Ondernemers lijken klaar voor BIZ-zone 2 Bestuur levert sleutel in 6 SCHOUWEN-DUIVELAND Met pijn in het hart zet het interim- bestuur een streep onder Big S. Er is grote zorg over een plek voor de jeugd. Meer kleur en informatie in vernieuwd Phoenix-caissons BURGH-HAAMSTEDE. Er staat eind februari nog een laatste feest weekend op het programma. Daarna is het over en uit met jongerensoos Big S in Burgh-Haamstede. Het interimbestuur levert met pijn in het hart de sleutel in. „Maar we verwachten wel wat van de gemeente terug", zegt Annemarie Bodbijl. Er moet een plaats voor de jeugd in Burgh-Haamstede zijn, stelt zij. „En snel. Want als je nu vier maanden niets doet, ben je deze groep kwijt. Ik hou mijn hart vast over wat er nu gaat gebeu ren met de jeugd in Burgh-Haamstede." Het bestuur had kunnen be sluiten nog een jaartje 'door te modderen', maar financieel is dat zonder subsidie -die is per 1 januari gestopt- onhoudbaar. Maandelijks moet Big S zo'n ïooo euro (waaronder 500 euro aan huur) ophoesten. „Het be sluit is met een traan genomen. Ik heb echt een sooshart, heb er een geweldige jeugd gehad. Maar we moeten reëel zijn. Dan gaat het op een gegeven moment niet meer." Niet dat de jongeren er niet zijn, zegt Bodbijl. Tussen de 25 en 30 jongeren (in de leef tijd van 14 tot en met 18 jaar) be zoeken met enige regelmaat Big S. „Wifi, een blikje energiedrank en een bank. Dat willen ze. Om ergens droog een beetje te kun nen chillen. Het moet niet zo zijn dat het straks voor de jeugd is: bij Burghsluis linksaf." Hoe nu verder is nog niet be kend. De gemeente is met wel zijnsorganisatie SM WO in ge sprek om 'vorm te geven aan het jongerenwerk in Burgh-Haam stede', zegt wethouder Jacqueli ne van Burg. „Dat zal niet meer in de ouderwetse vorm van een soos zijn, maar er gaat zeker iets gebeuren. SMWO gaat ook met 'Wifi, energiedrank en een bank. Dat willen ze. Ergens droog een beetje kunnen chillen' de jongeren zelf praten, kijken wat de wensen zijn." Een gat valt er niet, verzekert Van Burg. Desnoods wordt tijde lijk iets van de grond getild in af wachting van het definitieve plan. „Als we deze kans niet pakken, zetten we ons zelf terug in de tijd. Ik heb de indruk dat veel on dernemers dat zo voelen", be toogde projectleider Wim van den Noort. De BIZ is een hulp middel om een binnenstad aan trekkelijker te maken. Onderne mers (detailhandel, horeca, ke tens, zakelijke dienstverlening) krijgen een heffing op basis van de zakelijke WOZ-waarde van hun pand. Dat geld wordt in een fonds gestoken waar de onderne mers zelf (als leden van de BIZ-vereniging) over de bestem ming beslissen. Een groot ver schil met de BIZ-variant die een paar jaar geleden op veel verzet stuitte, is dat sprake is van een laag instaptarief. Een 'kleine' on dernemer stapt voor 60 euro per jaar in, het hoogste tarief ligt op 480 euro. De gemeente Schou- Gaat het door dan komt er halverwege het jaar al geld be schikbaar. De heffing gaat pas in 2017 in. wen-Duiveland doet met maxi maal 25.000 euro ook een duit in het zakje, mits dat geld ook door de ondernemers wordt opge hoest. Komt de BIZ erdoor dan komt er halverwege het jaar al geld voor Zierikzee beschikbaar. De heffing gaat pas in 2027 in. In de regio Cursus over kunstgeschiedenis Margreet Leijdekker begint op donderdag 11 februari een cursus kunstgeschiedenis. In de cursus komen diverse kunst vormen aan bod. De cursus duurt tien avonden en eindigt op 21 april. De bijeenkomsten vinden plaats in Zierikzee van 20.00 tot 22.00 uur. De kosten bedragen 105 euro, inclusief reader en thee of koffie in de pauze. Ter afsluiting worden één of meer excursies ge organiseerd. De kosten hiervan zijn niet bij het cursusbedrag inbe grepen. Valentijnworkshop in Burgerweeshuis In Zierikzee wordt vrijdagavond 12 februari en zaterdagmiddag 13 fe bruari een Valentijnworkshop ge geven. Deelnemers maken via ma teriaal- en sjabloondruk een dub belportret op een hartvormig schil dersdoek. De workshop is vrijdagavond van 19.30 tot 21.30 uur en op zaterdag van 15.00 tot 17.00 uur. Er wordt ge werkt in de keuken van het Burger weeshuis. Kunnen tekenen is voor deze work shop niet nodig. Wel mogen deel nemers een foto meenemen van zichzelf en hun geliefde. De kosten bedragen 25 euro, inclu sief materiaal, thee of koffie en iets lekkers. Mijn dorp, mijn stad Dorpshuis de