'Een nieuw begin, alleen Eindhovenaren falen weer in bekertoenooi De koploper uit eredivisie wordt voor eigen publiek uit de beker geknikkerd door een stuntploeg. 18 Valse start voor Van Gerwen Michael van Gerwen is in mineur begonnen aan het nieuwe seizoen in de Premier League Darts. De nummer één van de wereldrang lijst was in Leeds niet opgewas sen tegen James Wade. De Braban der, die het toernooi in 2013 won, verloor met 4-7 van de Engels man, na een voorsprong van 3-0. Raymond van Barneveld kende daarentegen een vliegende start. De Hagenaar maakte gehakt van Phil Taylor: 7-2. Barney, die in de derde leg een 10-darter gooide, haalde een gemiddelde van bijna 104 punten. De Engels man bleef steken op 92 punten. EINDHOVEN. De relatie tussen PSV en de tweede competitie van Ne derland lijkt sinds 1990 op een in geslapen huwelijk dat incidenteel een positieve oprisping kent. Van af dat jaar werd PSV in totaal elf keer kampioen van Nederland. Dit seizoen hoopte de ploeg van Phillip Cocu voor de vierde keer in die 26 jaar de KNVB-beker weer omhoog te kunnen houden. Daarnaast wilde PSV de tweede 'dubbel' sinds die tijd realiseren. Dromen die dromen blijven na een ontluisterende nederlaag te gen FC Utrecht. Zonder Andrés Guardado, zorg vuldigheid, finesse, ritme, frisheid en vastigheden was PSV totaal niet opgewassen tegen de num mer zeven van de eredivisie. De Eindhovenaren werden na een goede beginfase volledig onder de voet gelopen door FC Utrecht, dat uitliep naar een grote zege: 1-3. Het duel met FC Utrecht was geen valse noot, maar een totale miskleun van PSV. Een nederlaag die bovendien veel vragen op roept. Na de komst van Marco van Ginkel naar Eindhoven is de ploeg op papier door velen al als kam pioen betiteld. Op het veld gelden alleen andere wetten dan op pa pier, zo blijkt altijd weer in de voetballerij. Gisteren zat er ineens geen gaatje, maar een Kanaaltun nel in de dijk voor Remko Pas veer. In de beginfase had PSV via kopballen van Luuk de Jong en Marco van Ginkel naar een voor sprong kunnen uitlopen. Daarna ging zo'n beetje alles mis wat er maar mis kon gaan. Passes kwa men niet aan, achterin werden de PSV'ers veel te makkelijk uitge speeld en het in elkaar geknutsel de team leek totaal niet op elkaar ingespeeld. Guardado Van Ginkel maakte zijn debuut, maar had amper inbreng in het elf tal dat het zonder Andrés Guarda do moest doen. De hamstringbles sure van de Mexicaan slaat de sterkste kies uit het gebit van de club die in de eredivisie zo vaak ongenaakbaar is. Mogelijk keert hij in de loop van volgende week terug op het trainingsveld. Zonder zijn routine en voetballend vermo gen verloor PSV gisteren de slag op het middenveld, al was de club ook voorin onmachtig en was het achterin een gatenkaas. Zwakke momenten van Jetro Willems, Jos hua Brenet en ook Jeffrey Bruma doen de twijfels over de kracht van de defensie weer aanwakke ren. PSV houdt zelden de nul, maar scoort bijna altijd. Wat 48 eredivisieduels op rij al lukt, was gisteren pas een feit toen FC Utrecht al drie ballen achter Pas veer had geschoten. Vooral de 0-2 van Sébastien Haller was voor de neutrale kijker een lust voor het oog. Slechte dag De week begon nog wel zo goed in Eindhoven. Na het puntenver lies van Ajax in Kerkrade ligt PSV op koers om opnieuw de landsti tel binnen te halen en met de komst van Van Ginkel zijn alle po sities in de selectie dubbel bezet. Een doordeweekse ontmoeting met FC Utrecht maakte duidelijk dat PSV op een slechte dag simpel te kloppen is. Zelfs door een ploeg die al 22 jaar op rij alles had verlo ren in het Philips Stadion en voor het eerst sinds 1985 in de polonai se Eindhoven kon verlaten. Met dank ook aan PSV, dat afgezien van de beginfase en een periode na de 0-3 niet de indruk wekte da genlang wakker te liggen van het verlies in het bekertoernooi. Zijn rake kopbal in de ver lenging van het beker duel met Roda JC (0-1) geeft iedereen weer een beetje lucht in de Kuip. Maar zon dag wacht alweer de uitwedstrijd tegen Ajax, een duel waarna Feye- noord zelden met een brede glim lach van het veld stapte. „Dit neemt absoluut wat druk weg van onze schouders", zegt Eric Botteghin, die woensdag avond met Sven van Beek en Te rence Kongolo het hart van de ver sterkte defensie vormde in Lim burg. „Als je Feyenoord bent en je verliest vijf wedstrijden op een rij, dan is het gewoon ongelooflijk be langrijk dat je die reeks door breekt. Hoe is dan even niet be langrijk. De winst tegen Roda JC heeft ons in elk geval een heel goed gevoel gegeven", aldus de 28-jarige Braziliaan, die zijn eerste goal voor Feyenoord maakte. Voor het eerst in lange tijd wa ren er weer lachende gezichten te zien bij spelers van Feyenoord die het stadion verlieten. De onrust nam met de dag toe, maar trainer Giovanni van Bronckhorst bleef maar hameren op het feit dat het bekertoernooi als reddingsboei kon fungeren. Botteghin won de beker vorig seizoen met FC Groningen. Het le verde een mooie huldiging op in de stad en bovendien een direct ticket voor de Europa League. Iets wat Feyenoord via de reguliere competitie niet zal kunnen be werkstelligen. „Het gevoel dat wij nog steeds tot veel in staat zijn moest terugkeren", zegt Botteg hin, die de afgelopen zomer voor 2,5 miljoen euro werd weggeplukt uit Groningen. Discussie In Limburg sloot de spelersgroep zich een dag voor de wedstrijd af. Zonder trainers of leden van de medische staf werd er openlijk ge discussieerd. Na de thuiswedstrijd tegen ADO Den Haag hadden Ton- ny Vilhena en Marko Vejinovic in het kleedlokaal nog openlijk ruzie gemaakt. Nu moest alle onvrede maar eens op tafel komen. Wie Vilhena en Vejinovic daarna in de wedstrijd tegen Roda elkaar zagen Sport FC Utrecht zet PSV voor schut door Rik Elfrink Eric Botteghin (links) en Dirk Kuyt. foto Pim Ras door Mikos Couka PSV-doelman Remko Pasveer ziet de bal in het doel verdwijnen. foto Pro Shots

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 18