'Ik heb de dub in de steek gelaten' 'Slimmer zijn dan Japanners' Eropuit naar de Wadden! SPORT 21 Transfer Van Eijden afgeketst Mokhtar terug bij PEC West ]ord B°ektnu de laatste appartementen kamers in de Voorjaarsvakantie. De transfer van Rens van Eijden (27) naar Dinamo Moskou is afgeketst. Hoe wel de verdediger werd goedgekeurd en ook NEC akkoord was over de af koopsom, stelden de Rus sen aanvullende eisen. De speler, die voor drieënhalf jaar kon tekenen, wees daarop de overgang af. Van Eijden keert nu terug bij NEC, dat in de tussentijd twee vervangers aantrok. De club zit vandaag met de speler aan tafel om de toe komst te bespreken. Youness Mokhtar onderte kende gisteren een con tract voor 2,5 jaar bij PEC Zwolle, de club waar hij in het seizoen 2012-2013 hoog tijdagen kende. Of de 24-ja- rige aanvaller, die in augus tus van FC Twente naar Al-Nassr uit Saudi-Arabië vertrok en zijn contract daar recent liet ontbinden, dit seizoen al voor PEC in actie mag komen, is de vraag. Volgens de regels van de FIFA mag een spe ler niet voor een derde club in één jaar spelen. WIELERKORT „Nee, ik heb geen oog dicht ge daan vannacht. Ik schaam me diep voor wat er gebeurd is. Ik heb de club en de spelers in de steek gela ten. Zo voelt dat. Ik reken het me zelf heel erg aan en daar loop ik niet voor weg", zegt de 24-jarige doelman, die bezig is aan zijn tweede seizoen als eerste keeper van Den Bosch. Terug naar woensdagavond. FC Den Bosch leidt met 2-0 in de kwartfinale tegen topklasser WSB als er nog acht minuten te spelen zijn. Als in een volstrekt on geloofwaardig jongensboek ko men de amateurs uit Noordwijker- hout binnen twee minuten terug tot 2-2. Nog geen drie minuten la ter gaat Heemskerk op afschuwelij ke wijze in de fout door een hoge voorzet uit zijn handen te laten glippen en schieten de bezoekers de winnende treffer binnen (2-3). Puur slecht De ijzingwekkende stilte van deze donderdagochtend staat in schril contrast met de heksenketel die het Bossche stadion de avond er voor was. Met eerst feestende e Grand Slam in Pa rijs is dit weekeinde voor de Nederlandse judoka's het eerste toernooi van dit jaar waar ze pun ten kunnen scoren voor de olym pische kwalificatie. Met de groot te van de ploeg zal het straks in Rio wel goed zitten, misschien zelf wel elf sporters. Maar kun nen zij ook de beoogde drie me dailles halen? Of zullen de ijzer- sterke Aziaten de weg versper ren? „Japan heeft in Londen heel slechte Olympische Spelen be leefd", zegt de Nederlandse bondscoach Maarten Arens. „Me de daarom zijn ze nu spierwild." In Londen wonnen de Japanners zeven judomedailles, maar daar van was er maar één van goud, en dan is zo'n olympisch toer nooi meteen een grote misluk king. Dat willen ze in Rio dus graag rechtzetten. Van die enor me dadendrang hebben de Ne derlanders flink last. Op een paar uitzonderingen na moesten ze de laatste twee jaar allen het on derspit delven tegen de granie ten Japanners, en eigenlijk ook te gen de Koreanen. Het betreft een dikke Aziatische muur. Arens versloeg zelf, in 2000, de laatste twee Japanners die hij in zijn actieve loopbaan in han den had. Maar voor de judoka's die hij het langst begeleidt, Henk Grol en Dex Elmont, zijn de Aziaten momenteel ware plaag geesten. Voor Elmont is dat in de klasse tot 73 kilo Shohei Ono, voor Grol in de categorie tot 100 kilo Ryunosuke Haga, van wie hij in een jaar tijd drie keer ach ter elkaar verloor, ook bij de laat ste WK van vorig jaar. Het is niet vreemd dat met name de Japanners zo goed zijn, stelt Arens. „Het judo zit in hun genen", vertelt de bondscoach. „Het is een verplicht vak op de scholen. Als je in Japan een wille keurige universiteit binnenloopt, staan daar zomaar honderd man op de mat. Honderd man! Zoveel heb ik er hier nooit bij elkaar. Daar ben ik weieens jaloers op." Toch zegt Arens zeker niet wanhopig te zijn. „De Japanners kunnen bepaalde dingen nog be ter doen, maar ik ga ze dat niet vertellen. Wij hebben een betere periodisering en een betere krachttraining. Op tactisch ge bied kunnen we ze soms ook ver rassen. Daar zijn we in de aan loop naar Rio dagelijks mee be zig. We moeten gewoon slim mer zijn." Ongunstige loting Met een ongunstige