Treur beschrijft onze onbespiede momenten Ophef over brief tekort Waterdunen 4 4 Provincie en gemeenten willen verslechtering dienstregeling van tafel hebben Alle Zeeuwse stations openhouden én toch sneller naar de Randstad. Met die boodschap gaat de provincie naar de NS. Asielzoekers Marina Beach halen zwerfvuil N61 weg Cultuursector maakt -v* IN- EN UITSTAPPERS NS-STATIONS PER DAG IN 2014 A 3** cC> cs V W" MIDDELBURG. Sluiting van kleine treinstations in Zeeland om snel ler naar Brabant en de Randstad te kunnen reizen is niet aan de or de. Dat heeft provinciaal bestuur der Harry van der Maas gisteren gezegd na overleg met de gemeen ten over de treinenloop. Een Zeeuws binnenbrandje tus sen de steden en de dorpen over het stoppen op de kleine stations is volgens Van der Maas geblust. Goes en Kapelle vlogen elkaar de ze week in de haren, nadat de Goe- se burgemeester René Verhulst had gepleit voor een echte interci ty die alleen Vlissingen, Middel burg en Goes aan zou doen. „We hebben afgesproken elkaar vast te houden. Want wat voor de één een plus is, is voor de ander een min. We hebben vastgesteld dat de trein voor een groot deel van Zeeland een belangrijk vervoer middel is. De steden blijven het belang onderstrepen van een rechtstreekse intercity." De NS heeft een ingrijpende wijziging van de dienstregeling voorgesteld. Die gaat op li decem ber in. Enkele weken geleden stel de de provincie in haar Mobiliteits plan nog te streven naar het ver snellen van de verbinding met Amsterdam, maar nu moet Van der Maas alle zeilen bijzetten om verslechtering te voorkomen. In het NS-plan rijdt de intercity Vlissingen-Amsterdam immers niet meer via Schiphol maar via Haarlem. Verder blijft deze interci ty langer in Roosendaal wachten. Die langere wacht- en reistijd wil len de Zeeuwse overheden van ta fel hebben. Verder pleit Van der Maas om het nieuwe Europese be veiligingssysteem ERMTS toe te passen op de Zeeuwse lijn. „Dank zij dat systeem kunnen de treinen sneller rijden", aldus de gedepu teerde. Hij wil met de NS ook spre ken over het laten rijden van een extra 'echte' intercity in de spits uren. Of meer dan twee treinen per uur haalbaar is hangt af van de passagiersaantallen. Wat dat be treft geven de cijfers weinig hoop. De kleine Zeeuwse stations beho ren 25 minst gebruikte van de in totaal 400 NS-stations van Neder land. Uit tellingen uit 2013 van rei zigers tussen Vlissingen en Ber gen op Zoom blijkt dat bijna vier op de tien reizigers naar een an der station in Zeeland of naar Ber gen op Zoom reist. Een kwart reist in de richting van de Rand stad. De rest gaat naar Roosendaal of verder in de richting van Breda. HOEK. Asielzoekers van de op vang in Marina Beach aan De Braakman zijn begonnen met het weghalen van zwerfvuil langs de N61 tussen Hoek en De Braakman. Dat gebeurt voortaan elke week door een wisselend groepje bewoners. De asielzoekers komen in ac tie op initiatief van het Cen traal Orgaan opvang Asielzoe kers (COA). De gemeente Ter- neuzen draagt een steentje bij door dagelijks alle prullenbak ken in Hoek en bij de bushalte in de Braakman te legen. Adjunct-locatiemanager Fok- ke Osterthun (COA): „Er is al een flinke ploeg die allerlei klusjes uitvoeren. Ze houden de boel netjes; dat vinden de be woners zelf ook prettig. Ver geet niet dat het om vijfhon derd mensen gaat. En sinds een week hoort daar ook het verwij deren van zwerfvuil bij. De schoonmakers krijgen voor twintig uur veertien euro." VLISSINGEN. Muzikanten van |j^|; de Muziekschool en muziek vereniging Ons Genoegen verwelkomden bezoekers van de informatiebijeen- komst Cultuur en bezuinigingen met r muzikaal lawaai. Het 'vrije concert' werd door velen gezien als een protestoptreden tegen 'A de 'onontkoombare' bezuinigingen van 2,8 miljoen (waarvan 1,1 miljoen voor rekening &N. van de bibliotheek) in Vlissingen. PAGINA 13 PAGINA 10 11 Zeelan bron www.treinreiziger.nl Zeeland eist snellere reistijd NS door Theo Giele door Wout Bareman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 33