Schut- se, 10.30 uur: Yoga; 14.00-18.00 uur: Mu ziekles; 19.30 uur: Zangvereniging Zilt; 19.30 uur: Bridge; Trefpunt De Dors vloer, 18.45 uur: Re petitie Creskidz Mu ziekvereniging Cres cendo, 19.45 uur: Re petitie Fanfare Muziekvere niging Crescendo; Dorpshuis, 19.30 uur: Dansclub The Four Seasons: Kom de danspasjes weer op halen; Dorpshuis,19.30 uur: Klaverjas/joker- avond; Dorpshuis, 13.30-15.30 uur: Koers- ZVU-cursus over functioneren brein De Zeeuwse Volksuniversiteit be gint dinsdag met een introductie cursus NLP in Zierikzee. NLP is de afkorting van Neuro Linguïstisch Programmeren. Het gaat om bewust worden van wat je doet en hoe en waarom je dat doet. De cursus is erop gericht om deelnemers te laten snappen hoe hun brein werkt, zodat zij zich zelf kunnen omprogrammeren. De cursus bestaat uit zes lessen van 2,5 uur. De les van 9 februari begint om 19.00 in MFC aan De Huybertstraat 35 in Zierikzee. Deelnemen kost donateurs 145 eu ro, niet-donateurs betalen 170 eu ro. Aanmelden via volksuniversi- teitzeeland.nl balmiddag van d'An- tilopen; 18.45 "19-30 Drumband Nieuw Leven; 19.45 -22.00 Muziekvereniging Nieuw Leven; RENESSE Dorpshuis, 9.00-12.00 uur: Schil derclub; 19.30 uur: Klaverjassen, 19.30 uur: Biljarten; 19.30 uur: Yoga Steffine; ZIERIKZEE Cameramuseum, 13.00-17.00 uur: Ten toonstelling minia tuur- en spionageca- mera's; Havenplein, 9.00-16.00 uur: Weekmarkt. Het is over en uit voor soos Big S door Esme Soesman Annemarie Bodbijl, bestuur door Esme Soesman ZIERIKZEE. Een definitiefoordeel wordt 21 april pas geveld, maar van weerstand tegen het instel len van een BIZ-zone (een be drijfsinvesteringszone) binnen de Zierikzeese stadsgrachten leek gisteravond tijdens een onderne mersavond gewijd aan de BIZ geen sprake. Twee verenigingen uit Brouwershaven - Muziekvereniging Apollo en Majorettevereniging Apollonia - houden zaterdag 13 februari een lampionoptocht in dat dorp. Gratis lampionnen worden vanaf 19.00 uur uitgedeeld bij de muziektent op de Markt, aanvang van de optocht is 19.15 uur. ZIERIKZEE Aanmelden kan via 0111-415317 of 0111-417839. ZIERIKZEE Aanmelden kan via info@burgerweeshuiszierikzee.nl of 06-14355597. ZIERIKZEE Taxatiemiddag streekjuwelen In de Trouwzaal van het Stadhuismuseum in Zierikzee kunnen mensen donderdag 11 februari hun streeksie- raden, horloges en ju welen laten taxeren. Experts van het Zeeuws Veilinghuis ver tellen ter plekke wat ze weten over de ob jecten die voorbij ko men. Jeroen de Kuyper buigt zich over de taxa tie van streeksieraden. Robin Peters, die ook taxeerde bij Tussen Kunst en Kitsch, beoor deelt horloges en ande re juwelen. De taxatie duurt van 11.00 uur tot 16.00 uur. MIDDELBURG Lezing 'Wiskunde en Muziek' in Zeeuwse bibliotheek Het Natuurkundig Ge zelschap verzorgt mor gen in de Zeeuwse Bi bliotheek in Middel burg een lezing geti teld 'Wiskunde en Mu ziek'. Professor Van de Craats van de Universi teit van Amsterdam maakt daarbij duidelijk waarom je een piano kunt opvatten als een muzikale logaritmeta fel. Hij gebruikt hierbij voorbeelden uit de klassieke muziek. De bijeenkomst vindt plaats in de Zeeuwse Bibliotheek aan de Kousteensedijk, aan vang 19.30 uur. Toe gang kost 5 euro. BURGH-HAAMSTEDE DREISCHOR ELLEMEET NOORDGOUWE OUWERKERK OUWERKERK. In het Watersnoodmuseum in Ouwerkerk is gisteren het vernieuwde boek 'Phoenix-caissons, Drijvende kolossen, voor vrede en veiligheid', van auteur Cor Heijkoop(rechts) gepresenteerd. Heijkoop gaf een lezing over het boek en vertelde daarbij ook over de caissons van het Watersnoodmuseum. Het boek werd eerder uitgegeven in 2002. De uitgave van 2016 is voor zien van meer kleurenfoto's, heeft een andere uitstraling en uitgebreide informatie over het Watersnoodmuseum dat in vier Ax caissons is geves tigd. Deze caissons werden in 1953 gebruikt om het laatste en grootste dijkgat van 1953 te sluiten. Het Watersnoodmuseum is, net als in 2002, uitgever van het boek. Een tweede presentatie, getiteld 'Caissons gebruikt voor droge voeten in Venetië', werd verzorgd door Peter van Westendorp. Hij werkt bij Struk- ton, een Nederlands bedrijf, dat betrokken is bij de bouw van een storm vloedkering in de Lagune van Venetië. Ook daarbij spelen caissons een rol. Links op de foto wethouder Kees Bos. foto Dirk-Jan Gjeltema ZIERIKZEE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 66