6 I UIT In zijn liart blijft hiphop nummer één, maar Ice Cube geniet van films maken. Een vrolijke komedie als Ride Along 2, die vandaag uitkomt, brengt balans. „Blijven grommen dat ik de koning van de gangstarap ben, is belachelijk." Hedendaagse versie van Kaïn en Abel NU IN DE BIOS The Reveiiant WESTERN Spotlight DRAMA Buurman Buurman FAMILIEFILM The Lady In the Tan TRAGIKOMEDIE 8? DOOR TISHA EETGERINK Ice Cube, Cube voor vrienden, gooit drie klontjes in zijn kof fie. Proeft even en gaat dan voor een vierde. Hij houdt van een klein beetje koffie in zijn suiker, grapt hij met die bekende boze gezichtsuitdrukking. De inmiddels 46-jarige hiphoplegende die met Eazy-E en Dr. Dre deel uitmaakte van jarentachtigrapgroep N.W.A., kan niet wachten om weer de studio in te dui ken. „Dat nieuwe album is geen ge rucht, het komt er echt aan." Met het huidige politieke klimaat heeft hij naar eigen zeggen veel om over te praten. Van de zomer wil hij touren. Naar Europa misschien ook. „Ik moet nog even met Dre praten, maar als hij wil, ga ik mee." Nu is er eerst Ride Along 2 om te pro moten, een nieuwe komedie. Voor de tweede keer speelt Ice Cube stoere re chercheur James Payton. Samen met zijn onhandige sidekick, gespeeld door komiek Kevin Hart, lost hij mis daden op en zet geboefte buitenspel. Met een rits succesvolle titels achter zijn naam als acteur, scenarist en pro ducent, kan de rapper film al lang geen zijprojectje meer noemen. Straight Outta Compton over N.W.A. waarin hij wordt gespeeld door zijn ei gen zoon, bracht honderden miljoe nen op en wint mogelijk een Oscar. Ri de Along 2 stootte een paar weken te rug tijdens het openingsweekend Star Wars van de troon in de Amerikaanse box office. „Mijn hart blijft bij muziek maar hitfilms komen niet zo vaak langs. Je moet de golf uitrijden want je weet nooit wanneer-ie het strand raakt en je weer moet peddelen, ped delen, peddelen voor een nieuwe rit." Hier spreekt Ice Cube de zakelijke D9Ardennen MISDAADDRAMA Leonardo DiCaprio speelt in deze epische western de fy siek zwaarste rol in zijn car rière. Als pelsjager wil hij uit sluitend overleven om wraak te nemen op de man die zijn zoon heeft vermoord. Uitmun tend in beeld gebracht. Een ode aan de onderzoeks journalistiek is de kern van deze film. Verslaggevers van de Boston Globe leggen een groeiend schandaal bloot over misbruik van kinderen door priesters. Film heeft de allure van All The Presidents Men. Wie vindt de doe-het-zelfvrien- den nou leuk? In deze filmver sie zijn zeven nieuwe avontu ren van het duo te bewonde ren. De stemmen zijn ingespro ken door Kees Prins en Siem van Leeuwen. Maggie Smith speelt een ver eenzaamde vrouw die vijftien jaar lang met haar gele busje geparkeerd staat voor de deur van een vermaarde schrijver. Tussen de twee ontstaat een bijzondere band. Regie: Robin Pront. Hoofdrollen: Kevin Janssens, Veerle Baetens en Jeroen Perceval Wie van een stevige broeder twist houdt, een soort heden daagse versie van Kaïn en Ab el, komt in dit Vlaamse actie drama zeker aan zijn trekken. Debuterend regisseur Robin Pront neemt geen halve maat regelen in zijn broeierige mis daadfilm die vooral leunt op de karakters van twee broers, die afkomstig zijn uit de ach terbuurt van Antwerpen. D'Ardennen komt op gang als de draaideurcrimineel Kenny (Kevin Janssens) die na een gevangenisstraf van vier jaar weer op vrije voeten komt. Hij hoopt zijn geliefde (Veerle Baetens, bekend uit de filmhit The Broken Circle Breakdown) weer in de armen te kunnen sluiten, maarzij is inmiddels een relatie begonnen met de broer van Kenny, Dave (Jeroen Perceval). Dat feit dur ven beiden niet aan Kenny te bekennen. Gezien diens korte lontje geen onverstandige tac tiek. De basis van D'Ardennen is een toneelstuk, maar dat is aan de film totaal niette mer ken. Pront weet met zijn inten se cameragebruik de kijker dicht op de huid van dit fami liedrama te plakken. De vertolkingen van de drie hoofdrolspelers zijn uitmun tend. De paranoia, de ang sten en de onvermijdelijke ex plosie maken zij voelbaar en aannemelijk. Alleen vliegt de film in de af ronding, als de actie inmid dels naar de Ardennen is ver plaatst, uit de bocht. (AbZagt) -4 Kevin Janssens en Veerle Baetens. foto pr Donderdag 4 februari 2016

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 58