U? THUIS I 3 een voorprogramma in de Piek REDENEN OM THUIS TE BLIJVEN Muziekstad Berlijn Lekker langzaam Tindersticks Kleuren met Rembrandt Fenomeen Hans Dulfer maken en meer diversiteit op muzikaal vlak. Op een gege ven moment was de motor bij Geert and the Chiefs ge stopt en kwamen we nauwe lijks meer bij elkaar, dit werk te niet. Toen besloten we te stoppen en had ik gelukkig Moeders Mooiste nog." legt van Oorschot uit. „Het ont stond als een tijdelijk project van ongeveer drie maanden voor school, waarin we vier nummers moesten maken en daar uiteindelijk mee moesten optreden. Uiteindelijk klikte dit zo goed, dat we besloten er mee door te gaan. We hebben alle vier dezelfde drive en de zelfde motivatie." Inmiddels heeft Moeders Mooiste zelfs een eerste EP klaar, getiteld 'Mannenpraat'. Op dit debuut laten ze een mix horen van funk, rock, ska en met opvallend genoeg Ne derlandse teksten. De EP zal la ter deze maand in de Tilburg- se zaal Extase worden gepre senteerd. Ook Sinas heeft net een nieu we plaat uit. Op 31 januari pre senteerde de band zijn nieuw ste album 'Dutch Wave' in de Amsterdamse poptempel Para- diso. Een album dat bol staat van de Afrikaanse invloeden, Balkanbeats en dat tegelijker tijd een heel jazzy sfeer heeft door de vele improvisaties. De muziek van de Amsterdam mers is een aanstekelijke cock tail van stijlen, die met name live aanzet tot dansen. Hun concert in de Piek is onder deel van de landelijke tournee ter promotie van het nieuwe album. Sinas en Moeders Mooiste: za terdag 6 januari, de Piek Vlis- singen, aanvang 21.00 uur. O MUZIEK 00 BOEK MUZIEK 00 BOEK REMBRANDT Door Mark Roos CC BOEK Donderdag 4 februari 2016 Met een speelduur van 1 uur en 16 minuten is Leo Blokhuis' Electrifying Berlijn een lange zit. Maar geduld wordt beloond met een gedegen betoog over de invloed van de stad Berlijn op de popgeschiedenis. Het is werkelijk virtuoos hoe Blok huis Kurt Weill en Bertolt Brecht weet te verbinden met Tan gerine Dream, Kraftwerk, David Bowie en zelfs Radiohead. Electrifying Berlijn is verschenen bij uitgever Rubinstein (10,95 euro) I Stuart Staples van Tindersticks heeft I een van de meest karakteristieke K stemmen in de rock. Zijn donkerbrui- ne, lage, bijna soulachtige vocalen I geven de muziek van de Britse 9e3 groep, die dit jaar een kwarteeuw be- l^pPPjf staat, een unieke kleur. Ook op het 1. stemmige nieuwe album The Waiting Room zet de warme mompelstem van Staples de toon. Deze verzameling sfeervolle, filmische en smaakvolle songs zijn één grote demonstratie van kwaliteit en stijlvastheid. The Waiting Room is verschenen bij City Slang/Konkurrent In feite is die hele kleurboekenhype niet veel meer dan een tamelijk een tonige vorm van bezigheidstherapie. Maar vooruit: als je dan toch lekker thuis therapeutisch wilt kleuren, kies dan ook gelijk maar voor het se rieuze werk. In het kleurboek Kleur je eigen Rembrandt en zijn leerlin gen vind je zwart-witversies van beroemde doeken van Rem brandt en zijn discipelen Gerard Dou, Ferdinand Bol en Govert Flinck. Kleur je eigen Rembrandt en zijn leerlingen is verschenen bij Kosmos Kreatief (12,99 euro) iKCeul Je eigen Geweldig idee om een biografie te schrijven over de 75-jarige saxofonist, radiomaker, gadget freak, platenbaas en vader van Candy: Hans Dulfer. Het is ech ter de vraag of je het reusach- tige salontafelboek Hans Dulfer van Nathalie Lans wel een biografie kunt noemen. Het is een verzameling schetsen, anekdotes en foto's, zo mooi vormge geven dat een catalogus van het Rijksmuseum verbleekt tot een paperbackje. Hans Dulfer van Nathalie Lans is verschenen bij uitgeverij Scriptum (49,90 euro) Voor keukenprinsen (m/v) die al dat jagen en jachten in de keuken zat zijn, is er Slow Cooked. In dit eet- lustopwekkende boek van Olivia Andrews staan honderd recepten - curry's, stoofjes, lasagnes, vegetari sche schotels en toetjes - die je zo wel met een slowcooker als met an dere 'keukenhardware' kunt berei den. Simpel, smaakvol en herinneringen oproepend aan de tijden dat er nog geen pakjes, zakjes, kruidenmixen en mag netrons waren. Slow Cooked is verschenen bij Good Cook (22,50 euro) Sopraansoliste Renate Arends tijdens een uitvoering van de Laurenscantorij.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 55