- M i Bieb in Hansweert gaat later open Karate als verdediging Boeren krijgen drie jaar om alles te regelen 6 BEVELANDEN en THOLEN Buitenlanders die de oogst van het land halen, hebben recht op een fatsoenlijke slaapplaats, vindt Reimerswaal. Concert met accordeon en viool De laatste loodjes DEMONSTRATIE KRUININGEN. Polen die tijdens de fruitpluk een paar maanden in een gammele en onveilige stacara van in een hoekje van de boom gaard moeten bivakkeren. Aan dat soort taferelen komt snel een eind, als het aan wethouder Izak Vogelaar (VVD) van de gemeente Reimerswaal ligt. Na enkele jaren van voorberei ding komt hij binnenkort met een definitief plan naar de ge meenteraad. Dat moet huisves ting van arbeidsmigranten in het buitengebied in goede banen lei den. Fruittelers en andere agrari sche ondernemers die personeel op eigen terrein wil huisvesten, moeten een keuze maken. Of ze bouwen een permanent slaapon- derkomen, of ze kiezen voor een mobiele oplossing. Maar die staca ravans moeten dan 's winters wel in een loods worden opgeborgen. Om de ondernemers tege moet te komen, wil het college van B W een overgangster mijn van drie jaar hanteren. Voge laar: „Maar dan moeten ze zich wel hebben aangemeld bij ons. Gemeentebestuur niet van plan om regels te versoepelen voor huis vesten van arbeidsmi granten in de dorpen. Als ze dat niet doen en bij contro le blijkt dat ze niet aan de regels voldoen, treden we tegen ze op." Echte misstanden zijn overi gens in Reimerswaal tot nu toe niet aan het licht gekomen. Maar volgens Vogelaar was het slaap verblijf bij sommige bedrijven wel 'op het randje'. Behalve dat ook voor caravans werkgevers zich moeten houden aan een minimaal aantal vierkan te meters per persoon, wordt ook de kwaliteit in de gaten gehou den. „Eens in de twee jaar moe ten caravans gekeurd worden." Aan de gemeentelijke regelge ving voor het huisvesten van ar beidsmigranten in de dorpen, wil Vogelaar voorlopig niet tor nen. Nu mag een bedrijf pas een woning kopen als er binnen een straal van 250 meter niet een an der huis is dat bewoond wordt door buitenlandse werknemers. Overigens vallen van oorsprong Poolse of Portugese mensen die hier zelf een woning kopen of hu ren niet onder deze regeling. Het college wil de cirkels niet verkleinen, ook al zijn er weinig straten over waar nog huizen kunnen worden gekocht voor dit doel. Vogelaar: „Vanwege onze plicht om statushouders te huis vesten, is de vermenging met mensen uit andere culturen al groter dan een paar jaar geleden." HANSWEERT. Een mooie leestafel was er al en ook de nieuwe boe kenkasten staan klaar in Ma- ria-Oord in Hansweert. De Bieb in de buurt had dan ook - vol gens planning - deze week open kunnen zijn. Ware het niet dat de internetaansluiting nog ont breekt. Die is van essentieel be lang. Bezoekers kunnen via de computer zelf boeken inleveren en titels die niet in de boeken kast staan naar Hansweert laten komen. Wanda Broos van Biblio theek Oosterschelde hoopt dat de aansluiting eind volgende week wél werkt. De oude bibliotheek sloot vlak voor de jaarwisseling. De nieuwe Bieb in de buurt is een stuk klei ner, maar wel veel vaker open. Volgens Broos is het de bedoe ling dat er in elk geval op maan dag-, woensdag- en vrijdagmid dag een gastvrouw of -heer aan wezig is om te helpen. „Hoe vaak die er zijn, hangt af van het aan tal vrijwilligers. Voor Krabbendij- ke en Yerseke, waar straks ook een Bieb in de buurt opent, zoe ken we nog mensen." In de regio De plaatselijke afdeling van de stichting Oude Zeeuwse kerken verzorgt op zaterdagavond 6 fe bruari een concert in Baarland. Sara Sabélius speelt accordeon en Wouter Vandenabeele viool. Beide musici zijn geschoold aan het conservatorium te Gent. Het concert