijn. Eigenlijk hoef je als kok niets van buiten Zeeland te ha len." GOES. Goes staat een week lang centraal in het televisieprogram ma 'Geloof en een Hoop Liefde'. Presentatoren Herman Wegter, Kefah Allush, Hella van der Wijst en Mirjam Bouwman gaan op zoek naar dorpsverhalen, stadsge zichten en de rol van het christe lijk geloof. Ze spreken onder ande re met natuurkenner Chiel Jaco- busse, Julia de Wit, Rinus de Regt en kunstenares Tinkebel. De uit zendingen zijn van maandag 22 fe bruari tot en met vrijdag 26 fe bruari, vanaf 18.10 uur op NPO 2. Ook staat Goes in dezelfde week centraal in Thuis op 5 op NPO ra dio 5 (van 22.00 tot 00.00 uur). De agent kwam dagelijks langs het pand, op weg naar zijn werk, en zag dat er coniferen, een elektrisch hek en scher men werden geplaatst. Toen hij een dikke BMW het erf zag ver laten, gingen bij hem de alarm bellen af. Zijn bezorgdheid was terecht want die BMW bleek van iemand te zijn die diep in de hennepwereld zat. Na enkele controles door energiebedrijf Delta volgde een inval. In twee trailers trof de po litie 932 planten aan. Twee man nen werden aangehouden; Cor nells T. en Sjoerd S. De beide 41-jarige vrienden, die nu in Breda wonen, vertelden giste ren tegen de rechters dat ze wa ren begonnen met de kweek omdat ze te maken hadden met grote schulden. S. had zelfs een schuld van anderhalf miljoen euro na een mislukt zakelijk avontuur. Volgens de twee had den ze één keer geoogst waar bij volgens S. vijf kilo binnen was gehaald, terwijl T. het hield op één kilo. Officier van justitie Jo Valente bood zijn ex cuses aan omdat de rechtszaak bijna vier jaar na de inval plaats had. Maar hij stelde dat niet al leen het Openbaar Ministerie Officier van justitie Valente biedt zijn excuses aan omdat de rechtszaak vier jaar na inval plaats heeft. schuld heeft aan de vertraging. „Ook de rechtbank." In ver band met de lange periode tot de zitting eiste hij tegen T. een werkstraf van zestig uur en te gen S. veertig uur. En T. moet, aldus Valente, 18.000 euro te rugbetalen omdat hij dat be drag zou hebben verdiend met de eerste kweek. De raadslieden Alfons Bals en Martij n van der Want stel den dat de inval onrechtmatig was omdat alleen die dikke BMW wees naar hennepactivi teiten. Volgens de twee advoca ten is dat onvoldoende om bij iemand binnen te vallen. Uitspraak 18 februari. 112-nieuws Auto met valse kentekenplaten Een 44-jarige inwoner uit Vo gelwaarde is woensdagavond aangehouden op het Szyd- lowskiplein in Axel, omdat hij rondreed met valse kenteken platen. De politie werd rond 19.15 uur getipt over een verdachte si tuatie op de Bijlokestraat in Axel. Een getuige zag drie per sonen bij een Mercedes en ver trouwde de situatie niet. Hij gaf gegevens over de mannen en de auto aan de politie door, waarna agenten naar Axel reden. De auto is in beslag genome- nen wordt vernietigd. Tegen de man is proces-verbaal opge maakt. Politie pakt auto af hennepteler De politie heeft woensdag avond in Zierikzee een man aangehouden die verdacht wordt van het thuis kweken van hennep. Ook is beslag ge legd op zijn sportauto, een ro de Porsche. Dat meldt wijka gent Douwe de Vries. 27 Roemenen vragen hulp Een groep van 27 Roemenen heeft zich woensdag bij het politiebureau in de Breestraat in Vlissingen gemeld, omdat ze bang zijn dat ze zonder sa laris naar huis worden ge stuurd. De mannen vertelden dat ze zo'n twee maanden bij een bedrijf in de haven van Vlissingen-Oost hebben ge werkt, maar nog geen loon hebben ontvangen. De afdeling vreemdelingenpo litie, identificatie en mensen handel zijn geïnformeerd en beginnen een onderzoek. Ook de Inspectie SZW (arbeidsin spectie) onderzoekt de zaak. Arrestatie voor lastigvallen ex De politie heeft woensdag in een woning in de Kauter- straat in Nieuw-Namen een man aangehouden omdat hij naar de woning van zijn ex-partner in Clinge was ge gaan, terwijl hij een contact verbod had. De man stond rond 11.00 uur te bonzen op de ramen van zijn ex. Hij mocht geen contact meer met de vrouw hebben, omdat hij haar had mishandeld. HOLLANDSE ÜELD^j^ RemBrandt Sst! Papa aan het werk Kijk ook op pzc.nl/HH Verzamel ze allemaal bij o.a. door Melita Lanting De leerlingen kunnen ook een rauwe mossel proeven, foto Marcelle Davidse door Emile Calon MIDDELBURG. Dankzij een oplet tende politieman werd op 14 fe bruari 2012 een forse hennep kwekerij aan de Dijckmeester- weg in Philippine ontdekt. AXEL ZIERIKZEE NIEUWDORP NIEUW-NAMEN is tijd voor de Tuinka DeTun kamer De Tuin Kamer Weihoek 14 4416 PX, Kruiningen Het <om naar de showroom.'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 36