Op zaterdag is er volop keus voor hardlopers Wedstrijd in Cadzand-Bad is zondag aan de 25e editie toe 16 ZEELAND Organisator Theo Rabout heeft al 670 inschrijvingen binnen. Hij hoopt stiekem op ruim 900 deelnemers. loper van de huidige trailwedstrij- den. Het strand en de duinen zijn onze troeven. Ons parkoers is erg afwisselend. Daarnaast vinden wij het wedstrijdelement erg belang rijk. Wij combineren dus eigenlijk het 'funrunning' met competitie. Het familiale karakter spreekt een hoop mensen aan." Rabout rekent dan ook op een sterk deelnemersveld, maar hij ver wacht geen parkoersrecord. „De toppers zullen weliswaar net voor hoogwater het strand af zijn, maar ze lopen waarschijnlijk nauwelijks 'We willen vooral dat iedereen met een glimlach naar huis gaat' op hard zand. Daarnaast wordt windkracht 6 voorspeld, waardoor een toptijd erg lastig wordt." Toeschouwers kunnen volgens hem wel op een mooie strijd reke nen bij de mannen. Rabout: „Tim Pleijte, de winnaar van de twee voorgaande edities, moet het na melijk opnemen tegen sterke pro vinciegenoten als Erwin Harmes, Martijn de Kok en Remy Vas seur." Bij de vrouwen wordt even eens vuurwerk verwacht. „Ook daar doet titelverdediger Annemie Danneels opnieuw mee, net als de Zeeuwse toppers Frédérique Ver sluijs, Carolien van de Kreeke, Mo nique Verschuure, Elisa Rijk en In- grid IJsebaert." Alsof dat nog niet genoeg is, heeft de wedstrijd ook een inter nationaal karakter. „Zowat de helft van onze deelnemers komt uit België. Daar is onze organisa tie erg blij mee, omdat we voor stander zijn van een gevarieerd deelnemersveld. We hebben met Michel Verhaeghe zelfs een Frans man aan het vertrek staan. Dat is trouwens niet de minste, want die werd in 20t4 zevende in de Marathon Zeeuws-Vlaanderen." Heelhuids Rabout zal echter pas tevreden zijn wanneer iedereen heelhuids over de finish is gekomen. „Dat is voor onze organisatie natuurlijk het belangrijkste. Het is leuk dat we steeds meer deelnemers en sterke lopers trekken, maar we willen vooral dat iedereen met een glimlach naar huis gaat." De midwinter hal ve marathon van Cadzand-Bad is zondag aan de 25e editie toe. Organi sator Theo Ra bout wil dat jubileum vieren met een hoop deelnemers. Voorlopig hebben 670 lopers zich al inge schreven. Rabout rekent zelfs op een recordaantal van 900 tot 1000 deelnemers, wat een kers op de taart zou zijn. De jubileumeditie van de mid winter halve marathon van Cad- zand-Bad zal in elk geval niet on opgemerkt voorbij gaan. „Voor alle deelnemers ligt een speciaal herin neringsshirt klaar", vertelt de in woner van Aardenburg, die de wedstrijd samen met Wim Huigh organiseert. „Daarnaast wordt ach ter de schermen al gewerkt aan een boek dat over de 25 edities zal gaan." Sepp Vermeulen, houder van het parkoersrecord (1.08.01 uur), wordt zondag in het zonnetje ge zet. „Sepp staat niet alleen afge beeld op het affiche van de wed strijd, maar is ook terug te vinden op de shirts en de startnummers. Hij liep het parkoersrecord name- 'Achter de schermen wordt al gewerkt aan een boek dat over de 25 edities zal gaan' lijk al tijdens de tweede editie in 1993. Onze organisatie vindt het bijzonder dat het record sindsdien niet verbroken is." Rabout was zelfbij alle edities aanwezig. „Ik herinner me de eer ste editie dan ook nog goed. Het parkoers was toen in grote lijnen hetzelfde als het huidige traject, maar er is in de loop der jaren na- tuurlijk veel veranderd. Zo waren er vroeger veel minder deelne mers." Gezonde groei Daarover heeft Rabout nu niets te klagen. „Ondanks de carnavalsva kantie en verschillende andere hardloopevenementen hebben al 670 lopers zich ingeschreven. Elk jaar zijn er ook nog een hoop na-inschrijvingen, waardoor ik uit eindelijk toch een recordaantal van 900 a 1000 lopers verwacht. Dat aantal stijgt nog elk jaar, maar we willen wel dat het een gezonde groei blijft. Met andere woorden: het moet niet ten koste gaan van de wedstrijd." Volgens de 42-jarige organisator heeft vooral het parkoers een grote aantrekkingskracht op de deelne mers. „We waren eigenlijk de voor- VLISSINGEN Hardlopers kun nen niet alleen op zondag terecht in Zeeland, zaterdag is er ook volop keus. Er zijn trimlopen in Westenschou- wen, Ritthem en Terneu- zen. Op de Kop van Schouwen is de tiende editie van de Zwaarste 10 van Zeeland. Dit is een cross over 10 kilo meter. Daarnaast is er een trimloop over 6,5 kilometer. Het evenement is opgezet door het Roparunteam Schouwen-Duiveland en at letiekvereniging Delta Sport. De opbrengst van de wedstrijden komt geheel ten goede aan de goede doe len van de Roparun. De start is om 13.30 uur. Na-inschrijven kan tot een uur daarvoor bij Lunchboer- derij Molenberg aan de Ho- geweg 53. Vanaf daar is het nog ongeveer 1500 meter lo pen naar de start/finish in het bos. Voor de achttiende keer wordt rondom Ritthem en Fort Rammekens de Ram- mekensloop gehouden. De organisatie is in handen van korfbalvereniging At las. Er kan gekozen worden uit twee afstanden: 5 en 10 kilometer. Voor wande laars is er ook gelegenheid om 10 kilometer af te leg gen. De start is om 14.00 uur bij het terrein van Atlas aan de Zuidwateringstraat. Het startschot wordt gelost door weerman Jos Broeke. Er kan tot 13.45 uur nog in geschreven worden. Voor atletiekvereniging Scheldesport uit Terneu- zen staat zaterdag opnieuw een trimloop op het pro gramma. Omdat enkele ja ren geleden een aantal trimlopen wegviel in Zeeuws-Vlaanderen, be sloot de club daarop in te spelen. Eén van de evene menten die de club opzet te, is de Scheldeloop. Zoals gebruikelijk kan er worden deelgenomen aan drie verschillende afstan den: 3500,6600 en 12.800 meter. De start hiervoor is om 15.00 uur op de atletiek baan van Scheldesport. De jeugd kan deelnemen aan een loop over 1000 meter en die gaat om 14.45 uur van start. De inschrijving is in de kantine van Schel desport. af.iti'ON li UNO Midwinter halve marathon hoopt bij jubileum op record Erwin Harmes. foto Marcelle Davidse Carolien van de Kreeke. foto Lex de Meester Tim Pleijte. foto Camile Schelstraete Frédérique Versluijs. foto Peter Nicolai Remy Vasseur. foto Ruben Oreel Theo Rabout door Job de Feijter Theo Rabout, organisator Theo Rabout ZWAARSTE 10 VAN ZEELAND RAMMEKENSLOOP SCHELDELOOP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 48