Roks: Geen zorgen over toekomst van de JVOZ Nieuw te vormen ploeg zou komend seizoen al 14 ZEELAND Al dertig teams ingeschreven voor ZLM Roompot tour 'Prachtige avond, veel doelpunten' /•v'i Zeeuwse jeugdopleiding wil ook met een D3 starten. E-pupillen gaan dan in competitie met D's spelen. Ruim twee maanden voor de ZLM Roompot tour, de twee daagse wielerwedstrijd voor be loftevolle renners, is het maxima le aantal van 32 teams al bijna be reikt. Eddie Bogaert, de voorzit ter van het organisatiecomité, meldt dat al dertig ploegen be kend zijn. „Ik heb nog twee plek ken over", zegt hij. „Eén daarvan is waarschijnlijk voor de Italiaan se ploeg. Die is altijd laat met aanmelden." Bogaert heeft geen idee waarom de Zeeuwse koers zo vroeg al zo in trek is. „Ik zou hooguit kun nen indenken dat teams wat makkelijker besluiten om te ko men omdat het economisch wat beter gaat", aldus de Goesenaar. Er komen in april formaties uit Nederland, Denemarken, Frank rijk, België, Duitsland, Engeland, Noorwegen, Rusland, Estland, Zwitserland, Tsjechië, Ierland, Luxemburg, Portugal, Letland, Zweden, Spanje, de Verenigde Staten, Australië, Azerbeidzjan, Oekraïne en Canada. Ook zal er door de internationale wielren- unie UCI een Mixed Team ge stuurd worden met coureurs uit diverse landen. De ZLM Roompot tour, die deel uitmaakt van de UCI Nations' Cup under 23, is op vrijdag 25 en zaterdag 16 april. De wedstrijd bestaat uit een ploegentijdrit en twee ritten in lijn. Het zal de laatste keer zijn dat Roompot één van de hoofdsponsors is. Vol gens Bogaert is er nog geen di rect zicht op een opvolger voor de editie van 2017. I V sport kort De Jeugd Voet bal Opleiding Zeeland (JVOZ) heeft vergevorderde plannen om met ingang van komend sei zoen een seniorenteam aan de opleiding toe te voegen. Het is de bedoeling dat de nieuw te vormen ploeg, met spelers tot 21 jaar, in september aan de competitie in de vierde klasse zaterdag begint. De komst van het belofteteam betekent vrijwel zeker dat JVOZ komend seizoen geen Ai meer heeft. De JVOZ heeft sinds de oprich ting in 2004 nog nooit een senio renteam gehad. Omdat zo'n elftal ontbrak kreeg de opleiding van de KNVB steeds dispensatie, maar die loopt medio 2017 af. Over an derhalfjaar moest de JVOZ dus so wieso over minimaal één senioren team beschikken, maar dat is als er geen kink in de kabel komt de ze zomer al het geval. „We zien de laatste jaren dat veel jongens die de Ai verlaten nog niet het niveau hebben om meteen door te stro men naar het niveau van de top- amateurs in Zeeland", legt hoofd jeugdopleiding Ruud Pennings uit. „Daarom willen we de oplei ding nu verlengen. Het belofte team komt er dus niet per se om dat de dispensatie volgend jaar af loopt." Eindstation De Ai van de JVOZ was de afgelo pen jaren ook een team met veel verloop. Harro Hazelaar, de huidi ge trainer, heeft nu bijvoorbeeld nog maar zo'n veertien spelers over. Pennings: „Voor de jongens is de Ai het eindstation bij JVOZ. Er is dan vaak een zekere teleur stelling omdat ze niet zijn doorge stroomd naar een profclub. Als we er nu een betere invulling aan kunnen geven, hopen we ze een nog betere opleiding te kunnen ge- Nadat aan het huwelijk met FC Twente een einde was gekomen, vond de JVOZ deze zo mer in Sparta een nieuwe part ner. Ais het aan Ruud Pennings ligt wordt de samenwerking tus sen de Rotterdamse profclub en de Zeeuwse opleiding de komen de tijd geïntensiveerd. „Sparta kan maatwerk leveren", legt het hoofd jeugdopleiding van de JVOZ uit. „Wij moeten aangeven wat we graag willen, zodat onze opleiding op een hoger plan kan komen." Pennings weet dat dat laatste makkelijker gezegd is dan ge daan. De JVOZ zat de afgelopen jaren geregeld in zwaar weer, maar iedereen hoopt dat de rust nu is weergekeerd. Van de oprich ters hebben Dennis en Gérard de Nooijer de opleiding verlaten en is Dolf Roks alleen nog als advi seur aan de JVOZ verbonden. Roks is tevens hoofd jeugdoplei ding én hoofd scouting van Sparta, de club waarmee de JVOZ dus samenwerkt. „Sparta was al snel in beeld en ook met Feyenoord is de JVOZ in gesprek gegaan", vertelt Roks. „Ik heb toen gezegd: even goede vrienden, maar als de JVOZ met Feyenoord in zee gaat, kan ik er vanwege mijn positie bij Sparta niet meer bij betrokken zijn. De mogelijkheden en onmogelijkhe den zijn op een rijtje gezet en Sparta bleek de beste optie. Overi gens heeft wat ik eerder had ge zegd volgens mij niet zo'n grote rol gespeeld." Wat wel meespeelde: in de jeugdopleiding van Feyenoord lie pen geen jongens van de JVOZ rond, bij Sparta al een stuk of ze ven, acht. De Rotterdamse eerste- divisionist heeft met negen ama teurclubs een samenwerkingsver band. Naast de JVOZ zijn dat on der meer SHO, Spartaan'20, West- landia en Excelsior Maassluis. Roks: „Ik zie dat die samenwer