Dode baby's van drie vaders Komst Rijab Hijab 6 NIEUWS OORLOGSGEWELD 'Rusland strijdt voor ministaat Assad in noordwesten Syrië' De twee inmiddels bekende va ders wisten niets van de zwanger schap van Yasmine, zegt advocaat Gert Kaaij van Yasmine. De derde vader is nog niet gevonden. „Daar uit kunt u concluderen dat zijn DNA niet in de DNA-banken zit", zegt Kaaij. Nadat de baby's waren gevonden is onder meer DNA-on- derzoek gedaan onder vrienden en bekenden van Yasmine. Kaaij wil niets zeggen over de identiteit van de vaders. Yasmine had al een paar jaar een relatie op het mo ment dat ze werd aangehouden. Alle drie de baby's waren meisjes. De 31-jarige vrouw zou van daag voor de rechter in Alkmaar moeten verschijnen voor een niet-inhoudelijke behandeling van haar zaak. „Ze zal er niet zijn", weet advocaat Kaaij. „Haar onderzoek in het Pieter Baan Cen trum is nog niet afgerond." Yasmine M. bleek in het najaar van 2015 de moeder te zijn van twee dode baby's die in een schuur en de woning van een vriendin in Heerhugowaard lagen. Die vrouw, Sandra Popma, wist daar voor zover bekend zelf niks van. Yasmine sloeg spullen bij haar op. Niet veel later werd bekend dat Yasmine ook de moeder is van een dood kindje dat een jaar daar voor was gevonden in een park in Alkmaar, waar ze woonde. Ze liep daar zelf mee in de stille tocht. De baby's waren al in verre gaande staat van ontbinding. Vol gens advocaat Kaaij heeft onder zoek uitgewezen dat ze 'globaal' zeven, vier en twee jaar geleden moeten zijn geboren. De baby in Alkmaar (die inmiddels baby 'An gelina' is genoemd door familiele den van Yasmine) zou 'de oudste' zijn. Over de doodsoorzaak is nog weinig bekend. Yasmine M. wordt in eerste instantie vervolgd voor drievoudige kindermoord. Maar uit de vriendenkring van Yasmine komt naar voren dat ze zelf zou hebben gezegd dat het eerste kind je dood was geboren. De andere twee zouden door Yasmines toe doen om het leven zijn gekomen. Of ze de baby's zwaar heeft ver waarloosd of dat de kinderen door een handeling van hun moeder Yasmine zijn overleden, is nog niet duidelijk. Yasmine heeft zelf erkend dat de baby's van haar zijn, daarom mocht ze in het Pieter Baan Cen trum ook directe familie ontvan gen. Waarom ze de baby's heeft omgebracht, weet ze niet. Yasmi ne heeft trouwens al twee oudere zoons. Ze groeide op in een gezin van twee moeders. Met haar echte vader had ze de laatste jaren wei nig contact. Geldzorgen en relatie problemen maakten haar leven de laatste jaren niet makkelijk. Rusland is bezig een nieuwe mini- staat te creëren als toekomstig bol werk voor de Syri sche president As sad en zijn alawiti- sche clan. Volgens Britse di plomaten is dat de reden dat de Rus sen heftige bom bardementen uit voeren in het noordwesten van Syrië - vlak bij een Russische vlootba- sis - in plaats van te strijden tegen de jihadisten van Islamitische Staat. „Rusland gebruikt het vredesoverleg als een soort vij genblad om een of andere militaire overwinning te be halen waardoor een alawitische mi nistaat ontstaat in het noordwesten", aldus topdiplo maat Philip Ham mond. Diverse dorpen rond de stad Alep po en in de provin cie Latakia zouden met dat doel wor den heroverd. Sinds het begin van de week zou den de Russen in dit gebied bijna driehonderd bom bardementen heb ben uitgevoerd. Een groot deel van de niet-alawiti- sche bevolking - vooral Turkmenen - is op de vlucht voor Assads leger. De laatste dagen zouden zo'n 3.500 mensen in Turkije zijn aangekomen. Rusland noemt de Britse aantijgingen grote onzin. Het vredesoverleg in Genève is op geschort tot 25 februari omdat de ze eerste week te weinig resultaat opleverde. De hoofdonderhande laar van de verzamelde oppositie, de salafistische rebellenchef Mo hammed Allouche, hoopt dat de ingelaste rust de partijen tot in keer brengt. De verwachtingen dat de partijen met elkaar gaan praten zijn laag. Daarvoor gebeurt er ook te veel op het slagveld in Sy rië, waar president Assad - dank zij ongekende Russische bombar dementen - elke dag nieuwe ter reinwinst zou boeken. Westerse diplomaten putten gisteren daar om veel hoop uit de aankomst van Rijad Hijab, de onbetwiste leider van de Syrische oppositiepartijen en coördinator van het Hoger On derhandelingscomité (HCN). De ze dissidente oud-premier van As sad geldt als een man van statuur die als een van de weinigen in staat wordt geacht de politiek en religieus verdeelde oppositie bij el kaar te houden. HCN presenteert zich in Genève als verenigd maar is dat al lerminst. Die interne verdeeld heid hangt onder meer samen met de verschillende beschermhe ren die achter de schermen aan de touwtjes trekken. Zo zijn er oppo- door Victor Schildkamp en Peter Winterman ALKMAAR. De drie dode baby's van Yasmine M. uit Heerhugowaard zijn van drie verschillende vaders. Twee vaders zijn geïdentificeerd. De vader van de derde baby is nog onbekend. door Bob van Huët GENÈVE. Het Syrië-overleg in Genève dreigt te mislukken. Wes terse diplomaten putten hoop uit de komst van oppositieleider Rijad Hijab gisteren. Hij was ooit premier van president Assad.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 6