zeelandtheaters.nl s ZEELAND 11 AGENDA 4 t/m 12 februari Tour de France Shell tuurramp en maar 1 persoon bij het stopzetten van een kerncen trale! Oud-premier Balkenende is blij met een stekker aan zijn auto. Maar waar komt die elektriciteit vandaan als er geen zon is of wind? Uit centrales die fossiele brandstoffen verstoken! Het is verplaatsen van het C02-pro- bleem. 50.000 huishoudens op zon- of windmolenelektriciteit Ook 's avonds en als er geen wind is? Volksverlakkerij Het Kenniscentrum 'Kust-touris- me' verduidelijkt hoe de glorieu ze opbrengstresultaten van de tour (krant van 29 januari) wer den becijferd. Jawel, op basis van provinciecijfers, die al omlaag werden bijgesteld wegens twijfel. Eerder betoogde de verantwoor delijke gedeputeerde dat niet ge twijfeld mocht worden aan de verantwoorde rekenmethode en grote deskundigheid van het cen trum. Ieder kon op de tv-beelden, die overigens zeer weinig sfeer toon den, zien dat de belangstelling ge ring was en zeer sterk afweek van de prognoses. Laat de provincie zich niet in spannen voor volgende finan ciële uitspattingen maar zich af vragen of de rigoureuze besparin gen op Cultuur, de Bibliotheek en evenementen als het Bevrij dingsfestival, film By the Sea, Zeeland Nazomer Festival, het festival van Zeeuws-Vlaanderen en Concert at Sea niet fors dan wel deels teruggedraaid kunnen en moeten worden. Van wezenlijk belang is toch dat deze terugkerende evenementen blijven voortbestaan en de pro vincie daarmee een bepaald ni veau handhaaft. Shell investeert 50 miljard in olie en gas terwijl de wereldleiders in Parijs hebben afgesproken te stop pen met fossiele energie. Fol- low-this.org is een vereniging van aandeelhouders die de Shell- directie laat weten dat het roer om moet. In het belang van de aandeelhouder en van het mi lieu. Met een muisklik koop je een aandeel Shell en spoor je Shell aan om in te zetten op nieu we energie. Change the world, buy Shell! Twitter Video LiaFlikweert @LiaFlikweert Personeel Delta boos over salarisver hoging alg. directeur Kamerbeek #zuhm geen schaamte, dit is niet uit te leggen Online Top-5 DO 04102 Theater de Mythe Goes VR 05 ZA 06 ZA 06 WO 10 cabaret Lenette van Dongen UITVERKOCHT Tegenwind (try out) 02 Theater de Mythe Goes Op bezoek bij meneer Green Bram van der Vlugt en Oren Schrijver 02 Scheldetheater Terneuzen Isabelle Beernaert - Under my skin 02 Schouwburg Middelburg Het geheim van The Brothers Timisela 02 Schouwburg Middelburg jeugd familie 2 Thomas De Stoomlocomotief Thomas en het circus 14.00 u. - Meet Greet na afloop WO 10102 Theater de Mythe Goes cabaret Jobtraining - Humorcollege DO 11 102 Schouwburg Middelburg Waterdragers - Het Zuidelijk Toneel VR 12102 Schouwburg Middelburg Reis om de wereld in 80 minuten Hans Visser en Irena Filippova VR 12, ZA 13 en ZO 14102 Scheldetheater Terneuzen GREASE -met o.a. Tim Douwsma Ferry Doedens, Vajèn van den Bosch en René van Kooien VR 12 en ZA 13102-20.00 u. I ZO 14102-14.00 u. Scheldetheater I Schouwburg I Theater de Mythe Terneuzen I Middelburg I Goes 0115 - 69 55 55 I 0118 - 65 96 66 I 0113-213213 van de kerncentrale. EPZ kan niet zonder de ruggesteun van de Delta-holding. De provincie ver wacht dar minister Kamp (EZ) aan een oplossing voor de kern centrale meewerkt. Als die in 2034 moet worden ontmanteld, moet er minstens een half mil jard euro in de sloopspaarpot zit ten. De aandeelhouders kunnen twee wegen inslaan: Delta verko pen of onderdelen herfinancie ren. Dat betekent dat je een ver liesgevende tak als het energie productiebedrijf voldoende kapi taal meegeeft om het enkele ja ren uit te zingen. Zo koop je tijd, want wellicht trekt de energie markt weer een keer aan. De wet verbiedt trouwens dat je een tak van een bedrijf bewust laat afster ven, want dan zitten schuldeisers met de gebakken peren. De aandeelhouders commissie van Delta geeft de voorkeur aan herfinanciering. In die commissie zitten vertegen woordigers van de provincie en drie gemeenten. Ook Gedeputeer de Staten zijn voor herfinancie ring. Verkoop van gezonde onder delen zoals multimedia brengt te weinig geld in het laatje om zwakke onderdelen overlevings geld mee te geven. Ook bestaat de vrees dat er dan honderden ba nen uit Zeeland verdwijnen. Herfinanciering is mogelijk- door leningen te nemen op ge zonde onderdelen zoals retail en waterbedrijf Evides. Het is een pijnlijke maatregel. Het vereist dat de aandeelhouders straks voor 200 miljoen euro borg staan. Tegelijkertijd zullen hun aande len minder waard worden. Maar alles beter dan een faillissement, blijkt uit het Statenvoorstel. volgend jaar uiteen. Als losse on derdelen gaat het om Enduris (zelfstandig netwerkbedrijf na splitsing), Delta energielevering en retail (multimedia), Delta energieproductie (gas, biomassa) en EPZ (kerncentrale, beetje wind). Delta bezit verder de helft van de aandelen van waterbedrijf Evides. De meeste onderdelen zijn gezond en lopen na verzelf standiging niet meer het risico dat ze moeten bijspringen om het energieproductiebedrijf over eind te houden. Het probleem zit in de verliesgevende energiepro- ductietak en EPZ, de exploitant Provinciale Staten beslissen morgen of ze borg willen staan voor een lening van 200 miljoen euro. DONDERDAG 4 FEBRUARI 2016 )r redding Delta J. Ottens Notendijk 49, Terhole P. van der Maas Julianastraat 6, Kortgene Bart Lelij Koepoortstraat 3, Middelburg De bomen aan de Loskade in Mid delburg moeten half maart zijn ge kapt, zodat ze weg zijn voordat het broedseizoen begint. Omwo nenden zijn daar absoluut niet blij mee. Aidan Neuféglise ging de straat op en vroeg de mensen om een reactie. Bekijk de video op: www.pzc.nl/video Personeel van energiebedrijf Delta is geschokt door een royale salarisverhoging die alge meen directeur Arnoud Kamer beek vorig jaar heeft gekregen. Kamerbeek verdiende in 2014 inclusief pensioenlasten 469.000 euro. 1. Personeel Delta boos over salaris verhoging algemeen directeur Ka merbeek 2. 'Gemeenten moeten aan de bak voor huizen voor vluchtelingen' 3. Vier gewonden bij ongeval bij Schelphoek 4. Mysterieus Paaseilandbeeldje zou zijn gevangen door visser 5. Yara Sluiskil ook in hoger beroep veroordeeld Kijk op www.pzc.nl of @pzcredactie facebook.com/depzc @pzcredactie ovy THEATER SCHOUWBURG MIDDELBURG De kerncentrale bij Borssele is een groot ob stakel bij de opdeling van energiebedrijf Delta. De provincie, grootaandeelhouder van Delta, hoopt dat minister Kamp van Economische Za ken met een oplossing komt. archieffoto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 43