loting zou den de Japanners en de andere Aziaten straks in Rio een flinke sta-in-de-weg kunnen zijn voor het olympische doel van de Ne derlandse judoka's: drie medail les. De laatste twee WK's lever den mede door de nederlagen te gen de opponenten uit het oos ten elk slechts één schamele bronzen plak op. thuisfans en daarna een uitzinni ge aanhang van WSB. Nu is het Heemskerk die de stilte verbreekt. „Wat er gebeurde bij die beslissen de goal van VVSB? Geen idee. Ik vang een voorzet en opeens is de bal weg. Slordig, ja. Of nee, dat is nog veel te zacht uitgedrukt. Puur slecht." De doelman heeft het er zicht baar moeilijk mee. „Dit is mijn schuld. Bij die eerste goal van WSB werd ik geduwd waardoor ik niet bij de bal kon en bij die tweede stond er opeens een speler voor mijn neus. Maar die derde komt helemaal door mij. En dat doet pijn. En ja, als je dan op inter net ook nog eens persoonlijk wordt aangevallen, wordt dat alleen nog maar erger." Hij zucht even. „Ik kreeg woensdag toen ik het veld afliep (met zijn shirt over zijn hoofd getrok ken, red.) vanaf de kant al al lerlei verwen singen naar mijn hoofd. Maar als er dan op internet men sen ga roepen dat ik me maar beter voor de trein kan gooien, dan raakt me dat heel erg. Ik hou verschrikkelijk veel van voetbal. Zet er alles voor op zij en doe alles voor mijn sport en deze club. Ik dacht ook dat ik zelf een heel goed seizoen draaide en dan maak ik zo'n fout. In zo'n wed strijd. Als keeper ben je altijd de held of de schlemiel. Nu was ik duidelijk het laatste. Daar mag je me ook op aanvallen. Maar maak het niet persoonlijk." Het liefste, zegt Heemskerk, zou hij aan iedereen zijn excuses aanbieden voor de blunder. „Maar dat gaat niet en daar heeft ook nie mand iets aan. Ik heb het woens dag wel meteen in de kleedkamer gedaan tegen de andere jongens." De kleedkamer, waar hij nog heel lang na de wedstrijd bleef zitten. Om vervolgens even snel afscheid te nemen van zijn familieleden in het stadion en daarna heel snel naar huis te rijden. „Dat snelle ver trek was niet uit onwil, maar uit schaamte. Ik ben thuis nog heel lang met mijn vriendin opgeble ven. We zeiden niet veel. Gesla pen heb ik helemaal niet." Site op zwart De nederlaag kwam ook hard aan bij de fans. De website van suppor tersclub Den Bosch FC ging giste ren op zwart met de tekst 'Als jul lie niet willen voetballen, geven wij geen support meer'. Een plek in de halve finale van het bekertoernooi had het geplaagde FC Den Bosch ook nog eens bijna 80.000 euro aan wed strijdpremie en een recettedeling opgeleverd. Daar grijpt de eerstedi- visionist nu dus naast. Bovendien is FC Den Bosch door de manier waarop er van de amateurs van WSB verloren werd het lachertje van voetballend Ne derland. VLIELAND TERSCHELLING AMELAND www.westcordhotels.nl/wadden of bel 0900 - 777 ni7([okaaltarief) o.v.v. Voorjaarsvakantie VRIJDAG 5 FEBRUARI 2016 VOETBAL VOETBAL Van Dijk slaat toe in Qatar Ellen van Dijk heeft de derde etappe in de Ronde van Qa tar op haar naam geschre ven. De 28-jarige wielrenster van Boels-Dolmans sprong in de slotfase weg uit een kopgroep en reed solo naar de streep. Kirsten Wild, dins dag goed voor een ritzege, kwam als tweede over de fi nish. „Ik voelde me de hele dag ijzersterk", zei Van Dijk. „Ik wachtte op het juiste mo ment en gaf toen vol gas." Baankampioene geschorst De Russische baanwielren- ster Elena Brejniva (26) is met terugwerkende kracht voor vier jaar geschorst we gens doping. Bij de tweevou dige Europees kampioene teamsprint (2013 en 2014) zijn sporen van groeihormo nen aangetroffen. Het Russi sche antidopingbureau, dat de straf oplegde, gaf verder geen toelichting op de eigen website. De schorsing is per 22 juni 2015 ingegaan. door Jan Martens DEN BOSCH. Stadion De Vliert, de dag na de beschamende bekerne derlaag tegen VVSB. Terwijl de re serves van FC Den Bosch een trai ningswedstrijd spelen tegen de ta lenten van Brabant United, komt Kees Heemskerk naar buiten ge wandeld. Een muts op het hoofd, de handen diep in de zakken. Een gezicht getekend door ellende. door Hans Klippus D FC Den Bosch-keeper Kees Heemskerk foto Orange Pictures

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 21