Met je boek op de foto Treinplan splijtzwam Eric Vaarzon Morel schildert met flamenco JVOZ wil naast jeugdploegen ook seniorenteam Zeldenrust-Steelantcollege haakt aan bij drie andere middelbare scholen Alle middelbare scholen in Zeeuws- Vlaanderen zoeken samen antwoord op dalend aantal leerlingen. TERNEUZEN. Zeeuws-Vlaamse mid delbare scholieren goed onderwijs blijven bieden, zo dicht mogelijk bij huis. De vier middelbare scho len in Zeeuws-Vlaanderen gaan gezamenlijk onderzoek doen om dat voor elkaar te krijgen, zo is gis teren bekendgemaakt. Het Zwin College in Oostburg, het Reynaert College in Hulst en De Rede in Terneuzen waren vo rig jaar al zover dat ze die weg wil den inslaan. De vierde school, het Zeldenrust-Steelantcollege (ZSC) in Terneuzen, hield zich toen nog afzijdig. De nadruk lag te veel op de organisatievorm van de scho len, oordeelde voorzitter Jos de Kooning van de centrale directie van het ZSC. Een scholenfusie was niet de in zet en is die nu nog niet. Het is, zei Frank Neefs van het Zwin Col lege gisteren, ook zeker niet de be doeling het middelbaar onderwijs op één of twee plaatsen te concen treren. „Zeeuws-Vlaanderen is te uitgestrekt om aan concentratie te denken", aldus Neefs. „Het gaat er om ook in de toekomst, bij een verder dalend leerlingenaantal, een zo breed mogelijk aanbod van goed middelbaar onderwijs in stand te houden." Hoe dat het beste kan, zal moe ten blijken uit verschillende on derzoeken. De scholen gaan aller eerst afzonderlijk de gevolgen van een zelfstandig voortbestaan op een rijtje zetten, waarmee het ZSC tegemoet gekomen is. Een tweede, gezamenlijk onderzoek richt zich op de vraag wat een in tensieve samenwerking kan ople veren. De studies moeten eind dit jaar klaar zijn. De onderzoeken zijn ingegeven door het dalend leerlingenaantal in Zeeuws-Vlaanderen. Het ZSC heeft de afgelopen vijfjaar het aan tal leerlingen nog zien stijgen, maar alle scholen samen hebben Wij willen scholen houden op alle locaties, samenwerking is dan nodig. in die tijd ruim 250 leerlingen 'ver loren'. Zeeuws-Vlaanderen telt nu bijna 5000 middelbare scholieren. Op grond van het leerlingenaantal op basisscholen zullen dat er in 2021 nog 4000 zijn. Financieel heeft dit enorme ge volgen, maar, lichtten Piet de Wit te van het Reynaert College en An ton du Pont van De Rede toe, klas sen voor sommige vakken dreigen ook zo te klein te worden dat het moeilijk wordt die vakken te blij ven geven. Een idee is leerlingen met moderne verbindingstechnie ken op meer scholen tegelijk les te geven. Het ministerie van Onder wijs denkt mee, maar wil dan ook dat de scholen proberen de krach ten te bundelen. 1 GOES. De discussie over Zeeuw se treinen zet de grote en klei ne gemeenten tegenover el kaar. Het dagelijks provinciebe stuur is met de NS in gesprek over een snellere treinverbin ding naar de Randstad. Hoewel dat te optimistisch lijkt, gaat de voorkeur van de provincie uit naar twee intercity's per uur - die alleen stoppen in Vlissin- gen, Middelburg, Goes en Ber gen op Zoom - én twee stop treinen per uur die alle Zeeuw se stations aandoen. Het Goese college van burgemeester en wethouders ziet het liefst twee rechtstreekse intercity's per uur en een stoptrein, zei burge meester René Verhulst giste ren. „Met één intercity en één stoptrein per uur als minimum variant." Nu rijden er twee stoptrei nen per uur, wat gunstig is voor gemeenten met kleine sta tions zoals Reimerswaal en Ka- pelle. Wethouder Jon Hersel- man van Kapelle is dan ook fel tegenstander van het schrap pen van één van de twee stop treinen. „Het merendeel van de reizigers komt ook van Zuid-Be veland." PAGINA 4 www.pzc.nl zeeuws-vlaanderen@pzc.nl DONDERDAG 4 februari 2016 Onderwijs bundelt onderzoek door Harmen van der Werf Frank Neefs, Zwin College Met je favoriete boek op de foto, het kon gisteren in een hypermodern fotohokje in de biblio theek in Terneuzen. Wethouder Frank Deij nam als eerste in het hokje plaats met een e-book van wijlen Volkskrant-colum nist Martin Bril, getiteld Nieuwe avon turen van Evelien. „Ik heb een gewel dige bewondering voor Bril, maar", bekende hij eerlijk, „dit boek moet ik nog lezen." Nou, dat komt goed uit. De Cen trale Bibliotheek trekt heel Neder land door met het fotohokje om le zen te promoten. Aad Vlag uit Ter neuzen heeft die aanmoediging niet nodig. „Al vanaf de middelbare school lees ik graag, dankzij mijn le raar Engels. Hij zei altijd 'het maakt niet uit wat je leest, als je het maar doet'." Vlag is dat nooit vergeten en heeft ook nog zelf de pen ter hand genomen, als schrijver van thrillers. Met enkele van zijn eigen boeken ging hij op de foto, waarna hij het re sultaat vanuit het fotohokje direct doorstuurde naar zijn Facebook- en Twitter-accountant Schrijver Aad Vlag met enkele van zijn boeken in het fotohokje, foto Camile Schelstraete door Luc Oggel en Melita Lanting

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 78