«I CULTUUR SHOW 27 Groei film- en tv-branche Ali B steekt draak met Valentijnsdag Mooi, knap en slim. Met dat wensenlijstje in de hand zoekt de Scientology Kerk een nieuwe liefde voor haar boegbeeld acteur Tom Cruise (53). De dame in v kwestie krijgt X. a het niet makkelijk. Nederlandse producenten van films en tv-programma's kun nen voorlopig blijven rekenen op stevige groei. Het econo misch bureau van ABN AMRO voorziet dat hun omzet dit jaar met 3,5 procent kan toenemen. Dit kun je als acteur niet verzinnen Ali B heeft niets met Valentijnsdag. Op de dag van de liefde maakt hij met komiek Martijn Koning een allesbehalve romantisch programma: De Grote F*ck Valentijn Comedyshow. Dat meldt de zender RTL 5, die de show op 14 februari vanaf 21.30 uur uitzendt. allerlei persoonlijke vragen beantwoorden, onder meer over hun seksuele voorkeu ren, waarna eventueel een da te met Tom Cruise zou volgen. De kerk heeft die speculaties altijd afgedaan als 'totale onzin'. Maar volgens Amerikaanse media worden er inmiddels weer volop 'audi ties' gehouden. Cruise zou dan, zodra hij klaar is met het opnemen van de film Jack Reacher - Never Go Back, weer volop kunnen gaan daten met vooraf goedgekeurde dames. Scientologyleider David Miscavige zou zich persoonlijk met de kwestie bemoeien. De kerk houdt de 'audities' dan ook zeker niet alleen voor het liefdesgeluk van Tom. Binnen de kerk zou het uiterst gênant worden gevonden dat haar meest prominente boegbeeld maar geen vrouw aan zich weet te binden. Alle zeilen worden bijgezet om zijn toekomstige relatie te laten slagen. Zoeken binnen de eigen kring is dan een lo gische stap. Alom wordt namelijk aangeno men dat de vorige relaties van Cruise stuk voor stuk kapot gingen door Scientology. Zijn meest recente echtgenote, Katie Holmes, ver huisde zelfs naar de andere kant van Amerika om hun dochter Suri (9) bij de kerk weg te houden. Maar ook van Penélope Cruz wordt gezegd dat zij Cruises omgang met Scientology niet trok en daarom haar biezen pakte. En Nicole Kid- Het liefst wil hij een look-a-like van de echtgenote van George Clooney man, met wie de acteur maar liefst tien jaar was getrouwd, zou absoluut niet hebben gewild dat hun adoptiekinderen vol gens de Scientologyleer werden opgevoed en daar om de scheiding hebben aan gevraagd. Overigens hangt hun kroost, Connor (21) en Isabella (23), nu wel degelijk Scientology aan. Reden temeer voor Katie Holmes om dochter Suri ver uit de buurt van die kerk te houden. Mocht Scientology erin slagen een dame te vinden voor Cruise, dan zal zij in tegenstelling tot zijn exen geen wereldberoemd actrice of model zijn. Het aantal vrouwelijke Hollywood- sterren dat (openlijk) Scientology aanhangt, is namelijk zeer schaars. Waarheid of niet, de omstreden zoektocht naar een levenspartner voor Cruise heeft in elk geval televisiemakers geïnspireerd. De zen der E! Entertainment werkt aan een nieuwe se rie, The Arrangement, waarin een jonge actrice Megan centraal staat. Terwijl Megan auditie doet voor een film, ontmoet ze acteerhunk Ky le. De twee gaan al snel op date, maar het Asse poesterverhaal krijgt een onverwachte wen ding als ze een contract moet tekenen dat haar leven zal veranderen. Volgens ingewijden is Kyle ook nog eens een vooraanstaand lid van een spiritueel centrum. Klinkt bekend? Amerikaanse media smullen alleen al van de aankondiging. Wie denkt dat hunk Tom Cruise (53) met zijn looks, talent en geld de vrouwen van zich af moet slaan heeft het mis. Sterker nog: de ac teur heeft de grootste moeite om een nieuwe liefde te vinden. Daarom schakelt hij de hulp in van de omstreden Scientology Kerk. Zij zoekt maar wat graag mee naar de toekomstige mevrouw Cruise. Het klinkt absurd. Womanizer Tom Cruise (hij had in het verleden onder meer relaties met Nicole Kidman, Penélope Cruz, Heather Locklear, Sofia Vergara en Cher) heeft hulp no dig met het vinden van een nieuwe liefde. Het liefst wil hij een look-a-like van de echt genote van George Clooney. Mensenrechtenad vocate Amal Alamuddin is namelijk niet alleen slim, ze is ook bloedmooi. Maar daarmee is het eisenlijstje van de Mission Impossible-stet niet compleet. Een belangrijk punt is de Sciento logy Kerk. Cruise is al tientallen jaren een fana tiek aanhanger van die omstreden religie, vaak omschreven als een sekte, en wil daarom het liefst een dame die zijn geloof ook een warm hart toedraagt. De Scientology Kerk is daarom naarstig voor hem op zoek binnen de eigen gelederen. Meerdere ex-leden deden in het verleden al eens een boekje open over hoe zij door hoogge plaatste leden binnen die kerk zouden zijn be naderd voor een 'geheim project'. Ze moesten VRIJDAG 5 FEBRUARI 2016 Huub Stapel over rol in toneelstuk Intouchables Tom zoekt (nieuwe) vrouw T door Chantal Blommers

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 27