Uiteten Beoordeling ZEELAND 9 Kokkerellen in de buitenlucht Een welkomstbord aan de gevel geeft weg dat we vanavond een date hebben met horecareus Amadore. De tweepits-brander Onja van Primus maakt het makke lijker om te koken in de bui tenlucht. Het compacte ont werp, gemaakt van roestvrij- staal, leder, eik en messing, is makkelijk op te zetten en op te bergen. Met het openklap pen van de koffer ontstaat een stevige, stabiele kook-unit, die de branders goed afschermt tegen de wind. Het fornuis is krachtig genoeg om te koken voor vier personen. Er is ruimte voor twee grote pannen. De deksel van eikenhout is te gebruiken als snijplank, maar ook als pla teau om eten op te serveren. Een draagriem maakt het makkelijk om Onja onderweg mee te nemen. Verkrijgbaar bij de outdoor speciaalzaak en online. Advie sprijs: 129,95 euro. Papa Kazmi Pure Cook Book Papa Kazmi Pure Cook Book van Sheraz en Nawaz Kazmi is uitgeroepen tot kookboek van de maand februari. De held van het boek, Papa Kazmi, trok op zijn zestiende met alleen zijn kleine zusje uit Pakistan naar Londen en settelde vervolgens met de jonge Nederlandse Carla in ons land. Ruim veertig jaar la ter hielpen zijn zonen Sheraz en Nawaz hem zijn droom te verwezenlijken: een eigen res taurant, Hills Mills, in de binnenstad van Delft. Daar kookt Papa Kazmi sinds drie jaar elke dag Indiase klassie kers, opgevrolijkt met wester se invloeden (bouillabaisse, Hollandse runderlappen), hip pe ingrediënten (quinoa, aga- venectar, superfoods!) en vooral veel smaak. Het boek, dat voor en met Pa pa Kazmi is gemaakt door zijn zonen, is verkrijgbaar voor 34 euro. Hotspots volgens Couverts Restaurant RIJKS, Japas Nij- kerk, Hudson Den Haag, 't Amsterdammertje en Gossi- mijne in Uden. Deze restau rants en een selectie aan ande re populaire restaurants in Ne derland zijn de 'Couverts Hot spot' voor het jaar 2016. De volledige lijst van Couverts Hotspots is te bekijken op www.couverts.nl/hotspots. De restaurants die een plek in deze lijst hebben weten te ver overen, zijn de best beoordeel de én de meest populaire res taurants over 2015. De keus van restaurantgasten staat hierbij centraal. Hun reserve ringen en reviews hebben be paald wat de meest populaire plekken waren in 2015. Amadore Hotel Restaurant Arion Boulevard Bankert 266 Vlissingen amadore.nl/restaurant -zeeland/vlissingen/arion/ Serveerster Sasha brengt als amuse tataki van tonijn en se rieus lekker brood. De kaart is overzichtelijk, met teksten vol schuimpjes, crunchdingen en kro- kantjes. Vegetariërs moeten het met pasta en een groentetaartje doen. We starten allebei met zalm: op een leisteen komen vier mooie gemarineerde porties. Sas ha heeft prachtige knalpaarse na gels, zij zal stiekem best blij zijn met het einde van de leisteen trend. We speuren naar coquilles maar vinden er één, die korter en feller gebakken had mogen wor den. Ook de aangekondigde 'Alsof je naar een strijkorkestje luistert en er plotseling een clown met een gastoeter opduikt' pen? De knapperige sla is subtiel aangemaakt met peterselievinai- grette, kappertjes en kleine stuk jes gezouten citroen, die wel een vondst zijn. De witte huiswijn komt in twee smaken: Chenin blanc en Sauvignon blanc. Met 4,90 voor een glaasje vinden we dat prijzig, hoe toegankelijk en fris de wijn ook is. De vleeskeuze van het dagme nu intrigeert: Zweedse varkensfi let uit de oven. Ik zie even beige saus en bessenjam voor me. Het varkensvlees is speciaal geïmpor teerd, vertelt Sasha. Op tafel ko men drie malse plakken filet, met een piepklein randje vet. Sap pig en vol van smaak, ook door de lekkere dragonsaus. Komt dit uit de oven? Het vlees rust op een bergje hartige paddenstoel tjes en repen rode paprika met schil. Mijn tafeldame koos heil botfilet 26,50), die mooi ge stoomd is maar wel een extra draai van de molentjes krijgt. De gemarineerde kerstomaatjes van het voorgerecht maken een come back, maar nu minder zoet