king goed verloopt. Trainers van die clubs kunnen bij ons bijscho ling krijgen en cursussen volgen. Er wordt kennis gedeeld en wij hebben de talenten in beeld die kunnen doorstromen naar Sparta." Als het aan Ruud Pennings ligt, wordt de samenwerking tus sen de JVOZ en Sparta de komen- 'Er wordt kennis gedeeld en wij hebben de talenten in beeld die kunnen doorstromen naar Sparta' de tijd verder geïntensiveerd. Eén van de aandachtspunten bij de Zeeuwse opleiding is de scou ting. Pennings: „Zowel Sparta als de JVOZ heeft er belang bij dat de grootste Zeeuwse talenten bij de JVOZ spelen. Ik ben met een technisch beleidsplan bezig en daarin staat ook dat we scouts door heel Zeeland moeten heb ben. De kwaliteit moet hier op het veld staan, zowel spelers als trainers. Het kan niet zo zijn dat we alleen talenten zien die zich zelf bij de JVOZ aanmelden." Hoofd jeugdopleiding Pen nings wil onder meer met video- analyse gaan werken en op meer dere vlakken een inhaalslag ma ken. „Wat zijn de belangrijkste verbeterpunten, hoe halen we er het meeste rendement uit? Meer monitoren en voor een betere doorstroming zorgen. De JVOZ moet echt een verrijking voor het Zeeuwse voetbal zijn." Hij wil ook geregeld op bezoek gaan bij Sparta, rondkijken in de Rotterdamse keuken, een dagje meelopen met trainers. „De vra gen die ik heb, kan ik dan met een daar neerleggen en wellicht kan ik ook meteen antwoord krij gen." De aanwezigheid van Roks bij Sparta ziet hij als een groot voordeel. „Het is heel prettig. We hebben korte lijntjes." Trainers Roks zegt zich zelf geen zorgen te maken over de toekomst van de JVOZ. „Mits de plannen van Dennis en Gérard om een nieu we jeugdopleiding in Zeeland te starten niet doorgaan. Het belang van de JVOZ staat voorop. Echt, ik loop nog liever weg en bemoei me bij de JVOZ nergens meer mee als dat betekent dat er één opleiding in Zeeland is. En als Dennis of Gérard dan terug zou komen, vind ik dat ook prima. Het gaat erom wat het beste is voor de JVOZ." De afgelopen jaren zijn gere nommeerde en ervaren trainers als Roks, de broers De Nooijer, Jan Poortvliet, Romeo van Aerde en Marcel Lourens vertrokken bij de Zeeuwse opleiding. „Dat klopt", zegt Roks, „maar er ko men talentvolle, goede trainers aan. Van Joshua van Dolder, die nu de D2 doet, verwacht ik bij voorbeeld veel. En Rogier Veen- stra wordt ook een goede trainer." Veenstra wil komend seizoen voor de cursus Trainer/ Coach 1 stage lopen bij Sparta. Roks: „We willen het zo regelen dat hij twee dagen per week in Rotterdam is en daarnaast nog een team kan trainen bij de JVOZ. Dan wordt ie dereen er beter van." Sport sport@pzc.nl GOES WAARDE. Het Reimerswaal elftal heeft gisteren een verdienstelijke oe fenwedstrijd gespeeld tegen Jong Waasland-Beveren. De gelegenheids- ploeg van coach Eddie Kiesenberg verloor op het veld van Waarde met slechts 3-4 van het tweede team van de Belgische profclub. Het Reimerswaal elftal kwam op voorsprong via Arjen de Koeijer. Ver volgens verdubbelde aanvoerder Danny Weber de marge. Na rust (2-1) benutte Ely Engo (foto, links) ook nog een strafschop, waardoor de thuisploeg er goed voor stond. Daarna scoorden de Belgen, die oud- Hoek-speler David Destorme als coach hadden, echter nog driemaal. „Het was een prachtige avond, met lekker veel doelpunten", vond Kie senberg. „Je zag dat mijn jongens elkaar al na vijf minuten begonnen te vinden. We hebben niet de boel achterin dichtgetimmerd, maar zijn ge woon prima gaan voetballen." foto Johan van der Heijden VLISSINGEN Van 't Westende naar Grand Slam Judoka Sam van 't Westende, afkomstig uit Vlissingen, zal zater dag actief zijn tijdens de Grand Slam van Pa rijs. Dat toernooi wordt gezien als het officieuze wereldkam pioenschap, omdat de bezetting zeer sterk is. Per klasse mag een land namelijk meerde re topjudoka's afvaardi gen. Van 't Westende (fo to) haalde vorig jaar in de Franse hoofdstad de laatste zestien van de klasse -73 kilo. VLISSINGEN 's Lands Welvaren 2 stunt bij De Zwaan De driebanders van vierdedivisionist 's Lands Welvaren verras ten met een gelijkspel bij De Zwaan. Jacobs Mannenmode verloor op hetzelfde niveau. BV De Zwaan-'s Lands Welvaren 2 4-4: De Bevelanders zorgden voor een punt tegen de nummer drie van de ranglijst. Een goed resultaat dat tot stand kwam na winst partijen van Wim Wal raven en Peter Smul- der. Nico Peeters en Harry van Hemert ver loren. Jacobs Mannenmode- Hoog/Laag keukens 2-6: Voor de thuis ploeg viel niets te ra pen. Alleen Kees den Boer won zijn partij. Joop de Fouw verloor nipt, maar Rob Jacobs en vooral Martin Sturm kwamen er niet aan te pas tegen ster ke tegenstanders. Plannen JV OZ door Barry van der Hooft door Barry van der Hooft Dolf Roks hoofd opleiding Sparta Dolf Roks

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 46