•7 31 jaar wachten wordt beloond zijn we er nog lang niet' k idsii 1! 'Niet goed met Schumacher' Krajicek overweegt rol als coach SPORT 19 s iim 1 iVéw* Mm Het laatste nieuws over de gezondheidstoestand van voor malig Formule i-coureur Michael Schumacher is „helaas niet goed". Dat heeft zijn vroe gere teambaas bij Ferrari, Luca di Montezemolo, laten weten. Richard Krajicek is beschikbaar voor een betrekking als coach van een speler uit de top van het mon diale tennis. „Als ik denk die spe ler verder te kunnen helpen en als ik het kan combineren met mijn werk als toernooidirecteur, ben ik geïnteresseerd", zegt de voormalig Wimbledonkampioen in een interview dat morgen in het Magazine van deze krant staat. De 44-jarige directeur van het ABN AMRO-toernooi in Rot terdam is tevens bereid zijn ta lentvolle zoon Alec Deckers (15) te begeleiden op weg naar succes. De tiener richt zich vanaf komen de zomer volledig op tennis. mei 1985 kan uit W I de geschiedenis- I boeken als laatste -JL datum waarop Utrecht victorie kraaide bij PSV. Van de stuntploeg van gisteren zou Chris Kum - de oudste Utrechter die startte - op die da tum vier maanden later geboren worden, benjamin Bart Ramselaar kwam elf jaar later ter wereld. Hij heeft het net als alle huidige spe lers slechts van horen zeggen dat Utrecht destijds na een zenuwslo pend gevecht en uiteindelijk straf schoppen PSV op de knieën kreeg. Nu was het aan hen geschiedenis te schrijven. Met de nieuwe bekerstunt op PSV herstelde FC Utrecht zich voor iets dat veel weg had van een beginnend winterdipje. De ploeg kwam prima uit het kerstreces, maar gaf de laatste twee duels niet thuis bij Roda JC en FC Twente. Dat uitgerekend Bart Ramse laar voor Utrechtse derde en zijn eigen tweede tekende was niet zo heel opmerkelijk. De kleine drib belaar is al weken in bloedvorm en wilde helemaal in Eindhoven zijn kunnen tonen, in de weten schap dat PSV hem nadrukkelijk op de radar heeft. Trainer Erik ten Hag kreeg de hoon van het halve Utrecht-publiek over hem heen toen hij Ramselaar, om te roule ren, lang aan de kant hield tegen Roda, maar hij haalde gisteren zijn gelijk. Omdat de 45-jarige Tuk ker inzag en aanvoelde dat er iets mogelijk was in Eindhoven, ook al was het zo lang geleden voor het laatst gelukt. De wijze waarop Utrecht PSV declasseerde bracht de ploeg weer terug bij de vorm die het tot twee weken geleden etaleerde. Met een prima keeper, een sterke defensie onder leiding van Timo Letschert, een lekker voetballend midden veld en een spits die weer met scherp schiet. Een ploeg dus om ook in de competitie rekening mee te houden. oppeppen, mocht concluderen dat het groepsgesprek zijn uitwer king had gehad. „We hebben veel gesproken en het was iedereen duidelijk dat er dingen moesten verbeteren", aldus Botteghin. 'Het gevoel dat wij nog steeds tot veel in staat zijn moest terugkeren' Al was de vrije val van Feye- noord de afgelopen weken zo diep dat het de vraag is hoe lang de ploeg weer met de borst voor uit loopt. „De winst zal ook de vermoeidheid van een zware be kerwedstrijd wegnemen", geeft Botteghin als voorbeeld voor dat het in het hoofd weer goed moet zitten. „We zijn goed getraind, zondag tegen Ajax is iedereen weer topfit. Die goal tegen Roda JC was prachtig. Mijn familie in Brazilië heeft voor de televisie ge zeten. Mijn vrouw zag het doel punt ook. En ja, ik vierde het met het gebaar van een vader die een baby wiegt. Half december ben ik vader geworden van een