en ver sierd met basilicum. Topper is de jus met kokkels, zilt en vol smaak. Het menu repte nog over een krokant je van parmaham, maar die mist. Net zoals de be loofde salade. Maar de porties zijn zo flink dat we geen bijge rechten blieven. Mijn tafeldame sluit dus af met cappuccino en die komt met een enorme lading bonbonnetjes en snoepjes. Mijn 'petit grand dessert' is duidelijk een improvisatie vanwege mijn notenallergie. Om me heen zie ik mooie groene torentjes van pista che. Maar ik krijg een vlak sma kende crème brülée in een koffie kopje, een eenzaam bolletje ijs dat wegsmelt in een apart schotel tje (waarom?) en vriezervrucht jes in rode saus, met sinistere bloedrode kiwi. De rekening blijkt exact hon derd euro te zijn. „Dat hebben jul lie knap gedaan", zegt John. Dat had ik graag welgemeend terug gezegd. Ook tegen Van Zuijlen die nog even een praatje komt maken. Hij vertelt over zijn resty- lingplannen van Jersey en daarna Arion. Ook benoemt hij de mati ge recensie van Vis a Vis, waarna hij maatregelen moest nemen. Het lijkt ons geen sinecure, een horeca-imperium runnen. Hoe hou je al die ballen steeds weer hoog? Het personeel van Arion krijgt pluimen en we hebben pri ma getafeld. Alleen niet zo heel goed gedineerd. Vlissingen aar ooit de Bourgon diër zat hangen nu poster tjes: coming soon, meer Amado re! Eigenaar Jerry van Zuijlen startte met een midgetgolfbaan plus pannenkoekenrestaurant. Dat werd een indrukwekkend Zeeuws imperium: vier hotels en acht eetgelegenheden, met straks nog een eetcafé erbij. Stijlvolle za ken op de mooiste locaties, maar kun je er ook prettig tafelen? In- ternetrecensies reppen over een heidsworst, kant en klare spul len, onattent personeel. We gaan het onderzoeken en kiezen voor Arion, een vertrouwd gezicht aan zee. Bekend van het zaterdagse di nerbuffet en de zondagsbrunch. Het menu biedt eendenborst, oes ters en kreeft en belooft dus luxe. De zaak is enorm. De vrolijke gastheer John informeert waar we willen zitten. „Waar hebben we zeezicht?", vraag ik. „Nergens, want het is donker", is het gevat te antwoord. Aan een strategisch tafeltje in het midden van de bal zaal zit meneer Van Zuijlen toe vallig ook te eten. Een aangena me manier van quality control, lijkt ons. Het is knap hoe de gro te ruimte toch intiem is gemaakt, met verschillende zithoeken, rus tige kleuren, kaarslicht en haard vuur. Voor het zeezicht oriënte ren we ons op de lichtjes van Bel gië. Af en toe vaart er een kolossa le schaduw door het duister: machtige zeeschepen, die alle conversatie even laten stokken. crème van bloemkool proeven we niet terug. Het bord is ver sierd met twee verdrietige takjes groen. In een weckpotje komt een antiboise van komkommer: een soort zoete salsa, bijna mar melade, met gemarineerde to maatjes en veel kruidigheid. Een vrolijk, luidruchtig sausje, al vloekt het in combinatie met de zalm. Alsof je naar een strijkor kestje luistert en er plotseling een clown met een gastoeter op duikt. De menuzalm is ook van de categorie strijkorkest: keurige plakken gerookte zalm en forel. Ze liggen alleen bedolven onder een enorme berg slablaadjes. Zul ke vis hoefje toch niet te verstop- DONDERDAG 4 FEBRUARI 2016 VLISSINGEN Prima tafelen VLISSINGEN VLISSINGEN Hotelmanager John Brakeboer bedient zijn gasten in hotel restaurant Arion. foto's Ruben Oreel Mooie gemarineerde porties zalm op een leisteen. Amadore Hotel Restaurant Arion Boulevard Bankert 266 In Eten doen de PZC-redacteuren Marloes Matthijssen en Frank Balkenende beurtelings verslag van een bezoek aan Zeeuwse eetgelegenheden. Prijs-kwaliteit: Behalve de kokkeljus was er weinig echt memorabel. Entourage: Mooie grote zaak, superlocatie aan de boulevard. Bediening: John en Sasha maken vele kilometers met een glimlach en zijn vrolijk en at tent. Conclusie: Gulle porties, vriendelijke sfeer, geen uitbundig feestje op je bord.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 83