begint om 20.00 uur in de Maartenskerk in Baarland. De entree bedraagt 8 euro, inclusief koffie of thee in de pauze. De op brengst komt ten goede aan het onderhoud van de Maartenskerk. Reserveren kan via 0113-639092 of 0113-639620. Mijn dorp, mijn stad Dorpshuis, Nieuwe- weg 4,19.30 uur - Start Zumba Gold lessen voor begin ners, leer dansen op een mix van Salsa, Flamenco, Oriëntaal se muziek en Balkan Beats Erasmuspark, 10.00-11.00 uur - In loopspreekuur van wijkverpleging; His torisch Museum de Bevelanden, Singel straat 13,11.00-17.00 uur - Expositie Jo- rien Brugmans, een stromenland van beelden; Doopsgezin de Kerk, Westwal 41, 19.30-21.00 uur - Cur sus Meditatie en Be weging; Atletiekvere niging AV'56, Wag- nerlaan 14, 20.00-21.00 uur- Startersgroep voor mensen die willen le ren hardlopen; Thea ter De Mythe, Bleek veld 1,20.00 uur - Uitverkochte Caba retshow Lenette van Dongen Dorpshuis, 10.00 uur - Wandelen in groepsverband Heer Arendhuis, To- renring 46, 20.00-22.00 uur - Gratis bijeenkomst Computerclub HCC V.d. Biltplein, 08.00-12.00 uur- Weekmarkt Dorpshuis Luctor et Emergo, Hoofdweg 45,19.30-22.00 uur - StiefCafé, waarbij stiefouders en hun partners informatie krijgen en uitwisse len over het vormen van een nieuw ge zin; 20.00-22.30 uur - Openbare paranor male avond m.m.v. Guide-Ismaël GOES. Weerbaarder zijn, weten wat je kan doen met onder meer je hou ding om van een belager af te komen. Dat was een van de doelen van de karateles die gistermiddag werd gegeven op het Ostrea lyceum in Goes. De leerlingen van de mavo en havo kregen les van Jan de Jong van karate- vereniging Kyokushin Zeeland. „Het was heel leuk. Ze hebben gevraagd of we nog een keer terug willen komen voor het vwo." De lessen zijn onder deel van het landelijke project Schoolkarate van Kyokushin Karate, waar de Goese vereniging bij is aangesloten, foto Dirk-Jan Gjeltema Keuring verplicht voor Polencaravan door Joeri Wisse door Joeri Wisse GOES Muzikaal weekend bij 't Westlicht Centrum 't Westlicht aan de Singelstraat in Goes houdt een muzi kaal weekend. Op zaterdagavond 6 februari is het Man- tra-Meezingconcert, verzorgd door Sitade- vi en Louis van Dijck. Aanvang 19.30 uur. Entree 5 euro. Op zon dagmiddag 7 februari treedt het akoestisch duo Sense op. Aan vang 14.00 uur. En tree 1 euro. BAARLAND THOLEN Autopuzzelrit Motor- en autoclub Tholen houdt zater dag 6 februari een au topuzzelrit. De route is uitgezet over de landelijke we gen rond de stad Tho len. De start is in Ge meenschapscentrum Meulvliet van 13.30 tot 14.00 uur. Meer informatie: www.mactholen.nl. GOES Open dag trimsalon Trimsalon Cees Coos in Goes houdt maandag 8 februari een open dag. Bezoekers kunnen hier zien hoe een hond gewassen wordt, ze mogen zelf behen digheid proberen met een Border Collie en kunnen foto's laten maken van hun eigen hond. De open dag duurt van 11.00 tot 16.00 uur en vindt plaats aan 's-Heer Hendrik- skinderendijk 40 in Goes. 'S-HEERENHOEK. Het zijn de laatste likjes verf die worden aangebracht op de wagen van de familie Van der Vliet en vrienden. De wagen is keu rig op tijd klaar om zondag mee te doen aan de carnavalsoptocht in 's-Heerenhoek. „We zijn de elfde van de elfde begonnen met bouwen", vertelt Martin van der Vliet. „De afgelopen tweeënhalve maand heb ben in het teken gestaan van carnaval. Leuk." Het gezin Van der Vliet deed altijd mee als loopgroep. „Vorig jaar hebben we besloten om sa men met een groep vrienden van onze zoon een wagen te bouwen en zijn we toegetreden tot de A-categorie." Op de foto Renske, Shirley, Tom, Niek en Jesse (vlnr). foto Marcelle Davidse BAARLAND GOES HANSWEERT 'S HEER ARENDSKER- KE HEINKENSZAND RILLAND

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 75