l 8? JIS I 7 ^THUISBIOS DE KLEINE TOREN VAN BAARLAND Ride Along 2 Slapstickduo gaat los in Miami Met Kev weetje nooit waar je aan toe bent. Het was moeilijk serieus te blijven, zelfs voor mij Leraren beter dan leerlingen Ride Along 2 KOMEDIE filmproducent. Een pet die hij moeite loos opzet. Het hielp hem ook te focus sen bij de opnames van deze komedie met Kevin Hart. „Met Kev weet je nooit waar je aan toe bent. Het was moeilijk serieus te blijven, zelfs voor mij. Maar als ik opnames verklootte door te lachen dan wist ik dat het geld kostte, dat we achter raakten op sche ma. Ik zag Kevin als mijn kleine broer tje dat mij van mijn stuk probeerde te brengen met zijn geëtter. Dat mocht hem niet lukken." De broederlijke competitie tussen de twee is echt, die zit niet alleen in de film. Kevin Hart wint een racespel letje in een trapauto tijdens de promo tiedag in Amsterdam. „Mijn trappers waren stuk", bromt Ice Cube achteraf. „En dat speelgoedding was meer Ke vins maat. Met die korte beentjes van hem. In het echt ben ik een veel bete re bestuurder dan hij. Hij komt uit Phi- ladelphia waar iedereen het openbaar vervoert neemt. Ik kom uit Californië, bakermat van de snelweg. Ik rijd niet, ik cruise. En in tegenstelling tot Kevin heb ik daar geen verhoogd kinderzitje bij nodig." De lichte toon van Ride Along 2 staat haaks op zijn muziek. Die is zwaarder, gaat vaak over discriminatie en ge weld. Ice Cube heeft het nodig voor de balans. „Beide kanten zijn onderdeel van mij. Als een schilder meestal de nachtlucht schildert, wil dat niet zeg gen dat hij nooit behoefte voelt de da geraad te verven. Ik wil mezelf niet vastpinnen. Moet ik continu grom men dat ik de koning van de gangsta- rap ben? Belachelijk. Ik ben mezelf." En na een grote slok suiker met koffie: „Ik heb ook blije nummers gemaakt trouwens. You Can Do It en It Was A Good Day waren best vrolijk. Hmm. Misschien moet ik er meer maken." Fissa KOMEDIE Amuses 00 Langoustines kokkels Noordzeekrab paling Tarbot Coquilles Kalfszwezerik Kalfswang Dessert of Kazen van de trolley Nieuweweg 3 4435 AB Baarland 31(0)113-634187 I www.dckleinctorcn.nl Popoz The Martian SCIENCE FICTION, DRAMA Sicarfo THRILLER Donderdag 4 februari 2016 -> Regie: Tim Story Hoofdrollen: Ke vin Hart, Ice Cube, Olivia Munn De nieuwe een-tweetjes van slapstick duo Ice Cube en Kevin Hart waren tij dens het openingsweekend in Ameri ka voldoende om Star \Nars van de toppositie in de box office te stoten. Hiphoplegende Cube speelt opnieuw de stoïcijnse rechercheur James Pay- ton, die wordt opgezadeld met mani sche klunsagent en toekomstig schoonbroer Ben Barber (Hart). Een moordonderzoek brengt de twee naar Miami, waar ze versterking krijgen van de lokale politietak in vorm van sexy agente Maya (Olivia Munn). De combi van ervaren chagrijn en overenthousiaste wannabe is bekend. Cube en Hart weten toch sjeu te ge ven aan dit uitgemolken buddy cop-format en pompen het schamele scenario lekker op. Wereldwijd arena uitverkopende ko miek Kevin Hart hangt af en toe té overdreven de clowneske acrobaat uit, maar een volgende gekke bek of opmerking en het is hem alweer verge ven. Zo hijst hij zich bijvoorbeeld in een Miami Vice-achtig pakkie. Ex treem fout, volgens zijn coole mentor (die overigens geen bezwaar ziet in een gele Lamborghini!). Hart wrijft verheerlijkt over zijn linnen hemd. „Als dit fout is, dan wil ik niet goed zijn." (Tisha Eetgerink) Ice Cube. Kevin Hart (I) als Ben Barber en Ice Cube als Ja mes Payton. FOTO'S QUANTRELL COLBERT/AP Regie: Bobby Boermans. Hoofdrollen: Yannick van de Velde, Arjan Ederveen, Miryanna van Reeden en Hans Kesting In Fissa zijn enkele vindingrij ke leerlingen bezig hun exa men op een illegale manier te halen. Nog belangrijker vinden drie Amsterdamse vrienden het eindejaarsfeest dat zij or ganiseren. Hun Fissa, straat taal voor feestje, moet 'gruwe lijk' goed worden. Dat vergt veel gedoe en georganiseer. Is dat alles wat de komedie van regisseur Bobby Boer mans te bieden heeft? Eigen lijk wel. Er wordt wat ouder wets gesmacht naar het mooi ste meisje van de klas, er zijn wat naaktfoto's van leerlingen en leraren in omloop en er wordt in drugs gehandeld. Ver der heeft het getoonde niet veel om het lijf. Eigenlijk zijn de leraren - de hitsige lerares Frans (Miryanna van Reeden), de gefrustreerde scheikundele raar (Arjan Ederveen) en voor al de grofgebekte rector (Hans Kesting) - veel geestiger dan de opstandige leerlingen die zij onder hun hoede hebben. Ook acteren zij veel beter. (Ab Zagt) 00 00 00 00 4 gar>gen 46." 5 gangen 53,5 ACTIEKOMEDIE nu op dvd, blu-ray en vod Sinds 2013 genoot de melige politieserie op Comedy Cen tral aardige successen. Inmid dels zijn de sketches van Po- poz verbannen naar nachtelij ke uitzendingen, waar de komi sche politiepersiflages niet meer dan vierduizend kijkers weten te trekken. Wie overdag nog trek heeft in de avonturen van agenten Ivo (Huub Smit) en Randy (Sergio Hasselbaink) kan nu in de thuisbioscoop terecht met de speelfilm Popoz. Dagdromend, fantaserend en overdreven schietend stuiten ze ditmaal in de gevangenis op een drugskartel. Helaas blijft de film een uitgerekte sketch. nu op dvd, blu-ray en vod The Martian mocht tijdens de laatste Golden-Globesuitrei- king meedingen in de catego rie 'komedie'. Dat is vrij bizar vooreen hoogstaand science- fictiondrama als dit. Goed, na dat astronaut (Matt Damon) na een ongeluk op de planeet Mars voor dood in zijn eentje wordt achtergelaten, verschij nen er wat komische elemen ten in de film. Maar zelfs in SchindleFs List zitten nog grappen. Wat is het dan wel? De woorden overlevingsdrama of aangrijpende reddingsope ratie dekken de lading al stuk ken beter. Het doet zelfs den ken aan Cast Away met Tom Hanks. -> nu op dvd, blu-ray en vod Sicario komt ijzersterk uit de startblokken. De fanatieke FBI-agente Kate (Emily Blunt) stuit op een drugshuis met lij ken in de muren en explosieve boobytraps in de achtertuin. Vanaf deze snoeiharde ope ningsscène gaat de dame ho gerop om een Mexicaanse drugshandel onderuitte ha len. De heren die het voor het zeggen hebben, lijken een dubbele agenda te hebben.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 59