zoon. Bebeto vierde zo zijn treffers tij dens het WK van 1994. Dat heb ik altijd onthouden en ik wist dat ik hem zou imiteren als ik zou scoren. Het was al lang geleden dat ik scoorde." Bij Feyenoord roemen ze de professionaliteit van de Brazili aan. Immer op tijd, altijd bezig met beter worden, gediscipli neerd werkend aan het herstel van zijn hamstringblessure. Bot teghin is een verdediger die op dit moment een belangrijke rol kan opeisen bij de Rotterdam mers. Als het gevaarlijk wordt, schroomt hij niet om de bal weg te 'roeien'. „Ik sta in deze ploeg om tegengoals te voorkomen", zegt hij lachend. „We scoorden dit seizoen pas tweemaal uit een corner, dus ik was blij dat ik de ploeg ook in aanvallend opzicht kon helpen. Dit moet een nieuw begin voor ons zijn. We hadden dit zó nodig. Natuurlijk zijn we opgelucht. Maar we zijn er na tuurlijk nog niet." VRIJDAG 5 FEBRUARI 2016 2 Wout Poels blijft drager van de gele leiderstrui in de Ronde van Valencia. Poels eindigde gisteren als derde, slechts 2 seconden achter winnaar Daniël Martin. door Ard Schouten Bart Ramselaar scoort de 0-1, zijn eerste van twee doelpunten uit de bekerwinst op PSV. foto Pim Ras Eric Botteghin Feyenoord-speler UITSLAGEN GOLF Dubai (VAE). Desert Classic. Stand na eerste ronde: 1. Norén (Zwe) 66 sla gen, 2. Cabrera (Spa), Rumford (Aus), Fisher (ZAf), Hanson (Zwe) 67, 14. o.a. Luiten 69. TENNIS Sofia (Bul). Mannen. Tweede ronde: Seppi (lta/4) - De Bakker (Ned) 6-2 6-1, Bautista (Spa/1) - Krajinovic (Ser) 1-0 Walk-over, Mannarino (Fra/8) - Copil (Roe) 6-4 6-7 (5) 6-3, Troicki (Ser/2) - Brands (Dui) 6-4 6-3, Muller (Lux/6) - Berankis (Lit) 7-5 7-6 (4), Kohlschreiber (Dui/5) - Dzumhur (Bos) 6-1 4-6 6-3. VOETBAL KNVB-beker, kwartfinale. PSV - FC Utrecht 1-3 (0-2). 32. Ramselaar 0-1, 41. Haller 0-2, 58. Ramselaar 0-3, 74. Leeuwin 1-3 (eigen doelpunt). Scheidsrechter: Liesveld. Toeschouwers: 20.000. Gele kaart: Van Ginkel, De Jong (PSV). PSV: Pasveer, Brenet (78. Josefzoon), Bruma, Moreno, Willems (64. Isimat-Mirin), Hendrix, Van Ginkel (67. Pereiro), Pröpper, Narsingh, De Jong, Locadia. FC Utrecht: Ruiter, Van der Maarel, Leeuwin, Letschert, Kum, Ramselaar (76. Ludwig), Strie- der, Ayoub, Joosten (67. Boymans), Barazite (82. Ligeon), Haller. WIELRENNEN Ronde van Valencia. Tweede etappe: 1. Martin (Ier) 163 km in 4.10.06, 2. Herrada (Spa) 0.02, 3. Poels (Ned), 4. Intxausti (Spa), 5. Slagter (Ned), 6. Izagirre (Spa). Algemeen klassement: 1. Poels 4.32.42, 2. Sanchez (Spa) 0.15, 3. Rosa (Ita) 0.22, 4. Herrada (Spa) 0.26, 5. Jungels (Lux) 0.27, 6. Moreno (Spa) 0.32. Ronde van Dubai. Tweede etappe: 1. Viviani (Ita) 183 km in 4.07.39, 2. Modolo (Ita), 3. Nizzolo (Ita), 4. Guardini (Ita), 5. Vaitkus (Lit), 6. Swift (GBr), 11Verschoor, 26. Westra. Algemeen klasse ment: 1. Viviani 7.42.50, 2. Kittel (Dui), 3. Niz zolo 0.02, 4. Modolo 0.04, 5. Cavendish (GBr), 13. Verschuur 0.10. Herald Sun Tour. Eerste etappe: 1. Kennaugh (GBr) 126 km, 2. Froome (GBr), 3. Smith (NZI) 0.17, 4. Giacop- po (Aus), 5. Haig (Aus), 6. Bobridge (Aus), 43. Kamstra 5.08, 66. De Keijzer 10.39. Ster van Bessèges. Tweede etappe: 1. Coquard (Fra) 153 km in 3.51.23, 2. Pelucchi (Ita), 3. Claeys (Bel), 4. Van Lerberghe (Bel), 5. Démare (Fra), 6. Feillu (Fra), 72. Bovenhui, 109. Reus. Algemeen klasse ment: 1. Coquard (Fra) 7.16.41, 2. Claeys 0.13, 3. Dupont 0.14, 4. Pelucchi (Ita), 5. De- moitié (Bel) 0.16, 7. Reus 0.18. nn|H(

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 19